more_horiz
PR24 Portal
Section05

Azja

W Japonii obył się państwowy pogrzeb premiera Shinzo Abe. Polskę reprezentował Henryk Kolwaczyk

W Tokio odbył się państwowy pogrzeb zastrzelonego w lipcu byłego premiera Japonii, Shinzo Abe. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele 218 krajów i terytoriów m.in wicepremier USA Kamala Harris. Polskę reprezentował Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Szczegóły Informacyjnej Agencji Radiowej przybliżyła korespondentka Polskiego Radia w Tokio Dorota Hałasa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Japonia Shinzo Abe pogrzeb Tokio

Psuedoreferenda na Ukrainie. Kolejny kraj deklaruje, że ich nie uzna. To postsowiecka republika

Kazachstan nie uznaje "referendów" przeprowadzanych w samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej na wschodzie Ukrainy, a także na południu tego kraju, w okupowanych przez Rosję częściach regionów chersońskiego i zaporoskiego - oświadczył jednoznacznie rzecznik kazachstańskiego resortu dyplomacji Ajbek Smadijarow.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Europa Kazachstan Kasym-Żomart Tokajew Władimir Putin wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe

Kultura arabska w pigułce

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o wielkim otwarciu nowej wystawy stałej w Muzeum Azji i Pacyfiku. "Podróż na wschód" to zwieńczenie niemal 50-letniej działalności Muzeum im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie. W najbliższy weekend mamy okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu towarzyszącym wystawie.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna muzeum Azja Pacyfik Bliski Wschód Daleki Wschód Magdalena Tejchma

W Hongkongu rozpoczyna się proces katolickiego kardynała. Jest oskarżony o "zmowę z zagranicznymi siłami"

Przed sądem w Hongkongu w poniedziałek rozpoczyna się proces emerytowanego biskupa Kościoła katolickiego, 90-letniego kardynała Josepha Zena. Duchowny oskarżony jest o złamanie ustawy o bezpieczeństwie narodowym Hongkongu i "zmowę z zagranicznymi siłami". O szczegółach korespondent Polskiego Radia Tomasz Sajewicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Chiny Hongkong Kościół