more_horiz
PR24 Portal
Section05

Barcelona

Barcelona – nowoczesna metropolia i znakomita piłkarska drużyna

Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii i jedno z najciekawszych miejsc w Europie. Stolica Katalonii jest nowoczesną metropolią, w której przenikają się style i epoki. Dostrzeżemy w niej wiele zabytków stworzonych przez słynnego architekta Antonio Gaudíego. O związkach miasta z piłką nożną opowiedział w Trójce Filip Kubiaczyk, autor książki "Historia, nacjonalizm i tożsamość. Rzecz o piłce nożnej w Hiszpanii". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Justyna Grabarz Barcelona podróże

◎ Centrum Mundi - VII - Племена і неотрибалізм. Розмова з Андрієм Антоновським aka. Batacat

Плем'я. Неотрибалізм - як спосіб розділення, чи об'єднання. Hidden Self - "One Two". Ідентичність і поліідентичність. Каталонія та Україна, що спільного у звичаях та сучасній музиці каталонців та українців. MC Брехунець - "Контактна сальса". Музика жива і музика, яка прагне знищити людей. BATACAT AKA. störpunkt - "М’язи пружин". Індустріалізація Барселони і Тернополя. Брати Блюзу - Автентичне життя та Інтерлюдія. Свобода і самообмеження. Юлія Лорд - Танець душ (танець ду mix)
Zobacz więcej na temat:  Україна muzyka elektroniczna muzyka współczesna muzyka nowa Barcelona poezja

Odczarować czarodzieja. Wystawa "Antoni Gaudí" w Poznaniu

Około 150 eksponatów prezentowanych jest od soboty w ramach wystawy "Antoni Gaudí" w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Jak wskazują organizatorzy, to pierwsza w Polsce i największa w Europie tak obszerna prezentacja dokonań hiszpańskiego artysty. – Wystawa jest pomyślana tak, żeby "odczarować czarodzieja", czyli zobaczyć w Gaudim coś więcej, niż znamy z widoków Barcelony – powiedziała w "Trójce przed południem" kurator wydarzenia Dorota Żaglewska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Katarzyna Cygler Antonio Gaudi architektura artysta SZTUKA Poznań wielkopolskie zamek Barcelona budowle Hiszpania

Niezwykła uroczystość w Barcelonie. Na wieży bazyliki Sagrada Familia rozbłyśnie 5-tonowa gwiazda

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na bazylice Sagrada Familia w Barcelonie rozbłyśnie dwunastoramienna, podświetlana gwiazda, otoczona wieńcem z 12 mniejszych gwiazd. Wskazówki na temat wyglądu gwiazdy pozostawił sam twórca projektu bazyliki Antonio Gaudi. Instalacja nawiązuje do apokaliptycznego przedstawienia Maryi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wiadomości Europa Kościół katolicki Hiszpania katalonia Barcelona Antonio Gaudi