more_horiz
PR24 Portal
Section05

Boris Johnson

Boris Johnson przesłuchiwany ws. działań państwa podczas pandemii. Ludzie mają żal o "partygate"

Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson stanął przed komisją badającą reakcję państwa na kryzys koronawirusowy. Przed budynkiem zebrały się osoby, które straciły bliskich. Johnson przeprosił ludzi za cierpienie, którego zaznali podczas pandemii. Zebrani mieli żal do premiera między innymi za łamanie zasad i organizowanie przyjęć na Downing Street.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Boris Johnson COVID-19 koronawirus pandemia

Afera covidowa na Downing Street. Ujawniono wypowiedzi Johnsona. "Niszczymy gospodarkę dla ludzi, którzy i tak umrą"

Były premier Boris Johnson miał uważać, że starsi ludzie powinni zarazić się COVID-19 i "zaakceptować swój los", żeby młodzi mogli prowadzić normalne życie - tak wynika z notatek głównego doradcy naukowego brytyjskiego rządu Patricka Vallance'a. Poznaliśmy je podczas publicznego dochodzenia w sprawie reakcji rządu na pandemię. O szczegółach korespondent Polskiego Radia w Londynie Adam Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT pandemia COVID-19 koronawirus Wielka Brytania Boris Johnson

"Putin został zdemaskowany jako gangster". Były brytyjski premier o śmierci Prigożyna

"Jewgienij Prigożyn wiedział - lepiej niż ktokolwiek inny - że Putin wierzy w wendetę. Nawet gdy Putin zaprosił go na Kreml 29 czerwca, po zakończeniu buntu, musiał wiedzieć, że tyran będzie rozmyślał o odwecie. Nawet gdy kilka dni temu Prigożyn udał się na szczyt Afryka-Rosja, musiał w głębi duszy myśleć, że żyje na kredyt" - napisał w dzienniku "Daily Mail" były brytyjski premier Boris Johnson. Jak przekonywał, śmierć szefa Grupy Wagnera jest "ostatecznym dowodem" na to, że prezydentowi Rosji "nie można ufać w kwestii pokoju na Ukrainie i musi on zostać pokonany", a Władimir Putin "został zdemaskowany jako gangster".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Wielka Brytania Boris Johnson Władimir Putin Jewgienij Prigożyn infografika

Wielka Brytania: Boris Johnson odchodzi z parlamentu. Ogłosił natychmiastową rezygnację

Boris Johnson odchodzi z Izby Gmin. Były premier ogłosił natychmiastową rezygnację z bycia posłem. To efekt tak zwanej partygate i oskarżeń o oszukanie członków parlamentu. Nad byłym premierem cały czas wisiało widmo dochodzenia komisji parlamentarnej, która bada, czy okłamał posłów w sprawie afery z lockdownowymi przyjęciami. Boris Johnson dostał niedawno do wglądu raport końcowy z dochodzenia. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Boris Johnson polityka

Niemcy blokują pomoc dla Ukrainy. Prof. Kleiber: naiwnością jest myślenie że Scholz prowadzi po prostu fatalną politykę

- W Niemczech istnieje grupa polityków, w szczególności zwolenników Scholza, którzy z rezerwą odnoszą się do pomocy Ukrainie. Głównie ze względu na spodziewane przyszłe interesy z Rosją. Naiwnością jest jednak myślenie, że Scholz prowadzi po prostu fatalną politykę - mówił w Polskim Radiu 24 były prezes PAN prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Leopard Ramstein Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Olaf Scholz Boris Johnson Wielka Brytania