more_horiz
PR24 Portal
Section05

atak

TYLKO U NAS Obrońca Azowstalu wspomina "piekło na ziemi". Ciągłe bicie i tortury, tak wyglądała rosyjska niewola

Tortury, przemoc psychiczna i przymusowa rusyfikacja - tak o zbrodniach Rosjan wobec ukraińskich wojskowych mówił Hennadij Starczenko, żołnierz obrony terytorialnej z Mariupola. W rozmowie z Polskim Radiem mężczyzna przedstawiał szczegóły pobytu w rosyjskiej niewoli, który w jego przypadku trwał od połowy maja do niemal końca października.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT społeczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 atak Rosja

Wstrząsające wspomnienia obrońcy Azowstalu. "Bili nas po całym ciele pałkami z metalem, chłopcy tracili świadomość"

- Trafiliśmy do klatek o wymiarach dwa na trzy metry, w których staliśmy kilka godzin. Przyodziano nas w ubrania dla więźniów, brano odciski palców, a śledczy bili nas - mówił w Polskim Radiu 24 Hennadij Starczenko, więzień z Azowstalu. Gościem audycji była też Julia Miziukina z Instytutu im. Lemkina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT społeczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 atak Rosja Instytut Pileckiego

Ataki Rosjan na obiekty cywilne. Kpt. Badowski: niestety, ta taktyka będzie kontynuowana

- Widać bezradność Rosjan w starciu z wojskami ukraińskimi i próbę okrężną drogą wpłynięcia na rząd w Kijowie poprzez wzbudzanie niezadowolenia wśród ludności cywilnej - mówił w Polskim Radiu 24 kapitan Tomasz Badowski, były oficer wojsk powietrzno-desantowych, spadochroniarz i uczestnik misji w Afganistanie i Iraku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 atak Rosja społeczeństwo

Silne eksplozje na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Rosjanie trafili co najmniej 12 razy

Na terenie i w pobliżu kontrolowanej przez rosyjskie wojska Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej na południu Ukrainy doszło w sobotę wieczorem i w niedzielę rano do silnych wybuchów - poinformowała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej. - Eksplozje, do których doszło, są niedopuszczalne - podkreślił dyrektor generalny MAEA Rafael Grossi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Ukraina elektrownia atomowa wojna 2022 wybuch atak ŚWIAT