more_horiz
PR24 Portal
Section05

Bielsko-Biała

Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Żywiecczyzny. Robert Knap podsumowuje jego wizyty

- Myślę, że kierunek dotyczący przede wszystkim troski o rynek pracy i wsparcia państwa w celu utrzymaniu jak największej liczby miejsc pracy i bardzo niskiego bezrobocia, jest priorytetowy - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Knap (TVP Info).  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Jarosław Kaczyński Bielsko-Biała opozycja Krajowy Plan Odbudowy PiS Żywiec

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Bielsku-Białej: Polska przestała być krajem niskich płac

- Dziś w rankingu OECD jesteśmy, państwo w to pewnie nie uwierzą, zaraz za Japonią. Między nami a Japonią żadnego innego kraju nie ma - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Bielska-Białej. - Polska przestała być krajem niskich płac - stwierdził prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka Bielsko-Biała POLSKA wybory w Polsce

Fiat 126p, czyli Maluch. Samochód nie tylko dla bohaterów

– Maluch zdobył czołowe miejsce w popkulturze. Natychmiast pojawił się w filmach. Nie musiał przechodzić castingu. Było jasne, że tym samochodem będzie jeździł bohater filmu – mówił w 2014 roku Przemysław Semczuk, autor książki "Maluch. Biografia".
Zobacz więcej na temat:  fiat 126p motoryzacja samochód samochody PRL fabryka tom hanks Ameryka Włochy Bielsko-Biała Andrzej Kopiczyński Wacław Kowalski Cezary Pazura Marek Koterski Sylwester Chęciński Andrzej Mularczyk Jerzy Gruza historia Polski historia PRL ZSRR HISTORIA akcja charytatywna

Towarzysze z dzieciństwa. Bohaterowie najpiękniejszych polskich bajek

Kot Filemon, Miś Uszatek, Koziołek Matołek, Reksio czy Piotrek z Zaczarowanego Ołówka… Czy bohaterowie naszego dzieciństwa mogą także współcześnie podobać się dzieciom? Z okazji Dnia Dziecka w "Trójce przed południem" wspominamy bohaterów najpiękniejszych polskich bajek sprzed lat. Jak zmieniła się animacja? Na co stawiają najnowsze produkcje? 
Zobacz więcej na temat:  Bolek i Lolek Miś Uszatek Bielsko-Biała filmy animowane animacja bajka wieczorynka Trójka KULTURA Marta Piasecka

Pożyczka na 4 tys. zł, weksel na ponad 10 tys. zł. Zbigniew Ziobro skierował skargę nadzwyczajną

Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną od prawomocnego nakazu zapłaty wydanego przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej 15 grudnia 2017 roku. Podkreślił w niej, że umowa stanowiąca źródło zobowiązania zawiera niedozwolone zastrzeżenia, a to prowadzi do istotnej i niczym nieuzasadnionej nierównowagi obowiązków stron na niekorzyść konsumenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd pożyczka Prokuratura Generalna Sąd Najwyższy Bielsko-Biała

Dewastacja zabytkowego cmentarza żydowskiego. Policja: postępowanie w tej sprawie ma priorytetowy charakter

67 mogił zostało zniszczonych na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej. "To nie tylko niedopuszczalna profanacja miejsca, ale też cios w historię miasta oraz wszystkie osoby, które angażują się w ratowanie cmentarza" - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej.
Zobacz więcej na temat:  policja przestępczość Żydzi POLSKA regiony Śląsk Bielsko-Biała śląskie