more_horiz
PR24 Portal
Section05

Bartosz Cichocki

Ambasador Polski na Ukrainie: trwa deukrainizacja okupowanych terenów. Rosjanie masowo wywożą ludność

- Sytuacja na wschodzie jest bardzo trudna. Trwa deukrainizacjia zajętych terytoriów. Rosjanie niszczą wszystko co stoi, burzą w pył to terytorium. Mieszkańców wywożą. Dokładna liczba nie jest nikomu znana - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Cichocki, ambasador RP na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina wojna 2022 Kijów Bartosz Cichocki Grzegorz Jankowski

Ukraińcy doceniają polską pomoc. Cichocki: wybuchła zbiorowa euforia w stosunku do naszego kraju

Ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki stwierdził w wywiadzie dla dziennika "Polska Times", że wskutek otrzymanej pomocy nastąpiło wśród Ukraińców "coś w rodzaju zbiorowej euforii w stosunku do Polski". - Istnieje świadomość obu stron, że mamy unikalną szansę w relacjach polsko-ukraińskich, ale wiemy też, że te rzeczy, wokół których iskrzyło, trzeba uregulować - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna 2022 polska pomoc Bartosz Cichocki

"Nie opuścili Kijowa w czasie wojny". Zełenski dziękuje ambasadorowi RP i nuncjuszowi apostolskiemu

Prezydent Ukrainy wyraził szczególne podziękowania ambasadorowi RP Bartoszowi Cichockiemu i nuncjuszowi apostolskiemu arcybiskupowi Visvaldasowi Kulbokasowi, którzy jako jedyni dyplomaci nie opuścili Kijowa przez 99 dni rosyjskiej inwazji na Ukrainę. - Przekonaliśmy się na 100 proc., że wasze serca są szeroko otwarte dla Ukrainy - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski dyplomacja Bartosz Cichocki Kościół

Cichocki: oprócz sankcji wobec Rosji Ukraina potrzebuje pomocy humanitarnej i broni

– Oprócz koniecznej presji sankcyjnej na Rosję jest potrzebna zwiększona kampania pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Ale także konkretne rodzaje uzbrojenia - to, o czym władze Ukrainy mówią od dawna - artyleria dalekiego zasięgu, MLRS (...). Ta broń mogła odwrócić bieg bitwy o Mariupol – mówił w Programie 3 Polskiego Radia ambasador Polski na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Beata Michniewicz Bartosz Cichocki ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni pomoc sankcje Unii Europejskiej

Dyplomaci wracają do Kijowa. Cichocki: ważny gest solidarności i wiary w zwycięstwo

- Trwa wojna. To nie jest tak, że to miasto jest całkowicie bezpieczne. Żadne miasto na Ukrainie nie jest całkowicie bezpieczne. (...) Powrót (dyplomatów) do Kijowa jest ważnym gestem wiary w zwycięstwo Ukrainy, gestem solidarności, na pewno bardzo oczekiwanym przez Ukraińców - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Cichocki, ambasador Polski na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Daniel Wydrych Karolina Rożej Bartosz Cichocki ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 dyplomacja serwis wschodni Jedynka Ukraina

Cichocki: porozumienie kończące wojnę musi dotyczyć poszanowania międzynarodowych granic Ukrainy

– Przez tę wojnę dowiedzieliśmy się bardzo dużo nowych rzeczy. Państwo, które uważaliśmy za skorumpowane, nieefektywne, podzielone wewnętrznie, zjednoczyło się i sprawnie funkcjonuje w ekstremalnie trudnych warunkach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bartosz Cichocki, ambasador Polski na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartosz Cichocki ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Władimir Putin Bartłomiej Graczak

Ambasador RP w Kijowie: nasza obecność tu jest nieporównywalna do innych państw

W Kijowie nadal jestem z nuncjuszem [apostolskim]. Nasza rola i nasza odpowiedzialność to reprezentowanie państwa sąsiedniego, które ma wspólną granicę lądową, przez którą to granicę płyną setki tysięcy uchodźców na dobę w kierunku polskim, dziesiątki tysięcy ton pomocy w kierunku ukraińskim - mówił w Polskim Radiu 24 ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja Kijów dyplomacja Polityka zagraniczna Polski wojna 2022 Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Bartosz Cichocki

Bartosz Cichocki, ambasador Polski na Ukrainie. "Dyplomacja ma zawsze sens"

Bartosz Cichocki, po wycofaniu ambasadora przez Turcję, jest prawdopodobnie jedynym ambasadorem kraju NATO w Kijowie. Choć są tam jeszcze przedstawiciele dyplomacji np. Białorusi, Watykanu czy krajów azjatyckich. - Inni ambasadorowie NATO sprawują swe funkcje w innych miastach Ukrainy - mówi dyplomata. Zaznacza, że wysiłki zmierzające do zakończenia agresji na drodze dyplomatycznej zawsze mają sens.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Jedynka Ukraina Bartosz Cichocki Krzysztof Grzesiowski