KE zwalcza kryzys na Cyprze kwotą 21 mln euro
Komisja Europejska przystała na prośbę władz Cypru i pozwoli wykorzystać 21 mln euro z unijnego budżetu na wsparcie programów pobudzających rozwój gospodarczy
2013-04-26, 13:45
Władze Cypru chcą skuteczniej walczyć z kryzysem. Dlatego zaapelowały do Komisji Europejskiej o przesunięcie części przyznanych im funduszy europejskich na programy, które pozwolą poprawić trudną sytuację gospodarczą wyspy.
- Przesunęliśmy 21 mln euro przede wszystkim na te projekty, które będą wspierać rozwój małych i średnich firm, a także przedsiębiorczość wśród młodych. To jest pierwsza część przeprogramowania unijnych funduszy. Do końca roku zastanowimy się gdzie będą możliwe kolejne przesunięcia i modyfikacje projektów - powiedziała rzeczniczka Komisji Shirin Wheeler.
KE wzięła pod lupę wszystkie fundusze przyznane Cyprowi z polityki spójności w obecnym, unijnym budżecie na lata 2007-2013. Chodzi o 600 mln euro.
IAR, bk
REKLAMA