more_horiz
PR24 Portal
Section05

bomba

Polscy policjanci wracają z Ukrainy. Gen. Szymczyk: neutralizowali ładunki wybuchowe

Prawie 100 funkcjonariuszy wróciło z tajnej misji specjalnej na Ukrainie. - Po pięciu miesiącach pobytu w okolicach Kijowa, gdzie każdego dnia podejmowali działania ukierunkowane na neutralizację ładunków i przedmiotów wybuchowych pozostawionych przez wojska rosyjskie - mówi gen. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Szymczyk policja Katarzyna Gójska wojna na Ukrainie Ukraina bomba

Rosja: 16-latek skazany na 6,5 roku łagru. Zainspirowany masakrą w USA planował strzelaninę w szkole

Portal Radia Swoboda poinformowało, że "sąd wojskowy w Moskwie skazał 16-latka na sześć i pół roku łagru za zaplanowanie strzelaniny w szkole". - Uznano go za winnego przygotowywania ataku terrorystycznego, udziału w organizacji terrorystycznej i odbycia przeszkolenia w zakresie działalności terrorystycznej - dodano.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT atak terrorystyczny Rosja policja przestępczość szkoła bomba terroryzm Europa

Kolejny list-bomba w Hiszpanii. Tym razem trafił do firmy produkującej uzbrojenie dla Ukrainy

W środę wieczorem, ok. godz. 20.00, do hiszpańskiej firmy Instalaza w Saragossie przyszedł list-bomba - podobny do tego, który tego samego dnia po południu wybuchł na terenie ambasady Ukrainy w Madrycie, lekko raniąc jednego pracownika. Instalaza jest firmą zbrojeniową produkującą sprzęt przekazywany Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie bomba

Inspektorzy MAEA zmierzają na Ukrainę. Kułeba: dowiodą, że nie mamy żadnych "brudnych bomb"

Rosjanie oskarżają Ukrainę o plany użycia tzw. brudnej bomby. Głos w tej sprawie zabrał szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba. "Wkrótce na Ukrainę przybędą eksperci Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej i dowiodą, że nie mamy żadnych »brudnych bomb«" - stwierdził. Kijów podkreśla, że deklaracje Kremla ws. rzekomej ukraińskiej "brudnej bomby" świadczą o tym, że Rosja sama może przygotowywać uderzenie za pomocą broni jądrowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni bomba energia atomowa

Zełenski: rosyjskie lotnictwo celowo zbombardowało teatr w Mariupolu. Ukrywały się tam setki cywilów

Jak przekazał w nocy ze środy na czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w specjalnym wystąpieniu, rosyjskie lotnictwo celowo zrzuciło superciężką bombę na budynek teatru w Mariupolu, gdzie schronili się mieszkańcy miasta pozbawieni już wcześniej dachu nad głową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Ukraina Wołodymyr Zełenski Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie USA media Mariupol bomba