more_horiz
PR24 Portal
Section05

Błażej Spychalski

"Zwykła wrzutka polityczna". Rzecznik prezydenta o propozycji Tuska ws. zmian w konstytucji

- Nasza obecność w UE jest naszą zdobyczą cywilizacyjną, to nasza racja stanu - podkreślił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Ocenił, że propozycja szefa PO Donalda Tuska, by do wypowiedzenia umowy międzynarodowej potrzebna była w Sejmie większość 2/3, to "zwykła wrzutka polityczna".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Błażej Spychalski Unia Europejska Donald Tusk konstytucja

"To jest niepoważne". Spychalski o nieobecności protestujących medyków w KPRP

- Ci, którzy o to wnioskują, sami się na spotkanie nie stawiają, wysyłając niezbyt grzeczny list; trudno traktować poważnie takie prośby, czy wręcz żądania - mówił w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odnosząc nieobecności protestujących medyków na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Błażej Spychalski protest protesty w Warszawie medycyna lekarz pielęgniarka ratownik medyczny polityka

"Forma nieuprawnionego nacisku". Spychalski o działaniach KE ws. reformy sądownictwa

- Cały czas podkreślamy, że kwestie wymiaru sprawiedliwości są sprawami wewnętrznymi kraju członkowskiego UE, tutaj KE - według nas - wychodzi poza traktaty - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Zapewnił jednak, że w ramach współpracy i wspólnej odpowiedzialności za UE Polska jest gotowa do współpracy "w duchu rozmowy, dialogu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Błażej Spychalski Andrzej Duda kancelaria prezydenta sądownictwo Komisja Europejska prawo reforma sądownictwa

"Niemcy łamią solidarność europejską". Spychalski o Nord Stream 2

– Mamy praktycznie zwycięstwo Rosji, jeżeli chodzi o budowę tego gazociągu. Rosja będzie uzyskiwała dzięki tej infrastrukturze znaczący wpływ na europejski rynek gazu, a przede wszystkim będzie na tym zarabiała – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz Błażej Spychalski Nord Stream 2 Nord Stream II

"Absurdalna i komiczna". Spychalski o próbie dodania przez Senat preambuły do ustawy ratyfikacyjnej

- To krótka ustawa, która zezwala prezydentowi na ratyfikowanie umowy międzynarodowej. Wprowadzanie do niej jakiejś preambuły to z prawniczego i legislacyjnego punktu widzenia śmieszny zabieg - mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 pandemia Unia Europejska fundusze unijne polityka Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Antoni Trzmiel Błażej Spychalski

Campus Polska finansowany przez zagraniczne podmioty? Spychalski: to budzi zdziwienie, powinno być wyjaśnione

Polska Fundacja im. Roberta Schumana nie jest partnerem inicjatywy Campus Polska organizowanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Fundacja w oświadczeniu dementuje nieprawdziwe informacje, które pojawiły się w niektórych mediach. "Fundacja Schumana nie uczestniczy i nigdy nie uczestniczyła w żadnych działaniach będących aktywnością jakiegokolwiek polityka czy polityczki" - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Błażej Spychalski POLSKA polityka opozycja