more_horiz
PR24 Portal
Section05
autobus

Jak kierowcy zawodowi powinni doskonalić swoje umiejętności?

Od 2016 roku w drugim tygodniu maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kierowców Zawodowych. Dotyczy on nie tylko najczęściej kojarzonych z tym zawodem kierowców ciężarówek, ale także kierujących autobusami, busami oraz taksówkarzy czy kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Jak kierowcy zawodowi powinni doskonalić swoje umiejętności?
Zobacz więcej na temat:  kierowcy transport samochody autobus tramwaj Patryk Kuniszewicz społeczeństwo

Szukasz dobrze płatnej pracy? Zostań kierowcą autobusu lub ciężarówki

Kierowca autobusu to zawód deficytowy. Podobnie jest w przypadku kierowców ciężarówek, choć przecież oni - mogłoby się wydawać - zarabiają bardzo dobrze. Dlatego często kierowcy autobusów miejskich, że by wypełnić luki, a przy tym zarobić więcej, łączą pracę w komunikacji z inną, np. strażaka czy mechanika.
Zobacz więcej na temat:  przewoźnik autobus kierowcy transport transport miejski Radio kierowców Polskie Radio Kierowców społeczeństwo POLSKA

"Deskorolka" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

W Polsce jest wiele osób, które kochają stare autobusy i tramwaje. Mają masę zdjęć i zawsze szukają okazji, aby przejechać się zabytkowym pojazdem. Wiedzą wszystko o detalach technicznych, historii, ale też pamiętają o ludziach, dla których miejska komunikacja i jej historia była wielką pasją, którą dzielili się z innymi.
Zobacz więcej na temat:  reportaż tramwaj autobus zabytki Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Dlaczego komunikacja miejska jest coraz popularniejsza?

We Francji, z powodu wysokiej ceny benzyny, pewien mężczyzna przesiadł się z samochodu na... konia. Natomiast mieszkańcy polskich miast zaczęli się masowo przesiadać do komunikacji publicznej. A może po prostu – znowu z niej korzystać?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA transport publiczny transport miejski autobus tramwaj paliwa koszty Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowców dab+ radio kierowców online radio kierowców jedynka

Bezemisyjność w komunikacji publicznej

Na ulicach największych polskich miast pojawia się coraz więcej bezemisyjnych lub niskoemisyjnych pojazdów komunikacji publicznej. Wszystko po to, aby walczyć ze smogiem i zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na środowisko. Czy polski samorząd postawi wszystko na jedną, elektromobilną kartę?
Zobacz więcej na temat:  samochód samochody kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody elektryczne pojazdy elektryczne autobus komunikacja miejska miasto elektromobilność Polskie Radio społeczeństwo

Śląskie: Połowa autobusów miejskich jest niesprawna

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach odebrali 7 z 13 dowodów rejestracyjnych autobusów miejskich, sprawdzonych w Będzinie i w Rudzie Śląskiej. Kary otrzymali zarówno przewoźnicy, jak i osoby zarządzające transportem.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja autobus społeczeństwo POLSKA radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy Katowice Śląsk regiony bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Przywożą uchodźców prosto ze Lwowa – kierowcy wolontariusze

Kierowcy wolontariusze Łukasz i Mariusz pojechali na Ukrainę pustym autobusem. Ze Lwowa wrócili z 60 pasażerami. – Wszyscy jesteśmy zdenerwowani, zmęczeni, głodni. Wszyscy potrzebujemy leków. Dziękujemy bardzo za pomoc w Polsce – za autobus i wszystko inne. Gdyby nie Łukasz i Mariusz, nie byłoby tak dobrze – powiedziała jedna z pasażerek Tomaszowi Bździkotowi z Polskiego Radia Kraków.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Trójka Ukraina Ukraina Rosja granica pomoc autobus Lwów kierowca kierowcy wolontariat Tomasz Miara Kraków

Wypadek na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Kierowca autobusu przyznał się do zażycia amfetaminy

- Przyznaję się, że spowodowałem wypadek, jednak nie liczyłem się z tym, że do czegoś takiego może dojść - powiedział przed sądem Tomasz U., oskarżony o spowodowanie wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie w 2020 r.  Mężczyzna przyznał się do zażycia i posiadania amfetaminy, która - jak tłumaczył - miała mu pomóc w uśmierzeniu bólu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA autobus Warszawa regiony wypadek mazowieckie sądownictwo narkotyki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem