more_horiz
PR24 Portal
Section05

bieganie

Biegi na orientację. "Tym się nie da znudzić"

Niepowtarzalność to jedna z największych zalet biegów na orientację. – Inaczej ustawione punkty kontrolne powodują, że to jest już inna trasa. Tym się nie da znudzić. Jak już człowiek złapie tego bakcyla, to będzie to robił aż do dziewięćdziesiątki, chyba że zdarzy się jakaś kontuzja czy coś takiego –mówi komandor Janusz Porzycz, szef Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski bieganie

"Biegnij Warszawo" po raz 15. Ponad 10 tysięcy uczestników imprezy na ulicach stolicy

W jubileuszowej, 15. edycji "Biegnij Warszawo" aktywnie uczestniczyło ponad 10 tysięcy osób – sześć tysięcy pobiegło na 10 kilometrów, a ponad cztery tysiące pokonało 5-kilometrową trasę imprezy towarzyszącej Maszeruję-Kibicuję. Wśród uczestników byli także dziennikarze Trójki Krzysztof Łoniewski, Marek Pawlukiewicz, Paweł Turski oraz Jan Maliszewski. Ten ostatni relacjonował bieg w mediach społecznościowych Trójki.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Biegnij Warszawo zdrowie bieganie Tomasz Miara Krzysztof Łoniewski Paweł Turski Jan Maliszewski Marek Pawlukiewicz Trójka

Dziś siódma edycja Biegu Kościuszki w Waszyngtonie. Ambasada RP: pula miejsc szybko się wyczerpała

W Waszyngtonie odbędzie się dziś siódma edycja Biegu Kościuszki, którego celem jest popularyzacja postaci polskiego bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie organizuje ambasada RP w Waszyngtonie we współpracy z ambasadą Litwy. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  bieganie USA POLSKA ŚWIAT Stany Zjednoczone Tadeusz Kościuszko Waszyngton

"Nietypowy bieg" dla całych rodzin odbył się w Pruszkowie

"Nietypowy bieg" jest bardzo podobny do innych tego typu wydarzeń, ponieważ jest w nim zarówno linia startu jak i mety oraz pewien dystans do pokonania. Jest jednak różnica polegająca na dowolności w ustawieniu linii mety. - Dla osób, które zmagają się z różnymi zaburzeniami neurorozwojowymi (ze spektrum autyzmu, z Zespołem Aspergera, ADHD), sam już udział w biegu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego ta ruchoma granica ma pokazać, jak różne możliwości i predyspozycje mają osoby neuroatypowe i jak łatwe do pokonania są one dla osób nie posiadających tego typu zaburzeń – mówiły w audycji Polskiego Radia Dzieciom członkinie zarządu fundacji "Pocztowy Dar". Kto mógł wziąć w nim udział i jak można było pomóc dzieciom w terapiach i późniejszym starcie w dorosłość? Zapraszamy do lektury!
Zobacz więcej na temat:  autyzm zaburzenia rozwoju neurologia dzieci Pruszków bieganie rozwój dziecka zdrowie dziecka czas wolny radio dla rodziców patronatPRD

Nietypowy bieg w Pruszkowie

17 września, w Parku Potulickich w Pruszkowie, odbędzie nieTYPOWY BIEG – bieg charytatywny organizowany przez pocztową fundację korporacyjną "Pocztowy Dar". To ostatni z cyklu biegów, z których dochód zostanie przeznaczony na terapię dla dzieci z trudnościami neurorozwojowymi. Tydzień wcześniej czyli 9 września, biegi odbyły się w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach i Krakowie. W czwartkowej (14.09) audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom posłuchać można było rozmowy z Katarzyna Polak z "Pocztowego Daru". Już wkrótce jej zapis będzie możliwy do odsłuchania w poniższym artykule.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD radio dla dzieci bieganie

Dieta biegacza. Co jeść, aby poprawić swoje wyniki?

– Dynia i wszystkie te warzywa kapustne, które się pojawiają, mają bardzo dużo beta-karotenu o silnym działaniu przeciwutleniającym, przeciwbakteryjnym, więc zaczynamy również dbać o naszą odporność – mówi dr Hanna Stolińska-Fiedorowicz, podpowiadając jakie produkty warto wprowadzić do jesiennej diety, jeśli chcemy pozostać aktywni fizycznie.  
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski Trójka bieganie zdrowie aktywność fizyczna