more_horiz
PR24 Portal
Section05

Bałtyk

Tajemnicze statki przyczyną awarii Nord Stream 2? Amerykański portal ujawnia

Analizujące dane satelitarne systemy firmy SpaceKnow wykryły dwa duże statki z wyłączonymi urządzeniami śledzącymi w rejonie rurociągu Nord Stream 2 kilka dni przed jego uszkodzeniem we wrześniu - podaje portal Wired. Firma poinformowała o swoich ustaleniach przedstawicieli NATO, którzy poprosili o dostarczenie większej ilości informacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Nord Stream 2 Nord Stream Gazprom gaz ziemny Rosja Bałtyk sabotaż

Kiedy popłynie prąd z bałtyckich elektrowni wiatrowych? Znamy termin

Energia elektryczna z pierwszej morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku popłynie w 2026 roku. Zgodnie z rządowymi założeniami PEP2040, moc zainstalowana w offshore ma sięgnąć ok. 11 GW do 2040 roku, jednak Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zweryfikowało te plany i na nowo oszacowało potencjał Bałtyku dla MEW, który jest znaczniej większy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGE OZE elektrownie wiatrowe energetyka Bałtyk

Kiedy trasa S3 od Bałtyku do Czech zostanie w pełni ukończona? Resortu infrastruktury odpowiada

- W 2024 roku zostanie w pełni ukończona budowa drogi S3 z polskich portów do granicy z Czechami - powiedział w piątek w Jaworze w województwie dolnośląskim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jego zdaniem Polska zasługuje na równomierny rozwój infrastruktury drogowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo infrastruktury drogi Bałtyk inwestycji infrastrukturalne UE fundusze unijne GDDKiA infrastruktura

Kontrowersyjny wpis Sikorskiego na Twitterze. Poseł PO: to jego robocza hipoteza

- Czytałem nie tylko ten wpis, ale również pewne wyjaśnienia Radosława Sikorskiego. To jest jego robocza hipoteza. Prawda jest jednak taka, że mamy do czynienia prawdopodobnie z sabotażem, z wybuchami. Jest to potwierdzone przez kraje skandynawskie - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Marek Sowa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nord Stream 2 Nord Stream Radosław Sikorski polityka Bałtyk