more_horiz
PR24 Portal
Section05

bezpieczeństwo energetyczne

PR24 Czyżewski: po zamknięciu kopalni Turów miliony Polaków miałyby problem z dostępem do energii elektrycznej

- Kopalnia Turów zapewnia paliwo dla położonej obok elektrowni, która odpowiada za 4-7 proc. energii energetycznej produkowanej w Polsce. Nie ma możliwości zastąpienia zainstalowanych tak dużych ilości mocy w krótkim czasie - mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Czyżewski z portalu Energetyka24.com.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 energetyka Turów kopalnia Turów bezpieczeństwo energetyczne

Piotr Król o decyzji ws. kopalni Turów: brutalna polityka pseudoorganizacji

- Wygląda na to, że mamy do czynienia z brutalną polityką prowadzoną za pośrednictwem pseudoorganizacji, które tak naprawdę są stricte organizacjami lobbingowymi, które działają przeciwko nam - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Król, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia elektryczna energetyka bezpieczeństwo energetyczne PGE węgiel kopalnia Turów Turów Piotr Król PiS Krzysztof Świątek Prawo i Sprawiedliwość

PR24 Spór ws. kopalni Turów. Prof. Grabowska: niepojęte jest, aby polski sędzia kręcił bicz na polski zakład pracy

- Nie można dbać o środowisko, poświęcając gospodarkę, dobrobyt ludzi, ich życie i miejsca pracy. Ochronę środowiska można zapewnić w różny sposób, niekoniecznie zamykając zakład i wysyłając na bruk tysiące pracowników. Decyzja WSA ws. kopalni Turów właśnie ku temu zmierza - mówiła w Polskim Radiu 24 prawnik prof. Genowefa Grabowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL POLSKA Turów kopalnia Turów energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Prezes PGE: Turów jest legalnie działającą kopalnią, która dostarcza 7 proc. energii dla Polski

- Decyzja polskiego sędziego jest decyzją skandaliczną, która godzi w bezpieczeństwo energetyczne Polski. Zapewniam wszystkich, że Turów będzie pracował, będzie produkował energię elektryczną i nie poddamy się - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.
Zobacz więcej na temat:  PGE Turów energia elektryczna energetyka bezpieczeństwo energetyczne węgiel kopalnia Turów POLSKA Wojciech Dąbrowski polityka Grzegorz Jankowski

Bułgaria przygotowuje skargę przeciwko Gazpromowi za odcięcie dostaw. Wcześniej pozew złożyło PGNiG

Bułgaria pracuje nad pozwem do sądu arbitrażowego przeciwko Gazpromowi - poinformował bułgarski minister energetyki Rossen Christow. Bułgaria jest jednym z krajów, które po inwazji na Ukrainę odmówiły przejścia na płatności w rublach i Gazprom odciął dostawy surowca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Bułgaria Gazprom gaz ziemny wojna na Ukrainie bezpieczeństwo energetyczne

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE Gdańsk 2023. Premier: suwerenność energetyczna to czwarty filar naszej polityki

"Jako rząd od lat krok po kroku budujemy i umacniamy bezpieczeństwo energetyczne Polski zwiększając poziom naszej suwerenności w tym obszarze" - napisał w liście z okazji inauguracji 11. Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2023 premier Mateusz Morawiecki. Szczyt Energetyczny rozpoczął się w poniedziałek w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Mateusz Morawiecki bezpieczeństwo energetyczne polityka energetyczna

Budowa elektrowni szczytowo-pompowej "Młoty" coraz bliżej. PGE podpisze umowę inwestycyjną z NFOŚiGW

Pod koniec czerwca Polska Grupa Energetyczna chce podpisać umowę inwestycyjną z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę elektrowni szczytowo-pompowej "Młoty". Treść umowy jest już uzgodniona - poinformował prezes PGE Wojciech Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGE energetyka elektrownie wodne energia elektryczna NFOŚiGW bezpieczeństwo energetyczne

Premier Morawiecki o SMR: w Kanadzie i Polsce będą powstawały najnowocześniejsze rozwiązania jądrowe na świecie

- To milowy krok na drodze do zapewnienia stabilnego źródła dostaw energetycznych dla Polski - powiedział o polsko-kanadyjskiej współpracy w zakresie małych reaktorów SMR premier Mateusz Morawiecki. - Świat musi szukać nowych rozwiązań technologicznych, które będą stabilne dla środowiska naturalnego, a przede wszystkim dobre dla ludzi i przedsiębiorców - podkreślił szef rządu na konferencji prasowej w Kanadzie.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki energetyka elektrownia atomowa Kanada bezpieczeństwo energetyczne