X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
autostrady

Hiszpania: zatrzymano kierowcę, który podróżował ze zwłokami w samochodzie

Funkcjonariusze policji drogowej w Katalonii zatrzymali kierowcę, w aucie którego znaleziono zwłoki mężczyzny. Według śledczych, makabryczna podróż po Europie w towarzystwie martwego przyjaciela trwała co najmniej kilka dni. 
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód drogi autostrady autostrada podróże Hiszpania ŚWIAT śmierć bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Eksperymentalne oznakowanie

W 2013 r. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) wyraziła zgodę na oznakowanie eksperymentalne dotyczące oznaczenia kierunkowego i tablic szlaku drogowego na budowanej autostradzie A1 na odcinku Toruń - Kowal. Z czasem było wprowadzane na kolejnych odcinkach polskich dróg. Do dziś oznakowanie eksperymentalne zostało wdrożone na 57 odcinkach dróg w całej Polsce.  
Zobacz więcej na temat:  drogi POLSKA autostrady kierowca kierowcy motoryzacja bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Ćwiczenia w trasie. Czy to możliwe?

Tysiące godzin poza domem, brak kuchni, ruchu i cały dzień w w pozycji siedzącej. Zawodowi kierowcy narażeni są na wiele dolegliwości i problemów zdrowotnych związanych ze swoją pracą. Jednym z bardziej powszechnych zjawisk w tej grupie zawodowej jest otyłość, która oprócz tego, że sama w sobie jest niezdrowa, to wspiera również powstawanie innych chorób i dysfunkcji.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy motoryzacja praca zdrowie POLSKA ŚWIAT STYL ŻYCIA samochody samochód drogi autostrady

Jazda z przyczepą - co trzeba wiedzieć?

Przeprowadzka, remont, większe zakupy czy wyjazd na wakacje – sytuacji, w czasie których brakuje nam miejsca w samochodzie jest mnóstwo. Wówczas z pomocą przychodzi nam przyczepa! Jakie ograniczenia nakłada na kierowców prawodawca? Kto może prowadzić auto z podpiętą przyczepką? Co trzeba wiedzieć przed wyruszeniem w trasę? 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców samochody motoryzacja drogi POLSKA społeczeństwo autostrady bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze transport infrastruktura

Lód na naczepie - jak go usunąć?

Z jednej strony przepisy, które wymagają oczyszczania naczep ciężarówek ze śniegu i lodu. Z drugiej - praktyczny brak możliwości dostania się na wysokość dachu oraz niebezpieczeństwo dla kierowcy. Są jednak pomysły, by ten problem rozwiązać. Mają je zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak i producenci naczep. Na te pierwsze trzeba zaczekać przynajmniej rok, zaś w drugim przypadku potrzebne są dobra wola i finanse firm transportowych.
Zobacz więcej na temat:  zima śnieg lód kierowca kierowcy autostrady drogi regiony POLSKA społeczeństwo KULTURA technologie GDDKiA policja służby i bezpieczeństwo motoryzacja samochody samochód bezpieczeństwo