more_horiz
PR24 Portal
Section05

banki

"Konsument musi zrozumieć rzeczywiste ryzyko". TSUE wydaje kolejne orzeczenie w sprawie kredytów frankowych

Na podstawie przekazanych przez bank informacji, konsument powinien zrozumieć rzeczywiste ryzyka, na które jest narażony w trakcie całego okresu obowiązywania umowy kredytu denominowanego w walucie obcej - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA kredyt we frankach pozew kredyt walutowy banki sąd Trybunał Sprawiedliwości UE społeczeństwo

Eksperci: postawy konsumentów zależą nie tylko od inflacji, ale uspokojenia sytuacji politycznej

Wielu naszych rodaków podejmując decyzje konsumenckie bierze pod uwagę możliwość, ż wybory 15 października niczego nie rozstrzygną, bo będzie duży problem z utworzeniem nowego rządu lub będzie w tej sprawie wiosenna dogrywka - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": mecenas Paweł Pelc i Marek Kłoczko prezes KIG w PR24. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyty walutowe kredyt mieszkaniowy banki stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej fed NBP

Eksperci: ukraiński przemysł rolno-spożywczy jest wyzwaniem i trzeba zwiększyć naszą konkurencyjność

- Embargo na zboże z Ukrainy nie jest zaskoczeniem, tylko próbą ochrony polskiego rolnictwa, a skarga Kijowa do WTO może nie odnieść skutku, bo dotyczy przepisów wspólnotowych w ramach UE, choć ta forma ochrony interesów polskich rolników nie jest popierana przez Światową Organizację Handlu (WTO) - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza" w PR24: dr Piotr Maszczyk z SGH i dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyty walutowe banki embargo Ukraina zboże ceny paliw inflacja

Po inwazji Rosji na Ukrainę bogaci Rosjanie bez przeszkód lokowali pieniądze w szwajcarskich bankach

Nawet po inwazji Kremla na Ukrainę rozpoczętej w lutym 2022 roku bogaci Rosjanie bez przeszkód zakładali depozyty w bankach w Szwajcarii; dowodzą tego m.in. działania podejmowane przez członków rodziny Aleksandra Ponomarienki, prezesa moskiewskiej spółki wodociągowej Moswodokanał - ujawniły agencja AFP i niezależny rosyjski portal Moscow Times.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina banki bankowość

Raty powinny odczuwalnie spaść. Wpływ decyzji RPP na zobowiązania kredytobiorców

Spadek stóp procentowych sprawia, że różne instytucje finansowe mogą od siebie taniej pożyczać pieniądze, To wpływa na niższy koszt kredytu dla klientów banków. Niższe stopy procentowe oznaczają bowiem niższe oprocentowanie pożyczek opartych na stopie WIBOR.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe kredyt mieszkaniowy Rada Polityki Pieniężnej kredyt konsumencki kredyt banki ceny