more_horiz
PR24 Portal
Section05

bezdomność

Wsparcie w wyjściu z bezdomności. Reportaż "W tym domu nie »pachnie«" [POSŁUCHAJ]

Idea pomocy osobom bezdomnym i uzależnionym została zaadaptowana z duńskiego programu pomocy społecznej im. Hansa Christiana Kofoeda. Protestancki pastor wiedział, w jaki sposób zmienić roszczeniową postawę osób korzystających z pomocy społecznej. Mogli oni np. otrzymać jedzenie dopiero wtedy, gdy wykonali jakąś - nawet niewielką - aktywność, np. zadbali o ubranie. Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "W tym domu nie »pachnie«".
Zobacz więcej na temat:  reportaż pr poleca Adam Bogoryja-Zakrzewski bezdomność

Problem z bezdomnymi w Paryżu przed IO. Co z ideą igrzysk?

Wraz ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w 2024 r. organizowanymi w Paryżu rząd chce wysiedlić tysiące bezdomnych, głównie migrantów z regionu paryskiego na prowincję, argumentując, że spada liczba hoteli gotowych ich przyjąć. To podejście budzi wątpliwości organizacji humanitarnych – informują w środę francuskie media.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie igrzyska Paryż 2024 SPORT bezdomność Francja Paryż

Udzielanie pomocy osobom w kryzysie bezdomności. Reportaż "Boski" [POSŁUCHAJ]

Powszechna opinia, że pomagając osobom w kryzysie bezdomności, przyzwyczaja się je do życia na ulicy, wydaje się nieco krzywdząca. Być może w pewien sposób usprawiedliwia tych, którzy nie chcą pomagać. Inicjatywa, o której opowiadamy, jest próbą zmiany tego sposobu myślenia. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Andrzeja Urbańskiego pt. "Boski". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Andrzej Urbański bezdomność reportaż w Jedynce pr poleca

Jak pomoc potrzebującym stała się sensem życia? [POSŁUCHAJ]

Historia rodzinnego pogotowia opiekuńczego dla dzieci, które prowadzi w swoim domu pewne małżeństwo. – Duże zmiany w naszym życiu zaszły od tego momentu, kiedy zmieniły się wartości, nie finanse – mówi pan Zbyszek. – Zaczęły się liczyć relacje, dzieci, żona, a nie używki. Dzisiaj, zarabiając dziesięć razy mniej niż za granicą, mam więcej życia i nie przepuszczam go przez palce, tak jak wtedy – podkreśla. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż pr poleca pomoc przemoc bezdomność

Wsparcie dla osób bezdomnych. Resort rodziny przekaże w przyszłym roku ponad 5 mln zł

W 2023 roku na walkę z problemem bezdomności Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przekaże 5,5 mln zł. To m.in. profilaktyka, wsparcie osób zmagających się z kryzysem bezdomności, a także wspieranie innowacyjnych rozwiązań w obszarze ich aktywizacji społecznej i zawodowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg bezdomność społeczeństwo POLSKA

PR24 "Czekają na nasz uśmiech i empatię". O pomocy osobom w kryzysie bezdomności

Projekt Uliczny Patrol Medyczny skierowany jest do osób w kryzysie bezdomności, którzy sami nie są w stanie zapewnić sobie godziwych warunków życia. Jak wyglądać będzie ich Wigilia oraz Święta Bożego Narodzenia? Co daje im siłę? A także, jak na co dzień nieść pomoc najbardziej potrzebującym? W Polskim Radiu 24 opowiedział o tym zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Tomasz Roda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo pomoc bezdomność Boże Narodzenie

Erazm Humienny i jego historia. "Spłacam dług wdzięczności" [POSŁUCHAJ]

Czy przypadek rządzi naszym życiem? Erazm Humienny nie był "grzecznym chłopcem". Dzieciństwo miał niełatwe, w PRL-u zaangażował się w działalność opozycyjną, kolportując wydawnictwa drugiego obiegu, za co był wielokrotnie karany. Trafił także do więzienia. Po zmianach, jakie przyniósł upadek komunizmu, wielu jego znajomych weszło do polityki, on poświęcił się pomocy potrzebującym. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Magdalena Skajewska pomoc bezdomność

Minister Maląg: przyznaliśmy 4,9 mln zł na pomoc bezdomnym

- Wyłonione projekty są bardzo ciekawe i wierzę, że ich realizacja przyczyni się do poprawy bytu tych, których los doświadczył szczególnie - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do konkursu "Pokonać bezdomność" - w ramach, którego przyznano 4,9 mln zł na pomoc bezdomnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej bezdomność