X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
autobus

Żołnierze zastąpią kierowców autobusów nieobecnych z powodu COVID-19

W Rzymie z powodu pandemii zaczyna brakować kierowców autobusów i część kursów może być zagrożonych. Zakład transportu miejskiego rozważa możliwość wezwania na pomoc wojska.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja samochody samochody elektryczne samochody hybrydowe samochód kierowca kierowcy technologia nowe technologie ŚWIAT elektromobilność autobus społeczeństwo GOSPODARKA Włochy COVID-19 koronawirus

Piotrków Trybunalski będzie wymieniać autobusy na ekologiczne

Piotrków Trybunalski rozpoczął procedurę przetargową na zakup 7 nowych autobusów elektrycznych i 6 hybrydowych - poinformował we wtorek piotrkowski magistrat. Na wymianę taboru miasto pozyskało z NFOŚiGW ponad 13 mln zł, drugie tyle dołoży z własnego budżetu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca kierowcy autobus paliwa paliwa alternatywne nowe technologie ekologia podróże elektromobilność POLSKA społeczeństwo regiony

"Gdańszczanom nie jest do śmiechu". Radni PiS interweniują ws. niefunkcjonalnych wiat przystankowych

Radni PiS w Gdańsku złożyli interpelację w sprawie nowych wiat przystankowych, na które miasto wydało 1,5 mln zł, a które zostaną wkrótce zdemontowane. Jak poinformował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, pracownicy "uzgadniający oraz nadzorujący proces inwestycyjny" zostaną ukarani.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk autobus Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

Akcja protestacyjna kierowców autobusów miejskich. MZA: mamy zapewnioną obsadę linii

Sześć związków zawodowych, które są w sporze zbiorowym z Miejskim Zarządem Autobusowym zapowiedziało na środę 24 listopada akcję protestacyjną. W jej ramach związkowcy planują masowo oddawać krew, za co przysługują im dni wolne od pracy. MZA obiecuje, że nie będzie żadnych utrudnień i obsada linii autobusowych będzie zapewniona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa komunikacja miejska autobus protest protesty w Warszawie

Protest warszawskich kierowców autobusów już jutro!

Sześć związków zawodowych, które są w sporze zbiorowym z MZA zapowiada na środę 24 listopada akcję protestacyjną. Chcą masowo oddawać krew, za co przysługują im wolne dni od pracy. MZA obiecuje, że nie będzie żadnych utrudnień i obsada linii autobusowych jest zapewniona.
Zobacz więcej na temat:  samochody komunikacja miejska autobus Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców komunikacja miasto Warszawa samochód metro tramwaj społeczeństwo protest protesty w Warszawie

Pożar autokaru w Bułgarii. Spłonęło kilkadziesiąt osób, w tym dzieci

Co najmniej czterdzieści pięć osób zginęło w wyniku katastrofy autobusu w Bułgarii. Pojazd spłonął na autostradzie. Wśród ofiar jest dwanaścioro dzieci. W sumie autobusem podróżowały pięćdziesiąt dwie osoby. Siedem przeżyło katastrofę. Z poważnymi poparzeniami przewieziono je do szpitala w Sofii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bułgaria wypadek autobus służby ratunkowe służby i bezpieczeństwo

Wiaty przystankowe - nowoczesne, ale czy bardziej funkcjonalne?

Przystanki transportu publicznego są coraz bardziej bardziej zaawansowane technologicznie. Oprócz zwykłych ławek mają wygodne podparcia, do tego ładowarki, a zamiast tradycyjnych rozkładów - te z zastosowaniem e-papieru. Na dachu - panele fotowoltaiczne lub rośliny. Czy jednak wiaty przystankowe zawsze spełniają swoją funkcję, jaką jest ochrona pasażerów przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kierowcy transport publiczny transport miejski autobus Jan Olejniczak Maciej Wójcik

Warszawa: Zmiany w komunikacji na Święto Niepodległości i długi weekend

Od jutra do niedzieli pasażerów czekają zmiany w komunikacji miejskiej. Urzędnicy Zarządu Transportu Miejskiego poinformowali o wprowadzonych na najbliższe dni zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Zobacz więcej na temat:  samochody komunikacja miejska autobus Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców komunikacja miasto Warszawa samochód 11 listopada Święto Niepodległości metro tramwaj społeczeństwo