more_horiz
PR24 Portal
Section05
artyleria

Wiceszef wywiadu wojskowego Ukrainy: na froncie kluczowa jest artyleria, pod tym względem przegrywamy

Obecnie toczy się wojna artylerii, to ona zdecyduje o przyszłości, a Ukraina pod względem artylerii przegrywa - ocenił wiceszef wywiadu wojskowego Ukrainy Wadym Skibicki w wywiadzie dla dziennika "Guardian". Jak podkreślił, "wszystko zależy od tego, jakiej pomocy udzieli nam Zachód".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni broń artyleria

USA dostarczą Ukrainie "zaawansowane uzbrojenie". Biden zapowiedział nową pomoc

Prezydent Joe Biden zapowiedział kontynuowanie pomocy wojskowej dla Ukrainy, w tym poprzez dostarczanie zaawansowanych systemów artyleryjskich i rakietowych. W komentarzu na łamach dziennika New York Times Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone chcą niepodległej i demokratycznej Ukrainy zdolnej do obrony przed rosyjską agresją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ukraina Rosja Joe Biden broń wojna 2022 pomoc artyleria

"Decydenci podejmowali decyzje - zlikwidować". Były dowódca wojskowy o "zwijaniu" wojska za czasów PO

- 10 lat temu wszyscy mówili, że artyleria do niczego nam nie jest potrzebna. Że artylerią pokoju się nie zaprowadza, że to jest zmierzch artylerii. Stąd też ówczesne tendencje w Polsce. Kiedyś mieliśmy pięć brygad artylerii, brygady rakietowe. To wszystko zlikwidowano - powiedział gen. Jarosław Kraszewski, były szef Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko artyleria Wojsko Polskie bezpieczeństwo

Gen. Skrzypczak: broń ciężka pozwoli Ukraińcom odbijać zajęte przez Rosjan terytorium

Sprzęt wojskowy, który trafia na Ukrainę, to najnowocześniejsza inteligentna broń przeciwpancerna i czołgi T-72 i T-80, które są cennym nabytkiem, bo ukraińskie załogi nie muszą się "uczyć" nowego sprzętu. - Broń ciężka, czołgi, artyleria zapewnią Ukraińcom przejście do działań ofensywnych, które wyprą z terenów zajętych przez Rosjan armię rosyjską - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych. 
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Ukraina USA ŚWIAT Pentagon armia broń Paweł Lekki Więcej świata wojsko Waldemar Skrzypczak artyleria Australia Holandia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem