more_horiz
PR24 Portal
Section05
bezpieczeństwo

NA ŻYWO Kolejny ostrzał obwodu donieckiego, orędzie Andrzeja Dudy w Kijowie [RELACJA]

W wyniku rosyjskich ostrzałów 12 miejscowości w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy w ciągu ostatniej doby zniszczonych zostało 58 cywilnych obiektów; są zabici i ranni – podała agencja Ukrinform, cytując ukraińską policję. Przebywający z wizytą na Ukrainie prezydent RP Andrzej Duda przemawiał w Radzie Najwyższej, gdzie został powitany przez deputowanych oklaskami.  Na bieżąco śledzimy aktualne wydarzenia na Ukrainie oraz reakcje świata.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni wojsko bezpieczeństwo RELACJA ŚWIAT Europa

Premier: nowa nadzieja dla Europy rodzi się między Morzem Bałtyckim a Morzem Czarnym

Europa przeżywa dziś nie tylko kryzys w sensie gospodarczym, europejskie elity przeżywają także kryzys swojej politycznej wyobraźni - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak zauważył w podcaście, "nowa nadzieja dla Europy" rodzi się właśnie "między Morzem Bałtyckim a Morzem Czarnym".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki inflacja Światowe Forum Ekonomiczne w Davos bezpieczeństwo

Wśród kierowców z aplikacji podejrzanych o przestępstwa na tle seksualnym dominują obywatele krajów azjatyckich lub kaukaskich

- Wśród kierowców działających w oparciu o aplikacje mobilne podejrzanych o przestępstwa na tle seksualnym nie ma obywateli polskich i ukraińskich. Dominują natomiast obywatele krajów azjatyckich bądź też kaukaskich - Gruzji, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, a nawet w jednym przypadku Algierii – poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja Radio kierowców samochody samochód kierowca kierowcy drogi POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze dokumenty prawo jazdy płatności płatności mobilne aplikacje mobilne taksówki taksówka Uber

Straż Graniczna - służba na granicach i wewnątrz kraju

- Ogólnym zadaniem Straży Granicznej jest ochrona granicy państwowej. Zadania te realizujemy na przejściach granicznych, przeprowadzając odprawy graniczne, ale ochraniając również zieloną granicę, czyli granicę poza przejściami granicznymi. Od kilkunastu lat Straż Graniczna działa również wewnątrz kraju - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia porucznik Anna Michalska, rzecznik prasowy Komendanta Głównego SG.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna bezpieczeństwo Ukraina Białoruś Patryk Kuniszewicz Klaudia Porębska

Współpraca wojskowa państw Europy Środkowo-Wschodniej. Konferencja Defence24 Day w cieniu wojny na Ukrainie

Największa w Polsce konferencja sektora obrony i bezpieczeństwa Defence24 Day odbędzie się w tym roku w dniach 24-25 maja. Już po raz czwarty spotkają się najważniejsi wojskowi dowódcy, politycy i eksperci, aby omówić kluczowe sprawy związane z bezpieczeństwem Polski i Europy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA konferencja bezpieczeństwo wojsko broń POLSKA służby i bezpieczeństwo

Finlandia i Szwecja w NATO? Marcin Przydacz: Polska będzie lepiej zabezpieczona

- Wejście Finlandii i Szwecji znacząco spowoduje wzrost poziomu bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim, od północnej flanki. W ten sposób jesteśmy nieco bardziej zabezpieczeni, to będzie naprawdę z korzyścią dla Polski - wskazał na antenie TVP wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Dodał, że nasz kraj jest zwolennikiem rozszerzenia NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa NATO Finlandia Szwecja Marcin Przydacz Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 bezpieczeństwo wschodnia flanka NATO

Łódź: 8 osób rannych w zderzeniu dwóch tramwajów w centrum

Osiem osób zostało rannych, w tym sześć trafiło z różnymi obrażeniami ciała do szpitala w wyniku zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło dziś rano w centrum Łodzi. Część linii tramwajowych kursuje zmienioną trasą, mogą być opóźnienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód wypadek bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowcow radio kierowcow Radio kierowców Łódź

"Mają pokazać współdziałanie i sprawność NATO". Prezydent Duda o ćwiczeniu Defender Europe 2022

- Ćwiczenie Defender Europe 2022 ma pokazać współdziałanie i sprawność sił Sojuszu Północnoatlantyckiego w kolektywnej obronie. Wszyscy widzimy sytuację na Ukrainie i zdajemy sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  NATO wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Andrzej Duda Mariusz Błaszczak POLSKA służby i bezpieczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem