more_horiz
PR24 Portal
Section05
autostrady

Włochy w żałobie: runął fragment wiaduktu. Rośnie liczba ofiar

W Genui na północy Włoch zawalił się we wtorek w południe fragment wiaduktu, tzw. mostu Morandiego  na autostradzie A10. Według ostatnich danych, przekazanych przez włoską prokuraturę, potwierdzono już śmierć 42 ofiar. Szef władz regionu Liguria Giovanni Toti oświadczył, że "ten bilans znacznie wzrośnie". Władze Genui ogłosiły dwudniową żałobę w mieście w środę i czwartek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy Europa wypadek transport autostrady

NIK: GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa

Brak właściwego monitoringu płatności czy niewłaściwe realizowanie specustawy, która miała ratować firmy przed upadłością. To niektóre zastrzeżenia do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które Najwyższa Izba Kontroli umieściła w swoim najnowszym raporcie, dotyczącym budowy dróg. Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - podkreśla NIK.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli GDDKiA drogi autostrady GOSPODARKA wydarzenia z kraju

Kierowcy jechali "pod prąd" na drodze ekspresowej

Do bardzo nieodpowiedzialnego zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S17 w okolicach Lublina. Kierowcy postanowili ominąć korek i pojechać „pod prąd”. Film video zamieścił na swoim koncie twitterowym rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA. Do zarejestrowanego na filmie zdarzenia doszło w środę przed południem na wspólnym odcinku S12 i S17 w okolicach węzła Jastków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lubelskie kierowca autostrady