more_horiz
PR24 Portal
Section05

badania rynku

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 r. to "zły pomysł". Tak uważa ponad połowa polskich kierowców

Ponad 50 proc. polskich kierowców źle ocenia zakaż sprzedaży nowych aut spalinowych od 2035 roku - wynika z raportu "E-rewolucja w świecie motoryzacji". Dla blisko połowy ankietowanych, największym wyzwaniem w zastąpieniu aut spalinowych elektrykami, jest cena tych ostatnich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura motoryzacja elektromobilność samochody elektryczne badania rynku opinie

Ceny elektryków nie zrównają się z cenami aut spalinowych? [BADANIE]

Ponad połowa (51 proc.) przedstawicieli polskiej branży motoryzacyjnej prognozuje, że ceny samochodów elektrycznych nigdy nie zrównają się z cenami aut spalinowych - wynika z raportu Exact Systems "MotoBarometr 2023. Nastroje w automotive w Europie".
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online samochody elektryczne samochody kierowcy motoryzacja badania badania rynku elektromobilność

Analiza: rośnie liczba rejestracji samochodów osobowych i dostawczych w Polsce

W lipcu br. zarejestrowano ponad 41,7 tys. aut osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 t. W ujęciu rocznym to wzrost o 5,93 proc. - wynika z danych zawartych w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców analizowanych przez IBRM Samar.
Zobacz więcej na temat:  radio kierowców online Polskie Radio Kierowców samochody kierowcy badania motoryzacja badania rynku samochody autonomiczne Analiza danych rejestracja ewidencja

Systematycznie oszczędzamy, choć nie jest łatwo. Najgorzej swoją sytuację oceniają młodzi Polacy

Systematycznie oszczędza 38 proc. ankietowanych Polaków - wynika z badania "Polaków Portfel Własny: czas oszczędzania". Powyżej 5 miesięcznych wynagrodzeń zgromadziło 28 proc. tych, którzy budują poduszkę finansową, natomiast 11 proc. odłożyło kwotę równą jednej pensji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste pieniądze oszczędności oszczędzanie badania rynku

Podróbki i piractwo wciąż mają swoich zwolenników. Badania nie pozostawiają złudzeń

44 proc. młodych Polaków w wieku 15-24 lat w ostatnim roku celowo kupiło podróbkę, a 19 proc. świadomie uzyskało dostęp do pirackich treści. Produkty podrobione to najczęściej odzież i akcesoria, obuwie, urządzenia elektroniczne oraz kosmetyki. Głównym rodzajem pirackich treści były filmy i seriale telewizyjne, a także muzyka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sprzedaż piractwo badania rynku POLSKA

Eksport do Rosji i krajów strefy euro zmniejszy się o 480 mld dolarów. "To efekt spadku zaufania i popytu"

W roku 2022 wzrost światowego handlu zmniejszy się o co najmniej 2 pkt. proc. do 4 proc. w ujęciu ilościowym - wynika z badania Allianz Trade. Spadki zaufania i popytu spowodują w tym roku, że wartość eksportu do Rosji i krajów strefy euro będzie niższa o 480 mld dolarów. Allianz Trade sprawdził nastroje firm w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA badania rynku firma sankcje Rosja eksport import łańcuch dostaw COVID-19 wojna 2022

Krajowy Instytut Mediów opracował nowe badania słuchalności. Polskie Radio z wyższymi wynikami

Nowe badania słuchalności radia, opracowane przez Krajowy Instytut Mediów, opierają się na danych pozyskiwanych w rozmowie telefonicznej z respondentami oraz opisujących ich zachowania związane z korzystaniem z mediów. Z pierwszego badania KIM wynika, że wzrasta udział programów Polskiego Radia w rynku treści audio.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo radio badania badania rynku Polskie Radio

Kupujemy online na potęgę, ale nie zawsze dbamy o bezpieczeństwo. Nowe badania pokazują nasze zachowania

65 proc. Polaków przed e-zakupami sprawdza opinie o sklepie, 58 proc. porównuje ceny wybranego produktu, a 41 proc. sprawdza warunki zwrotu i reklamacji. Z badania "Bezpieczni na e-zakupach 2022" wynika ponadto, że ponad 80 proc. Polaków, z każdej grupy wiekowej, kupowało w zeszłym roku w internecie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA e-commerce e-handel zakupy online badania badania rynku

Nowe badania rynku radiowego bardziej reprezentatywne

Krajowy Instytut Mediów zakończył pierwszą fazę pomiarów treści audio. Badanie to zostało uruchomione w trybie pilnym na wniosek KRRiT w styczniu tego roku według opracowanego przez KIM nowego standardu pomiaru słuchalności treści audio, w tym radia. Projekt, obok Badania Założycielskiego, jest drugim przedsięwzięciem o tak szerokiej skali, realizowanym przez KIM na potrzeby rynku mediowego.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio badania rynku radio Paweł Turski Piotr Łodej Trójka

Ekologia jest na topie, ale wolimy auta... spalinowe. Nie chcemy płacić za zaawansowane technologie

Auta z silnikiem tradycyjnym preferuje 57 proc. Polaków, 22 proc. stawa na hybrydy, a 9 proc. hybrydy z możliwością ładowania - wynika z badania firmy Deloitte. Samochody w pełni elektryczne wybrałoby tylko 4 proc. respondentów. Wśród czynników zniechęcających do kupna wskazywane są m.in. ograniczony maksymalny zasięg bez ładowania, brak wystarczającej ilości stacji ładowania oraz cena.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja elektromobilność samochody elektryczne samochody hybrydowe badania rynku

Ponad połowa firm uzyskała wsparcie publiczne. EBI: pomimo trudnych okoliczności, widoczna jest poprawa nastrojów

Sześć na dziesięć firm (61 proc.) w Polsce otrzymało jakąś formę wsparcia finansowego w odpowiedzi na COVID-19. To nieco więcej niż średnia UE, wynosząca 56 proc. - wynika z raportu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Według analizy w 2021 roku przedsiębiorcy bardziej optymistycznie podchodzili do planowania i realizacji swoich działań.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank badania rynku firma finansowanie przedsiębiorstwo inwestycje tarcza antykryzysowa

Niepewność sytuacji gospodarczej bolączką przedsiębiorców. Mimo to Miesięczny Indeks Koniunktury rośnie

Mimo niepewności gospodarczej Miesięczny Indeks Koniunktury PIE i Banku Gospodarstwa Krajowego w styczniu 2022 r. wyniósł 110 pkt., co oznacza wzrost o 4,2 pkt. wobec grudnia 2021 r. i o 13,9 pkt. w porównaniu do stycznia rok wcześniej - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK firma przedsiębiorca badania rynku zatrudnienie wynagrodzenia