more_horiz
PR24 Portal
Section05

autobus

Więcej pieniędzy na dofinansowanie linii autobusowych. Zainteresowanie samorządów rośnie z roku na rok

Ministerstwo Infrastruktury chce zwiększyć do 1 mld zł roczną kwotę wsparcia dla linii autobusowych z dofinansowaniem z rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych - poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Począwszy od 2020 r. na wsparcie samorządów uruchamiających połączenia autobusowe Ministerstwo Infrastruktury gwarantuje corocznie 800 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo infrastruktury autobus infrastruktura samorząd JST transport transport publiczny

Czy Warszawa jest gotowa na majówkowe remonty?

W ciągu kilku dni przedłużonego weekendu majowego drogowcy i tramwajarze wyremontują w Warszawie ulicę Zajęczą i ułożą nowy asfalt na dwóch odcinkach ul. Żwirki i Wigury. Wymienią też rozjazdy tramwajowe na pl. Bankowym. Na czas robót wyznaczone zostaną objazdy.
Zobacz więcej na temat:  samochody komunikacja miejska autobus Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców komunikacja miasto Warszawa samochód społeczeństwo drogi kierowca kierowcy

Najbardziej znany kierowca autobusu? Jak zostać gwiazdą branży moto?

Jest kierowcą, który nie musi martwić się o wypełnienie miejsc w swoim autokarze. Przed pojazdem regularnie ustawiają się kolejki chętnych na podróż właśnie z tym kierowcą. Niemal każdy chce poznać kierowcę, którego kojarzy niemal cały Świat.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 internet media społecznościowe TikTok Norwegia autobus gwiazdy

Świąteczny rozkład jazdy w Warszawie. Zmiany wejdą w życie w najbliższy weekend

Zbliża się Wielkanoc – w świątecznym okresie warszawskie autobusy, tramwaje oraz metro i pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursować według zmienionych rozkładów jazdy. Pierwsze korekty wejdą w życie już w najbliższy weekend z niedzielą handlową, czyli 1 i 2 kwietnia - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
Zobacz więcej na temat:  autobus Wielkanoc tramwaj Warszawa transport publiczny POLSKA regiony

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym. Rząd dofinansuje kilka tysięcy linii autobusowych

Samorządy złożyły wnioski o uruchomienie w tym roku w całym kraju 6.347 nowych linii autobusowych z dofinansowaniem z rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Począwszy od 2020 r. na wsparcie samorządów uruchamiających połączenia autobusowe Ministerstwo Infrastruktury gwarantuje corocznie 800 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA komunikacja miejska transport publiczny ministerstwo infrastruktury autobus pociągi

Volvo Buses zdecydowało o zamknięciu fabryki we Wrocławiu. Nowy inwestor zatrudni tylko część pracowników

Volvo Buses zdecydowało o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu swojej fabryki autobusów we Wrocławiu w pierwszym kwartale 2024 roku. Firma podpisała już list intencyjny w sprawie sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu na rzecz Vargas Holding, który ma zaoferować zatrudnienie części pracowników koncernu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA autobus transport publiczny transport miejski volvo

"Autobusy mogą przestać wyjeżdżać na miasto". Kierowcy MZA alarmują Trzaskowskiego

Przed stołecznym ratuszem odbyła się konferencja kierowców Miejskich Zakładów Autobusowych. Dotyczyła sytuacji kierowców, którzy skarżyli się, że jest zła. Apelowali do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, żeby zagregował na to, co się dzieje z kierowcami, bo inaczej warszawiacy będą chodzić na piechotę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa autobus kierowcy Rafał Trzaskowski społeczeństwo infrastruktura