X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
badania

"To rzeczywistość, a nie teoria". Prof. Moniuszko o znaczeniu czynników wpływających na przebieg COVID-19

- Opublikowane wyniki są efektem analizy pacjentów, którzy trafili na oddziały intensywnej terapii. Pokazanie liczb oraz tego, że ryzyko rośnie wraz z wiekiem i z każdym kolejnym kilogramem, to rzeczywistość, a nie teoria - powiedział, odnosząc się do odkrycia naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. Marcin Moniuszko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie COVID-19 koronawirus pandemia POLSKA społeczeństwo sars-cov-2 NAUKA badania Koronawirus w Polsce

Na to, jak przebiega COVID-19, wpływ mają nasze geny. Przełomowe odkrycie polskich naukowców

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zidentyfikowali wariant genetyczny, który ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu i śmierci z powodu COVID-19. Minister zdrowia powiedział, że dzięki temu odkryciu będzie można opracować test pozwalający ocenić, kto jest najbardziej narażony na ciężki przebieg choroby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA COVID-19 koronawirus badania Ministerstwo Zdrowia medycyna

Przełomowe odkrycie naukowców z Białegostoku. Zidentyfikowali wariant genetyczny ciężkiego przebiegu COVID-19

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku poinformowali, że zidentyfikowali wariant genetyczny, który predysponuje zakażonych do przebycia ciężkiego przebiegu COVID-19. Jak dodali, te osoby są ponad dwukrotnie bardziej narażone na ryzyko takiego przebiegu choroby oraz śmierć. Uczelnia określa to odkrycie jako przełomowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie koronawirus COVID-19 pandemia sars-cov-2 badania NAUKA Koronawirus w Polsce

Jaki jest związek pomiędzy gustem muzycznym a pozycją klasową? Socjologowie wyjaśniają

Lubienie określonego gatunku muzyki zależne jest w dużej mierze od pozycji klasowej. W Polsce muzykę klasyczną najbardziej lubią kierownicy wyższego szczebla i specjaliści, a disco-polo rolnicy i pracownicy fizyczni. Rozkład preferencji muzycznych wśród Polaków potwierdzili socjologowie z PAN, autorzy projektu badawczego dot. społeczeństwa i muzyki.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA ciekawostki odkrycia i ciekawostki MUZYKA społeczeństwo socjologia badanie badania

Szczepionki a omikron. Prof. Szuster-Ciesielska: dawka przypominająca istotnie wzmacnia ochronę

- Skuteczność szczepionek wobec wariantu omikron jest mniejsza i dodatkowo spada z czasem - przyznała wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska. - Dlatego wskazane jest podanie dawki przypominającej, aby przywrócić tę odporność do poprzedniego poziomu - podkreśliła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 omikron badania szczepienia szczepionka

Nasi polarnicy wylądowali na Antarktydzie. Będą reaktywować polską stację

Po pięćdziesięciu dniach spędzonych na statku Akademik Fedorov czworo naukowców zostało w środę przetransportowanych śmigłowcem do rosyjskiej stacji polarnej Mirnyj na Antarktydzie. Na początku roku (6 stycznia) polarnicy mają dotrzeć do nieużywanej od czterdziestu dwóch lat Polskiej Stacji Antarktycznej imienia Antoniego Dobrowolskiego znajdującej się w Oazie Bungera na Antarktydzie Wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antarktyda badania społeczeństwo