more_horiz
PR24 Portal
Section05
benzyna

PKN Orlen oczekuje, że otoczenie makro będzie sprzyjać wynikom kolejnego kwartału

PKN Orlen oczekuje, że w trzecim kwartale 2022 r. otoczenie makro w segmentach działalności będzie porównywalne z drugim kwartałem, poinformowali przedstawiciele spółki. Koncern jest również "dobrej myśli" jeżeli chodzi o głosowanie akcjonariuszy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dotyczące planowanej fuzji. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Daniel Obajtek PKN Orlen lotos benzyna ropa naftowa gaz POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo energetyczne

Wyraźny spadek cen paliw na stacjach PKN Orlen. Na horyzoncie dalsze obniżki

Ceny paliw na stacjach benzynowych są znacząco niższe niż przed miesiącem. Jest to efekt między innymi taniejącej ropy naftowej na rynkach światowych, a także umacniajacego się złotego do głównych walut. Pomogła również fuzja Orlenu z Lotosem. Obecnie popularną benzynę Pb95 na stacjach koncernu PKN Orlen można kupić już za znacznie poniżej 7 zł za litr.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa benzyna PKN Orlen lotos POLSKA OPEC USA Daniel Obajtek fuzja

Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos. Ekspert: powstaje silny koncern multienergetyczny w Europie

- PKN Orlen i Grupa Lotos po połączeniu stają się ogromną siłą. Łączne przychody obu firm to około 250 miliardów złotych i są to gigantyczne środki. Jest to istotne, gdyż mamy przed sobą najważniejszą transformację energetyczną po 1990 roku - powiedział Dawid Piekarz wiceprezes Instytutu Staszica w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka PKN Orlen lotos Daniel Obajtek benzyna

PKN Orlen i kolejne kroki. Prezes Obajtek: planujemy przejęcie PGNiG i aktualizację strategii

- PKN Orlen, który połączył się z Grupą Lotos, planuje przejęcie Grupy PGNiG na przełomie października i listopada. Połączony koncern na przełomie roku zamierza przestawić aktualizację strategii - zapowiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa Daniel Obajtek PKN Orlen lotos PGNiG bezpieczeństwo energetyczne benzyna POLSKA społeczeństwo