more_horiz
PR24 Portal
Section05

autostrada

Punkty karne skasują się po roku. Wiceminister Weber: nie powinno to wpłynąć na większą liczbę wypadków

17 września wejdą w życie przepisy, które ponownie umożliwią kasowanie punktów karnych po roku. Przywrócone zostanie też szkolenie, dzięki któremu będzie można zredukować liczbę punktów. Zdaniem wiceministra infrastruktury Rafała Webera, zmiany te nie powinny wpłynąć na zwiększenie liczby wypadków.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kodeks drogowy mandat ministerstwo infrastruktury wypadek autostrada infrastruktura

Nowy odcinek S7 już dostępny dla kierowców. Prezydent Andrzej Duda: to oszczędność czasu i wzrost bezpieczeństwa

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nowy odcinek trasy S7 to inwestycja, na którą Małopolska czekała od wielu lat. Otwarta 18-kilometrowa droga ekspresowa połączy granice województwa świętokrzyskiego z Miechowem w Małopolsce. Nowy odcinek przyspieszy podróż między Warszawą a Krakowem o 15 minut. Prezydent wyjaśniał, że takie inwestycje wpływają na wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent POLSKA kierowcy autostrada Kraków

Rozbudowa autostrady A2 między Łodzią i Warszawą. Podpisano umowę na projekt

Umowę na projekt rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą o dodatkowe pasy ruchu podpisał dzisiaj (30.08) wiceminister infrastruktury Rafał Weber, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski i przedstawiciel wykonawcy Grzegorz Wtykło z firmy Databout.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców radio kierowców online drogi inwestycje infrastruktura kierowcy GDDKiA budowa autostrada a2 autostrada ministerstwo infrastruktury

Bezpłatne autostrady i zakaz wyprzedzania dla TIR-ów. Zmiany w ruchu drogowym wchodzą w życie

Poważne zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego wchodzą w życie od soboty. Najistotniejszą zmianą jest zniesienie opłat za przejazd autostradami państwowymi. Inną ważną zmianą jest zakaz wyprzedzania dla TIR-ów na drogach szybkiego ruchu. Są też zmiany dotyczące punktów karnych.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze autostrada autostrady kodeks drogowy Polskie Radio Kierowców POLSKA

Co jeść w podróży?

Posiłki w trasie budzą wiele kontrowersji. Jedni lubią wesprzeć się niezdrowymi fastfoodami i wrzucić „coś na szybko”, inni głodzą się w wielogodzinnej podróży, bo jedzą tylko z ręki żony i mamusi. Jak znaleźć złoty środek między zdrowiem a wygodą? Czy rzeczywiście hot dog ze stacji jest aż tak szkodliwy? Jak nasze codzienne wybory przyczyniają się do trwałego uszczerbku na zdrowiu?
Zobacz więcej na temat:  jedzenie kierowcy podróże bezpieczeństwo POLSKA drogi społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód autostrady autostrada zdrowie dieta choroba

Premier skomentował głosowania w Sejmie. "Pierwsza zapowiedź prezesa PiS już zrealizowana. To się nazywa wiarygodność"

Sejm przyjął ustawę znoszącą opłaty za odcinki autostrad zarządzane przez państwo. Darmowe państwowe autostrady zapowiadał na niedawnej konwencji programowej PiS lider partii Jarosław Kaczyński. "To się nazywa wiarygodność! Oszuści z PO są bez szans!" - skomentował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki kierowca samochód autostrada Sejm polityka

Zniesienie opłat za autostrady, zakaz wyprzedzania się ciężarówek. Projekt wraca do komisji

Odbyło się drugie czytanie projektu noweli ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił, że budżet jest w znakomitej kondycji i dlatego można podjąć decyzję o zdjęciu opłat za państwowe autostrady.
Zobacz więcej na temat:  autostrady autostrada infrastruktura bezpieczeństwo na drodze samochody społeczeństwo GOSPODARKA POLSKA

"To mnie najbardziej bawi". Rzecznik rządu reaguje na propozycję PO ws. kwoty wolnej od podatku

- Dziś Donald Tusk składa propozycję 60 tys., a gdy był premierem, podniósł kwotę wolną o 2 zł. Może nawet zaproponować 90 tys., ale jak to się ma do jego rzeczywistych intencji? - pytał rzecznik rządu Piotr Müller w Programie 1 Polskiego Radia. Polityk odniósł się do kontrpropozycji przewodniczącego PO wobec programów rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller 800+ kwota wolna od podatku autostrady autostrada Grzegorz Jankowski

Jedzenie w trasie, czyli suplementy i fast food

Posiłki w trasie budzą wiele kontrowersji. Jedni lubią wesprzeć się niezdrowymi fastfoodami i wrzucić „coś na szybko”, inni głodzą się w wielogodzinnej podróży, bo jedzą tylko z ręki żony i mamusi. Jak znaleźć złoty środek między zdrowiem a wygodą? Czy rzeczywiście hot dog ze stacji jest aż tak szkodliwy? Jak nasze codzienne wybory przyczyniają się do trwałego uszczerbku na zdrowiu?
Zobacz więcej na temat:  jedzenie kierowcy podróże bezpieczeństwo POLSKA drogi społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód autostrady autostrada zdrowie dieta choroba

Premier: w budżecie są zabezpieczone pieniądze na obietnice wyborcze złożone przez PiS

- Przedstawiamy konkretne ustawy do zrealizowania naszych obietnic - autostrady są najpilniejsze, aby przed wakacjami zdążyć z jak największą ilością odcinków. W ramach planów budżetu na przyszły rok mamy środki, które posłużą na pokrycie tych wydatków - mówił w TVP Info premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce autostrada 500+ polityka

Szef ITS: krytyka samochodów elektrycznych, pod kątem oddziaływania na środowisko, często bywa zasadna

Transport nisko- i zeroemisyjny stanowi remedium na wiele problemów, jednak elektromobilność nie jest pozbawiona wad, a krytyka samochodów elektrycznych, pod kątem oddziaływania na środowisko, bywa często zasadna - ocenił dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego prof. Marcin Ślęzak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samochody elektryczne samochody autostrady autostrada kierowca kierowcy paliwa alternatywne energetyka POLSKA społeczeństwo wywiad

Karambol na S8 z udziałem kilku samochodów i cysterny. Powstał gigantyczny korek

Trasa S8 w Warszawie w kierunku Białegostoku była przez prawie trzy godziny nieprzejezdna. Ruch wstrzymano całkowicie po karambolu, do którego doszło na wysokości ulicy Broniewskiego. Jak poinformował podkomisarz Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji, zderzyły się tam cztery samochody osobowe i cysterna. Nikt nie ucierpiał, a wszyscy kierujący byli trzeźwi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Radio kierowców autostrada Warszawa