more_horiz
PR24 Portal
Section05
bieganie

Telkowski i Bernardelli najlepsi w warszawskim Biegu Konstytucji 3 maja

Taras Telkowski i Iwona Bernardelli wygrali w 30. warszawski Bieg Konstytucji 3 maja. Telkowski, będący uchodźcą politycznym z Białorusi (w biegu mogli wziąć udział obywatele Białorusi, którzy podpisali oświadczenie, że przeciwstawiają się rosyjskiej agresji na Ukrainę), pokonał trasę w 15 minut 29 sekund, Bernardelli uzyskała czas 16 minut i 35 sekund. W biegu na dystansie 5 km wzięło udział niemal 3 tysiące zawodników.
Zobacz więcej na temat:  bieganie Warszawa konstytucja 3 maja SPORT

#ArmiaWFormie. Kolejny Dzień Sportu w Wojsku Polskim

Zawód żołnierza wymaga doskonałej formy fizycznej, zarówno od kadeta, oficera, jak i od generała. W ubiegłym roku 27 kwietnia został ogłoszony Dniem Sportu w polskiej armii. Z tej okazji w całym kraju odbywają się imprezy sportowe, w tym m.in. "Wojskowy bieg po sprawność" oraz poprzedzony pokazem spadochroniarzy towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Sił Zbrojnych RP i policji. Wszystko to pod hasłem #ArmiaWFormie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej wojsko aktywność fizyczna bieganie

Gala wieńcząca 10 lat projektu Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wyróżnienie dla Polskiego Radia

Podczas gali w Belwederze podsumowano dziesięć lat projektu Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Inicjatorzy biegu wręczyli pamiątkowe statuetki organizacjom, które współpracują przy biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Statuetkę w imieniu Polskiego Radia odebrała prezes Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bieg Tropem Wilczym Agnieszka Kamińska Wojciech Kolarski Żołnierze Wyklęci historia Polski bieganie pamięć społeczeństwo Michał Dworczyk Jan Dziedziczak

"Tropem wilczym". Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych i by pomóc Ukrainie

W wielu miejscach w Polsce odbywa się organizowany już po raz 10. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Tegoroczna edycja jest niezwykła i odbywa się pod hasłem "Biegniemy Ukraino z pomocą". Tymczasem kolejni uciekinierzy wojenni przekraczają polską granicę – także w Bieszczadach. I tam też czeka na nich pomoc.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo bieganie Żołnierze Wyklęci wojna na Ukrainie pomoc Bieszczady Anna Popek Trójka

Stresujesz się? Świadome oddychanie i medytacja mogą ci pomóc

Joanna Budzis, która jest utytułowanym sportowcem, a jednocześnie psychologiem sportu, podkreślała, że w redukcji lęku warto postawić na świadome oddychanie, bycie "tu i teraz", a także właściwą profilaktykę. - Jeśli przed nami największe wyzwania, starty w najbardziej prestiżowych zawodach, to stres buduje się już przez kilka tygodni wcześniej - tłumaczyła ekspert. - To samo można zastosować w codziennym życiu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka psychologia zabawa bieganie hobby Karina Terzoni
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem