more_horiz
PR24 Portal
Section05

Boże Narodzenie

Amerykański duch świąt - parady bożonarodzeniowe na ulicach USA

Nic tak nie wprawia Amerykanów w świąteczny nastrój, jak parady bożonarodzeniowe. To właśnie one uchodzą za oficjalne otwarcie sezonu bożonarodzeniowego i jednoczą społeczność większych i mniejszych miast USA. Jak przebiegają pardy? Skąd wzięła się ich tradycja? - O szczegółach opowiedział w Trójce Jan Pachlowski, amerykański korespondent Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Pachlowski Raf Uzar Piotr Firan Boże Narodzenie USA

"Choinki Jedynki 2023". XXII edycja akcji charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia

Program 1 Polskiego Radia już po raz dwudziesty drugi organizuje Akcję Charytatywną "Choinki Jedynki" na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i - w tym roku - Fundacji "Wspólnota Nadziei". Patronat honorowy nad akcją, jak co roku, objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP Andrzeja Dudy. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Anna Dymna Agata Kornhauser-Duda Choinki Jedynki dzieci

Krakowskie szopki. "To tradycja, która nas jednoczy"

Krakowskie szopki to tradycja sięgająca roku 1937. Wówczas Jerzy Dobrzycki zorganizował pierwszy Konkurs Szopek Krakowskich. W tym roku wydarzenie odbywa się po raz 81, a zgłoszono do niego blisko 250 prac. To rekord. - Szopka nas jednoczy. Jest miejscem, przy którym my się spotykamy. Znikają wszystkie różnice - nie ma wątpliwości Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa. 
Zobacz więcej na temat:  Kraków Boże Narodzenie szopki krakowskie Paweł Pawlica UNESCO KULTURA

Boże Narodzenie z Polskim Radiem. Już jest Polskie Radio Gwiazdka

Polskie Radio, jak co roku, w okresie przedświątecznym uruchomiło specjalny kanał muzyczny z przebojami świątecznymi. Polskie Radio Gwiazdka dostępne jest w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, na stronie moje.polskieradio.pl oraz na kanale Polskiego Radia w serwisie YouTube. To miejsce wypełnione wyłącznie świąteczną muzyką.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Boże Narodzenie święta cyfrowe radio

Boże Narodzenie z Polskim Radiem. Startuje Polskie Radio Gwiazdka

Polskie Radio, jak co roku, w okresie przedświątecznym uruchamia specjalny kanał muzyczny z przebojami świątecznymi. Już 6 grudnia startuje Polskie Radio Gwiazdka, które dostępne jest w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, na stronie moje.polskieradio.pl oraz na kanale Polskiego Radia w serwisie YouTube. Polskie Radio Gwiazdka to miejsce wypełnione wyłącznie świąteczną muzyką.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Boże Narodzenie święta cyfrowe radio