more_horiz
PR24 Portal
Section05
badania

Izrael: naukowcy zbadali odporność na COVID-19. Są wstępne wyniki

Jak informują naukowcy z izraleskiego Sheba Medical Center, zarówno u ozdrowieńców po COVID-19, jak i u osób zaszczepionych liczba przeciwciał po pewnym czasie spada. Natomiast po samym zakażeniu przeciwciała "zyskują" na jakości - informują badacze po przeprowadzeniu badań reprezentantów obu tych grup. Przestrzegają jednak, by nie zapominać o związanych z chorobą zagrożeniach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Izrael koronawirus szczepienia pandemia badania COVID-19

Szczepionki przeciw COVID-19 a płodność. Wyniki nowych badań nie zostawiają wątpliwości

Szczepienia przeciw COVID-19 nie zaburzają płodności ani u kobiet, ani u mężczyzn - dowodzą badania przeprowadzone przez naukowców z Boston University School of Public Health. które opublikowano w "American Journal of Epidemiology". Okazało się jednak, że zakażeni koronawirusem mężczyźni mogą przez krótki czas mieć obniżoną płodność.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka szczepionka koronawirus COVID-19 niepłodność badania NAUKA

"To rzeczywistość, a nie teoria". Prof. Moniuszko o znaczeniu czynników wpływających na przebieg COVID-19

- Opublikowane wyniki są efektem analizy pacjentów, którzy trafili na oddziały intensywnej terapii. Pokazanie liczb oraz tego, że ryzyko rośnie wraz z wiekiem i z każdym kolejnym kilogramem, to rzeczywistość, a nie teoria - powiedział, odnosząc się do odkrycia naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. Marcin Moniuszko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie COVID-19 koronawirus pandemia POLSKA społeczeństwo sars-cov-2 NAUKA badania Koronawirus w Polsce

Na to, jak przebiega COVID-19, wpływ mają nasze geny. Przełomowe odkrycie polskich naukowców

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zidentyfikowali wariant genetyczny, który ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu i śmierci z powodu COVID-19. Minister zdrowia powiedział, że dzięki temu odkryciu będzie można opracować test pozwalający ocenić, kto jest najbardziej narażony na ciężki przebieg choroby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA COVID-19 koronawirus badania Ministerstwo Zdrowia medycyna
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem