more_horiz
PR24 Portal
Section05

BBN

Francja i Niemcy tracą pozycję liderów? Soloch: nie przewodzą UE ws. wojny na Ukrainie

- Niewystarczające zaangażowanie w pomoc Ukrainie ze strony Francji i Niemiec nie przysparza im wiarygodności w roli liderów Europy - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jego zdaniem, choć potencjał obu państw gwarantuje im wiodącą rolę w UE, obecnie "de facto nie sprawują przywództwa". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina serwis wschodni USA Sygnały Dnia BBN Niemcy Francja

Spotkanie w BBN z udziałem prezydenta i premiera. Tematem sytuacja na Wschodzie

Wśród tematów spotkania w BBN z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego były bieżące sprawy bezpieczeństwa związane z sytuacją na Ukrainie i współpracą sojuszniczą. Jak dodano, poruszono również kwestie bezpieczeństwa energetycznego w wymiarze krajowym oraz europejskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda BBN Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński Paweł Soloch wojna 2022

Szef BBN: ostatni rok był pełen wyzwań dla Wojska Polskiego

- Podczas dzisiejszego Święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda będzie chciał podziękować oraz oddać szacunek siłom zbrojnym za ostatni rok bezprecedensowego zaangażowania -  powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Biuro Bezpieczeństwa Narodowego BBN Paweł Soloch prezydent Andrzej Duda Święto Wojska Polskiego Wojsko Polskie wojsko żołnierze służby i bezpieczeństwo siły zbrojne armia

Prezydent zwołuje kolejną Radę Bezpieczeństwa. Paweł Soloch tłumaczy dlaczego

- Prezydentowi zależy na konsensusie w sprawach bezpieczeństwa, stąd kolejne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział PAP szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.Prezydent Andrzej Duda zwołał na dziś posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która ma omówić postanowienia szczytu NATO w Madrycie i bieżącą sytuacje na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo BBN Paweł Soloch dyplomacja

Narada w BBN przed szczytem NATO. Prezydent rozmawiał z przedstawicielami rządu

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował, że głównym tematem narady w BBN był udział Polski w nadchodzącym szczycie NATO w Madrycie oraz że służyła też omówieniu działań, jakie zostały podjęte do tej pory. Prezydent Andrzej Duda chciał poznać zdanie przedstawicieli rządu oraz służb w tej kwestii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka BBN NATO Andrzej Duda wojna na Ukrainie Paweł Soloch szczyt NATO 2022

"Rozmowy utknęły w miejscu". Soloch o przekazaniu przez Niemców czołgów Polsce

Szef BBN Paweł Soloch powiedział, że "rozmowy na temat przekazania nam przez Niemcy czołgów utknęły w miejscu, miejmy nadzieję, że to się przełamie". - Nie czekamy z założonymi rękami na decyzje niemieckie, chcemy uzupełniać braki, modernizować armię niezależnie od Niemców - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie broń Niemcy BBN Paweł Soloch wojna na Ukrainie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Sytuacja na Ukrainie i rozszerzenie NATO. Specjalna narada z udziałem prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda zwołał na dzisiejszy wieczór naradę z udziałem premiera i ministrów ws. sytuacji na Ukrainie, polskiego wsparcia oraz współpracy sojuszniczej, w tym akcesji Szwecji i Finlandii do NATO. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch poinformował na Twitterze że spotkanie odbędzie się po powrocie prezydenta z ćwiczenia wojskowego Defender Europe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA BBN Andrzej Duda Paweł Soloch NATO Jens Stoltenberg Finlandia Szwecja Ukraina wojna 2022