more_horiz
PR24 Portal
Section05

BG-RADIO

Łukasz Borowicz laureatem Nagrody Mediów Publicznych 2022 w kategorii Muzyka

Łukasz Borowicz został laureatem tegorocznej Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. W tej dziedzinie wyróżnienie przyznało Polskie Radio. Łukasz Borowicz to znakomity polski dyrygent, laureat wielu polskich nagród i odznaczeń międzynarodowych. Jako pierwszy polski dyrygent poprowadził spektakl w Operze Paryskiej. Maestro przez osiem lat był również dyrektorem artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej.  
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Borowicz muzyka klasyczna Nagrody Mediów Publicznych Nagrody Mediów Publicznych 2022

Łukasz Borowicz laureatem Nagrody Mediów Publicznych 2022 w kategorii Muzyka

Dyrygent Łukasz Borowicz został laureatem tegorocznej Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. W tej dziedzinie wyróżnienie przyznało Polskie Radio. - To zaszczyt. Bardzo dziękuję całemu Polskiemu Radiu, z którym od lat jestem szczególnie związany - mówił odbierając nagrodę Łukasz Borowicz. Maestro jest laureatem wielu polskich nagród i odznaczeń międzynarodowych. Przez osiem lat był dyrektorem artystycznym Polskiej Orkiestry Radiowej.  
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Borowicz muzyka klasyczna Nagrody Mediów Publicznych Nagrody Mediów Publicznych 2022 W POLSKIM RADIU MUZYKA

Obwód mikołajowski niemal całkowicie wyzwolony [ZAPIS RELACJI]

Już tylko 5 procent obwodu mikołajowskiego na południu Ukrainy pozostaje w rękach Rosjan - poinformował szef lokalnych władz Witalij Kim. Jak dodał ukraińskiej armii udało się zniszczyć dużo rosyjskiego sprzętu wojskowego, a od kilku dni jest coraz mniej ostrzałów. Tak relacjonowaliśmy kolejny dzień wojny na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni RELACJA

Kolejne miejscowości pod ostrzałem Rosjan. Według MSW 16 osób nie żyje [ZAPIS RELACJI]

W ciągu ostatniej doby siły rosyjskie ostrzelały 30 miejscowości na Ukrainie, wskutek czego zginęło 16 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych - poinformował w środę wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Jewhenij Jenin. Jak mówił, najtrudniejsza sytuacja jest w obwodzie donieckim, intensywnie ostrzeliwane są obwody: mikołajowski, charkowski, sumski, czernihowski i chersoński. Śledzimy doniesienia z Ukrainy,
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 serwis wschodni RELACJA ŚWIAT Europa Ukraina Rosja

NA ŻYWO Kolejne ataki znad Morza Kaspijskiego. Ukraińcy strącili siedem pocisków [ZAPIS RELACJI]

Siedem z ośmiu rakiet wystrzelonych z rosyjskich samolotów nad Morzem Kaspijskim zostało strąconych przez ukraińskie siły powietrzne - poinformował sztab generalny ukraińskiej armii. Rosjanie mieli wystrzelić osiem rakiet typu X-101 z bombowców strategicznych Tu-95. Ich celem były środkowe, południowe i zachodnie rejony Ukrainy. Tak śledziliśmy przebieg kolejnej doby wojny za naszą wschodnią granicą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa serwis wschodni Ukraina Rosja wojna 2022 RELACJA

Obwód doniecki pod ostrzałem. Siły ukraińskie odparły dwa rosyjskie szturmy [ZAPIS RELACJI]

Rosjanie kontynuują ostrzał miast w obwodzie donieckim. W Słowiańsku zginęła jedna osoba. Sześć zostało rannych w rosyjskim ataku na targ i dzielnicę mieszkaniową w Bachmucie. Ostrzelano także Kramatorsk i Awdijiwkę - poinformował mer Słowiańska Wadym Lach, dodając, że rosyjska armia ponownie użyła zakazanej przez międzynarodowe konwencje broni kasetowej. Z kolei Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że w ciągu ostatniej doby siły ukraińskie odbiły dwa szturmy rosyjskie na kierunku słobożańskim i donieckim. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT RELACJA Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

Siewierodonieck i Lisiczańsk zdobyte. Arestowycz: to ostatnie zwycięstwo Rosji [ZAPIS RELACJI]

Zajęcie tych miast oznaczało, że 60 proc. sił rosyjskich jest teraz skupionych na wschodzie i trudno będzie im je przekierować na południe. Nie ma już więcej sił, które mogą być przemieszczone z Rosji - powiedział doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz. Tak relacjonowaliśmy wydarzenia na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  RELACJA Ukraina wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie

W Krzemieńczuku nadal trwa akcja ratunkowa. Znaleziono kolejne szczątki ofiar [ZAPIS RELACJI]

Pod gruzami centrum handlowego w Krzemieńczuku, zaatakowanego w poniedziałek rosyjską rakietą, ratownicy znaleźli 22 fragmenty ciał - powiadomiła Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy (DSNS). Dopiero ekspertyza pozwoli ustalić, ilu osób są to szczątki. Wcześniej władze potwierdziły śmierć 18 osób. Tak relacjonowaliśmy wydarzenia na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  RELACJA ŚWIAT Europa Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Rosja Europa Wschodnia