X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
bezpieczeństwo

"Przykład heroizmu i odwagi". Sejm wyraził wdzięczność służbie zdrowia

Sejm w przyjętej przez aklamację uchwale wyraził wdzięczność i uznanie dla pracowników ochrony zdrowia "za pełną poświęcenia bohaterską służbę w dniach epidemii koronawirusa". Dają oni najlepszy przykład odwagi oraz heroizmu i stanowią wzór dla społeczeństwa - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo COVID-19 pandemia Sejm polityka lekarz służba zdrowia POLSKA

NASZ WYWIAD Pandemia w Niemczech: głosowanie korespondencyjne, strategie wyjścia, aplikacja "na koronawirusa"

W Niemczech z natężeniem opracowuje się strategie wyjścia i funkcjonowania w dobie pandemii do czasu wynalezienia szczepionki albo leku – mówi portalowi PolskieRadio24.pl analityk Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Frymark. Trwają prace m.in. nad aplikacją informującą o kontakcie z zakażonym – bez parametrów lokalizacyjnych. Wdraża się projekty gospodarcze na bardzo dużą skalę.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Niemcy koronawirus Bawaria bezpieczeństwo Angela Merkel wybory

Wiceminister zdrowia: większość Polaków stosuje się do restrykcji, ale szczyt epidemii przed nami

- Efekty restrykcji związanych z koronawirusem przyjdą trochę później, ale powinny być widoczne, bo większość Polaków się do nich stosuje - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jego zdaniem szczyt zachorowań może mieć miejsce w przyszłym lub następnym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce bezpieczeństwo Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

Wypadków o połowę mniej, ale bardziej tragiczne. Drogowe statystyki policji

Choć ruch na drogach drastycznie spadł, to liczba zabitych w wypadkach jest niemal taka jak dawniej - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Według danych policji między 24 lutego a 1 marca na drogach zginęło 37 osób, a w ostatnim tygodniu marca ofiar było niewiele mniej - 33.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce policja wirus pandemia COVID-19 bezpieczeństwo drogi służby i bezpieczeństwo POLSKA policja polska

Urządzenie, które sprawdzi skuteczność maseczek. Wynalazek naukowców z Politechniki Śląskiej

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracowali prototyp urządzenia, które pozwoli określić, czy dana maseczka jest w stanie zatrzymać cząsteczki wielkości 100-110 nanometrów, co jest przybliżoną wielkością koronawirusa SARS-CoV-2 - poinformowała uczelnia.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo śląskie POLSKA

"To wielki sukces". Wiceszef MON o obecności Anny Fotygi w tzw. Grupie Mędrców NATO

- Fakt, że minister Anna Fotyga jest w tej grupie dziesięciu ekspertów, którzy będą przedstawiali swoją perspektywę dla NATO, to dla nas bardzo dobra wiadomość. Jest to kwestia interesu również naszego regionu, ale też całego NATO - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Europa bezpieczeństwo Anna Fotyga Adrian Klarenbach

Polscy lekarze pomagają medykom w Lombardii. "Daliśmy im nadzieję, że nie zostaną sami"

Grupa piętnastu polskich lekarzy rozpoczęła pracę we Włoszech. Polacy z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej są w Lombardii, regionie najbardziej dotkniętym koronawirusem we Włoszech. W mieście Brescia pomagają miejscowym lekarzom walczyć z epidemią.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus bezpieczeństwo raport COVID-19 choroba zdrowie choroby płuc ŚWIAT Włochy

KE proponuje pełną elastyczność w wykorzystaniu pieniędzy na walkę z koronawirusem

Komisja Europejska zaproponowała pełną elastyczność w wykorzystaniu jeszcze nie zakontraktowanych pieniędzy. Z ustaleń korespondentki Polskiego Radia wynika, że Polska do tej pory zakontraktowała prawie 83 procent. Zatem 17 procent, których jeszcze nie wydała, będzie mogła przeznaczyć na złagodzenie negatywnych skutków koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska koronawirus Unia Europejska fundusze unijne bezpieczeństwo