more_horiz
PR24 Portal
Section05

Borys Budka

Minister Sasin ucina insynuacje Budki. "Odpowiadanie na wasze głupoty przestaje być zabawne"

Do starcia w mediach społecznościowych doszło pomiędzy byłym szefem PO Borysem Budką, a ministrem ds. aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Polityk opozycji ocenił, że minister Sasin nie powinien wypowiadać się na temat cen prądu. "Wy te sprawy ustalaliście na linii Berlin-Moskwa" - ripostował przedstawiciel PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Borys Budka energia elektryczna prąd

Słaba pamięć Tuska, czyli jak PO chciała likwidować bariery w zatrudnianiu obcokrajowców

- Brakuje nam rąk do pracy. Dlatego musimy likwidować bariery w zatrudnianiu obcokrajowców - mówiła w 2021 roku posłanka PO Izabela Leszczyna, która dziś atakuje wraz z partyjnymi kolegami rząd PiS za rzekome sprowadzenie w ubiegłym roku do Polski 130 tys. imigrantów ekonomicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Borys Budka polityka Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna opozycja migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny PO koalicja obywatelska

Propozycje programowe PiS rozzłościły opozycję. Wylała się fala hejtu

Podczas konwencji "Ul programowy PiS", która w ubiegły weekend odbyła się w Warszawie, przedstawiono szereg propozycji dla obywateli, takich jak 800+, bezpłatne leki dla seniorów od 65. roku życia oraz dla dzieci i młodzieży. Zapowiedziano również zniesienie opłat za przejazd autostradami. Postulaty zostały chłodno przyjęte przez opozycję. W mediach społecznościowych dali temu wyraz jej przedstawiciele, którzy nie szczędzili niewybrednych komentarzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS konwencje PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja koalicja obywatelska Platforma Obywatelska kampania wyborcza polityka Donald Tusk Borys Budka Roman Giertych

Sąd oddalił pozew Lichockiej przeciwko Budce. "Rola przewodniczącego ma charakter reprezentacyjny"

We wtorek gliwicki sąd okręgowy oddalił powództwo poseł Joanny Lichockiej (PiS), która wytoczyła proces o ochronę dóbr osobistych szefowi klubu KO Borysowi Budce. Domagała się publikacji przeprosin i wpłaty 20 tys. zł. Zdaniem sądu, przewodniczący partii nie jest odpowiedzialny za to, co robią i mówią jej członkowie, a "rola przewodniczącego ma charakter reprezentacyjny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Borys Budka Joanna Lichocka sądownictwo sąd

ANALIZA "Patrioci i volksdeutsche", czyli co opozycja mówiła ws. reparacji wojennych? Narracja nie jest spójna

Poseł Lewicy Paulina Matysik zasugerowała w Polskim Radiu 24, że to Polska powinna zapłacić Niemcom odszkodowania z tytułu "przejętego mienia z tzw. Ziem Odzyskanych". - Jeżeli chcemy dyskutować o tym, jak zadośćuczynić osobom, które doznały krzywdy, to rozmawiajmy o wszystkich - powiedziała, wywołując burzę w debacie publicznej. Sprawdziliśmy, jak do sprawy reparacji odnosili się inni przedstawiciele opozycji.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne Platforma Obywatelska opozycja Nowa Lewica Lewica Razem Grzegorz Schetyna Borys Budka Włodzimierz Czarzasty polityka Niemcy POLSKA

PR24 Stanisław Wróbel: nie zauważyłem, by Stefan Wilmont sięgał po jakiekolwiek media

- Myślę, że polacy są na tyle mądrzy, że są w stanie odsiać te propagandowe plewy od tego, z czym naprawdę mielismy do czynienia - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz TVP.Info Robert Knap komentując słowa Borysa Budki odnoszące się do wyroku za zabójstwo Pawła Adamowicza. - Czy ktoś gdzieś powiedział, albo pojawiła się w przestrzeni publicznej sytuacja, że ten człowiek sięgał po jakiekolwiek media? Ja nie zauważyłem takiej chwili - dodawał zaś Stanisław Wóbel z Polska Press.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Borys Budka Magdalena Złotnicka Paweł Adamowicz

Jako jedyna z PO poparła uchwałę ws. Jana Pawła II. Zostanie za to ukarana? Sprzeczne komunikaty

Przewodniczący klubu KO Borys Budka zapowiedział, że nie zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec Joanny Fabisiak, która jako jedyna ze swojej formacji opowiedziała się za uchwałą o obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Jednakże jeszcze kilka dni temu zapowiadał, że poseł powinna się liczyć z konsekwencjami.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Sejm Kościół Kościół katolicki polityka POLSKA

Straci miejsce na liście za poparcie uchwały ws. Jana Pawła II? Rusecka: to pokazuje, że w PO nie ma demokracji

Joanna Fabisiak jako jedyna posłanka Platformy Obywatelskiej poparła uchwałę Sejmu w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Władze klubu KO zapowiadają, że za złamanie dyscypliny w głosowaniu może nie znaleźć się na listach formacji w wyborach parlamentarnych. - Ta sprawa pokazuje, że w PO nie ma demokracji, a jest dyktatura Tuska - mówi Urszula Rusecka z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Borys Budka Platforma Obywatelska Jan Paweł II

Kampania nienawiści i szereg kłamstw. Joanna Lichocka pozywa Borysa Budkę

Joanna Lichocka złożyła pozew, w którym zarzuca Borysowi Budce, że w latach 2020-21, kiedy był przewodniczącym PO, kierował działaniami partii w taki sposób, aby poniżyć Lichocką w oczach opinii publicznej. Chodziło m.in. o kampanię nienawiści wymierzoną w poseł PiS i fałszywe oskarżenia dotyczące odmówienia pomocy chorym na nowotwory.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Borys Budka Joanna Lichocka media publiczne Platforma Obywatelska

Budka komentuje sprawę Sikorskiego. Zapewnia, że "wszystko jest transparentne"

- Aktywność Radosława Sikorskiego jest transparentna, zarówno jego dochody, jak i sposób głosowań w Parlamencie Europejskim - podkreślił w czwartek szef klubu KO Borys Budka. Jego zdaniem głosy krytyczne wobec Sikorskiego mogą wynikać z zazdrości o jego pozycję międzynarodową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Radosław Sikorski Zjednoczone Emiraty Arabskie Unia Europejska Rosja Parlament Europejski Borys Budka