more_horiz
PR24 Portal
Section05

bezpieczeństwo energetyczne

Niebawem ruszą prace nad projektem pierwszej w Polsce elektrowni atomowej. Resort klimatu zdradza szczegóły

Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska powiedziała, że niebawem ruszą prace projektowe dotyczące budowy pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. W piątek rano minister klimatu Anna Moskwa przekazała informację o wydaniu pozytywnej decyzji środowiskowej przez generalnego dyrektora ochrony środowiska w sprawie inwestycji. Więcej szczegółów w relacji reportera Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka elektrownia atomowa bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA

Przed mikrofonami Polskiego Radia: rozmowy Krzysztofa Czabańskiego z Prezydentem Lechem Kaczyńskim – odcinek 2

Prezydent Lech Kaczyński przywiązywał duże znaczenie do spraw obronności i szeroko rozumianego bezpieczeństwa Polski. Tym podstawowym kwestiom poświęcony jest drugi odcinek cyklu podcastowego, w którym przypominamy rozmowy Krzysztofa Czabańskiego z Prezydentem Lechem Kaczyńskim emitowane na antenie Polskiego Radia w latach 2006-2007.  
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Krzysztof Czabański Wojsko Polskie bezpieczeństwo energetyczne misja w Afganistanie

PO konsekwentna w likwidacji polskiego przemysłu? Gasiuk-Pihowicz: po wyborach realizacja wyroków europejskich

W mediach społecznościowych można przeczytać informację o tym, że Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała, że po wyborach zostaną wykonane wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Kamila Gasiuk-Pihowicz Turów kopalnia Turów bezpieczeństwo energetyczne wybory w Polsce polityka Prawo i Sprawiedliwość

ART. PARTNERSKI GAZ-SYSTEM na Forum Ekonomicznym. "Sukces Polski to niezależność gazowa i rozwój infrastruktury"

Suwerenność energetyczna i zerwanie zależności gazowej od Rosji sukcesem Polaków i podstawą rozwoju gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej, to główne wnioski płynące z panelu zorganizowanego przez GAZ-SYSTEM w ramach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny LNG bezpieczeństwo energetyczne wojna na Ukrainie ropa naftowa wodór

Wiceminister Kowalski: w poniedziałek wejdzie w życie ustawa, która ułatwi budowanie biogazowni rolniczych

W poniedziałek 11 września wejdzie w życie w życie ustawa dotycząca ułatwień w powstawaniu rolniczych biogazowni - poinformował wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski. Podkreślił, że to kierunek walki o tańszą energię i ciepło oraz sposób na produkcję naturalnego nawozu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo rolnicy legislacja bezpieczeństwo energetyczne społeczeństwo POLSKA

"Polska miała rację ostrzegając przed rosyjskim szantażem gazowym". Prof. z Yale o bezpieczeństwie energetycznym

Jak zauważył prof. Jeffrey Sonnenfeld z Yale School of Management, gość specjalny XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu, Polsce udało się to, czego wciąż nie potrafią osiągnąć inne kraje Europy, to znaczy całkowicie uniezależnić się od rosyjskiego gazu. - To efekt olbrzymich inwestycji infrastrukturalnych zrealizowanych w ostatnich latach – stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne Karpacz

Komisja przemysłu PE poparła listę surowców krytycznych. Uwzględniono węgiel koksowy

Komisja ds. przemysłu Parlamentu Europejskiego poparła unijne rozporządzenie dotyczące surowców krytycznych. Jak poinformowała eurodeputowana Izabela Kloc (PiS), udało się utrzymać węgiel koksowy na liście surowców krytycznych, co jest ważne dla Polski i dla Śląska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel Huta Katowice energetyka bezpieczeństwo energetyczne Polska w Unii Europejskiej

Wiceminister MAP komentuje informację o wysokich cenach energii w Polsce: to fake news, ceny były zamrożone

Warto sprostować fake newsa, jakoby ceny energii w Polsce były jednymi z najwyższych. To nieprawda. Dzięki tarczy energetycznej ceny energii w Polsce zostały zamrożone - powiedział wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, odpowiadając na pytanie o podwyżki cen energii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia elektryczna bezpieczeństwo energetyczne prąd tarcza antyinflacyjna POLSKA Ministerstwo Aktywów Państwowych