more_horiz
PR24 Portal
Section05

broń atomowa

Korea Północna stawia na program nuklearny. Wpisała broń atomową do konstytucji

Korea Północna zapisała w konstytucji swój status państwa nuklearnego - ogłosiła w czwartek rano czasu miejscowego północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Odpowiednią poprawkę do konstytucji przyjął północnokoreański parlament - Najwyższe Zgromadzenie Ludowe - który według KCNA obradował we wtorek i w środę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Azja Wschodnia Korea Północna broń nuklearna broń atomowa

Broń nuklearna na Białorusi. Przydacz: Rosja swoją decyzją złamała wiele postanowień międzynarodowych

- Rosja swoja decyzją złamała wiele postanowień międzynarodowych, które podpisywała - w ten sposób szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz skomentował informację o rozmieszczeniu rosyjskich głowic jądrowych na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz broń jądrowa broń atomowa broń nuklearna wschodnia flanka NATO NATO bezpieczeństwo Białoruś Rosja Europa ŚWIAT

"Oppenheimer". Zobacz jak wyglądali naprawdę bohaterowie filmu Christophera Nolana o ojcu bomby atomowej

Nowy film Christophera Nolana opowiada nie tylko o pracach nad powstaniem bomby jądrowej. Przedstawia też powojenne losy Roberta Oppenheimera, twórcy broni atomowej, który w latach 50. musiał mierzyć się z zarzutami o współpracę z komunistami. Przez ekran przewija się plejada gwiazd, które wcielają się w historyczne postacie. Oto najważniejsze z nich.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Robert Oppenheimer bomba atomowa broń nuklearna broń atomowa broń jądrowa II wojna światowa Projekt Manhattan

"Ważne stanowisko Chin". Xi Jinping ostrzegł Putina przed skutkami użycia broni jądrowej

W drugiej połowie marca, podczas wizyty w Moskwie, chiński przywódca Xi Jinping osobiście ostrzegł Władimira Putina przed skutkami użycia przez Rosję broni jądrowej na Ukrainie; był to wówczas element kampanii Pekinu ukierunkowanej na poprawę napiętych relacji z państwami Europy - ujawnił w środę brytyjski dziennik "Financial Times".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin Xi Jinping broń nuklearna broń atomowa broń jądrowa

Program Nuclear Sharing. Wiceszef MON: użycie przez Rosję broni jądrowej jest mało prawdopodobne

- Wypowiedzi o udziale Polski w programie Nuclear Sharing padają w konkretnym kontekście międzynarodowym. Deklaracja Federacji Rosyjskiej i jej działania zmierzające do przemieszczenia broni jądrowej na terytorium Białorusi stanowią właśnie taki kontekst, który każe zasygnalizować naszym adwersarzom, że my również możemy się o taką broń starać - mówił w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka broń jądrowa broń atomowa broń nuklearna Ministerstwo Obrony Narodowej MON Marcin Ociepa NATO USA Stany Zjednoczone Białoruś Rosja

"Dobrze, że premier podniósł to publicznie. Polska powinna mieć taką możliwość". Macierewicz o Nuclear Sharing

- Rosjanie chcą zwiększyć poczucie zagrożenia poprzez przeniesienie broni nuklearnej na Białoruś. Muszą mieć świadomość, że wschodnia flanka NATO jest zabezpieczona przez ich atakiem nuklearnym - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA broń atomowa broń jądrowa NATO USA służby i bezpieczeństwo

PR24 Nuclear Sharing dla Polski. Sałek: sprawa została wzmocniona informacjami o broni na Białorusi

- Prawdopodobna obecności broni taktycznej na terytorium Białorusi stawia w innych okolicznościach funkcjonowanie struktury bezpieczeństwa Polski - mówił w Polskim Radiu 24 minister Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP. Gośćmi audycji byli również Michał Gramatyka (Polska 2050), Bogusław Liberadzki (europoseł Lewicy), Jan Kanthak (Suwerenna Polska) i Robert Gontarz (PiS).
Zobacz więcej na temat:  broń atomowa broń nuklearna broń jądrowa NATO Rosja Białoruś POLSKA służby i bezpieczeństwo

NASZ WYWIAD "Pomóżmy więźniom politycznym". Swiatłana Cichanouska: ludzie są bici do tego stopnia, że nie można ich rozpoznać

- Białoruś doświadcza podwójnego kryzysu. Pierwszy to zagrożenie dla naszej niepodległości i suwerenności ze strony Rosji, drugi kryzys humanitarny, z którym mierzymy się na Białorusi - powiedziała portalowi Polskiego Radia przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, pytania o więźniów politycznych na Białorusi, w tym jej uwięzionego męża, Siarhieja Cichanouskiego.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka broń nuklearna broń atomowa Europa Swiatłana Cichanouska NASZ WYWIAD Ukraina

NASZ WYWIAD Cichanouska: nie można odkładać pomocy, bo Białoruś może się stać nagrodą pocieszenia dla Putina

- Nasi partnerzy muszą zrozumieć, jak ważna jest Białoruś w  obecnym globalnym kryzysie. Nie można zostawić Białorusi na "dzień później". Myśleć: "Walczcie, walczcie, a my wrócimy może po zwycięstwie Ukrainy". Bo pewnego dnia możemy się obudzić i odkryć, że Białoruś jest już oddana Rosji jako nagroda pocieszenia - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl Swiatłana Cichanouska, pytana o to, jak pomóc Białorusi i Białorusinom. - Pomóżcie nam nie tylko przetrwać, ale wygrać tę walkę! - apelowała.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka broń nuklearna broń atomowa Europa Swiatłana Cichanouska NASZ WYWIAD

Ukraiński wywiad podał zaskakujące informacje. "Na Białoruś nie trafiła ani jedna rosyjska głowica jądrowa"

Na Białorusi trwają przygotowania do przyjęcia rosyjskich pocisków nuklearnych, szykowane są miejsca przechowywania tej broni. Niemniej, dotychczas nie przewieziono tam jeszcze ani jednej głowicy jądrowej - oznajmił we wtorek szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) generał Kyryło Budanow, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Rosja broń nuklearna broń jądrowa broń atomowa