more_horiz
PR24 Portal
Section05

BGK

Twoja firma wdraża innowacyjną technologię? Ruszył nabór wniosków o kredyt technologiczny

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o kredyt technologiczny w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) - poinformował resort funduszy. Jest to wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrażają innowacyjną technologię.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA technologie BGK Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej POLSKA przedsiębiorca firma

Miliard złotych pomocy dla firm w programie "Pierwszy biznes". Jakie są jego zasady?

Z udziałem ministra resortu rodziny i polityki społecznej oraz ministra resortu funduszy i polityki regionalnej oraz wiceprezesa BGK, podpisano w czwartek w Warszawie porozumienia dotyczące Rządowego Programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy start-up msp Ministerstwo Rodziny fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej BGK młodzież zatrudnienie

Wiceprezes BGK: wspieramy biznesy ukraińskie i polskie, aby działały i uczestniczyły już po wojnie w odbudowie Ukrainy

Jako BGK finansowo podtrzymujemy funkcjonowanie polskich i ukraińskim firm, ale także zabiegamy o ich dofinansowanie z KE. I to się udaje. Ważne, żeby już teraz budować więzi, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w odbudowie Ukrainy, żeby kolejny raz w historii nie przegapić swojej szansy - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Radosław Kwiecień, wiceprezes banku Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie odbudowa BGK

Granty na poprawę efektywności energetycznej. BGK uruchomił program TERMO

1 lutego ruszył nabór wniosków o granty MZG, OZE i termomodernizacyjny, tym samym program TERMO mający na celu poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych został uruchomiony w całości - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Podstawą prawną programu TERMO jest ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, znowelizowana w ubiegłym roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK efektywność energetyka dofinansowanie

Eksperci: waloryzacja rent i emerytur powinna wynieść 14,8 proc.

Waloryzacja rent i emerytur może wynieść nie 13,8 proc. ale 14,8 proc. Tak wynika ze wskaźnika inflacji konsumenckiej  za 2022 r. podanej Przez GUS. Co zaś do inflacji w drugiej połowie roku to powinna ona zacząć spadać w II połowie roku. To da przestrzeń do obniżania stóp procentowych, ale to raczej bliżej końca roku. Faktem jest, że oprocentowanie obligacji wówczas spadnie, ale i tak pozostaną one stabilną lokatą dla naszych oszczędności – oceniali goście audycji "Rządy Pieniądza": Marcin Klucznik, analityk Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK PKO BP kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy obligacje inflacja waloryzacja emerytur emerytura

ART. SPONSOROWANY Wsparcie w rozwoju innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań dla przedsiębiorców

Efektywne zarządzanie firmą stanowi wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy niezależnie od skali prowadzonej działalności. Wysoka inflacja, zaburzone łańcuchy dostaw i niestabilna sytuacja geopolityczna negatywnie odbijają się na ich działalności. Przedsiębiorcy mogą odpowiadać na te zagrożenia działaniami rozwojowymi i inwestycyjnymi. Finansowanie tych działań nie zawsze jest możliwe ze środków własnych. W związku z tym poszukują wsparcia ze źródeł zewnętrznych. Już niebawem będą mogli liczyć na pomoc ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  BGK ekonomia POLSKA innowacyjna gospodarka innowacyjność kredyt przedsiębiorstwo