more_horiz
PR24 Portal
Section05

beskidy

W Beskidach upalnie. GOPR apeluje do turystów, aby pamiętali o zapasie wody i nakryciu głowy

Bardzo dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach. Temperatura była wysoka już we wtorek rano. Goprowcy podali, że termometry wszędzie przekraczały 20 stopni C. Jednocześnie wskazali, że na wędrówkę trzeba zabrać duży zapas płynów. Niezbędne jest też nakrycie głowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony beskidy GOPR góry lato upały turystyka zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo ratownik górski

Zdobywca Oscarów z Suchej Beskidzkiej. Polskie lata Billy'ego Wildera

Miał kilka lat, gdy zaczęła się jego podróż na zachód. Najpierw Wiedeń, potem Berlin i Paryż, wreszcie: Hollywood. W Ameryce odniósł sukces, o którym nawet mu się nie śniło, gdy jako chłopiec ganiał po Suchej czy po Krakowie. A chłopcem był dosyć niesfornym i nie raz wpadał w kłopoty. Urodził się 117 lat temu, 22 czerwca 1906 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Billy Wilder historia Polski HISTORIA historia Europy Hollywood kino FILM reżyser Sucha beskidy Galicja Kraków Wiedeń Berlin Paryż Wawel

"Moje Beskidy" - reportaż Moniki Chrobak o miłości Jana Pawła II do gór

Góry to była jedna z większych pasji papieża Polaka. Taka sceneria była dla św. Jana Pawła II nie tylko miejscem aktywności, odpoczynku ale także kontemplacji i modlitwy. Wśród ulubionych szczytów były te leżące w Beskidach. Pod Ołtarzem Papieskim w Starym Sączu zgromadzone są m.in. pamiątki związane z jego wędrówkami po górskich szlakach, nie tylko polskich ale też włoskich.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Monika Chrobak Jan Paweł II beskidy góry