more_horiz
PR24 Portal
Section05

broń atomowa

"Wyjaśniliśmy, jaka będzie cena". Podsekretarz stanu USA o atomowych groźbach Rosji

- Daliśmy jasno do zrozumienia, że użycie broni nuklearnej będzie miało reakcję i konsekwencje na niespotykanym poziomie - powiedziała w Kijowie podsekretarz stanu USA Victoria Nuland komentując rosyjski szantaż atomowy. - Nasza reakcja była zjednoczona, a potem Rosja przeszła na zasadniczo inną broń, rozpoczynając ataki na obiekty infrastruktury - dodała podkreślając, że to także jest nieakceptowalne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 USA Rosja broń atomowa

Rosja łagodzi groźby użycia broni atomowej. ISW wskazuje możliwe przyczyny

Od początku listopada wyżsi urzędnicy Kremla i rosyjscy dowódcy łagodzą retorykę dotyczącą użycia przez Rosję broni atomowej przeciwko Ukrainie - ocenia amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW). Ta zmiana pokazuje, że rosyjscy przywódcy zdają sobie sprawę z ogromnych kosztów i małych zysków operacyjnych takiego ataku - podkreślono w analizie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja broń nuklearna broń atomowa

Groźby atomowe Putina. Jake Sullivan rozmawiał z doradcami prezydenta Rosji

Jak informuje dziennik Wall Street Journal, "doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan odbył w ostatnim czasie rozmowy z bliskimi doradcami prezydenta Rosji Władimira Putina". Według gazety, rozmowy miały związek z groźbą użycia taktycznej broni nuklearnej.
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja ŚWIAT Europa Stany Zjednoczone broń nuklearna Władimir Putin broń atomowa broń jądrowa wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022

Miedwiediew straszy bronią nuklearną. "Kraje zachodnie popychają świat do globalnej wojny"

Do niedawna to Władimir Putin straszył świat użyciem broni jądrowej. Prezydent Federacji Rosyjskiej stwierdził jednak ostatnio publicznie, ze "nie ma takiej potrzeby". Teraz, gdy o bombie atomowej mówił były prezydent Dmitrij Miedwiediew, głos zabrało MSZ i wskazało na "niedopuszczalność wojny nuklearnej".
Zobacz więcej na temat:  broń jądrowa ŚWIAT Europa broń atomowa wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja Ukraina Władimir Putin serwis wschodni

Szef MSZ Ukrainy zaprasza MAEA. Odpowiedź na rosyjskie oskarżenia o "brudną bombę"

W rozmowie z dyrektorem generalnym Rafaelem Grossim poprosiłem Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA) o pilne przysłanie ekspertów na Ukrainę do cywilnych obiektów, które Rosja kłamliwie opisuje jako miejsca przygotowania "brudnej bomby" – przekazał szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 broń atomowa

Szef MON o ćwiczeniach NATO Steadfast Noon: zapewniają, że nasz system odstraszania jest skuteczny

- Są tam polskie myśliwce F-16 - powiedział o ćwiczeniach Steadfast Noon 22 minister obrony Mariusz Błaszczak. Szef MON podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia, że dzięki skoncentrowaniu się na sprawach obronności Polska jest bezpieczna.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak POLSKA bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie ŚWIAT armia broń atomowa broń jądrowa broń nuklearna NATO ćwiczenia wojskowe

Rosyjskie bombowce przy fińskiej granicy. Są zdolne przenosić ładunki nuklearne

Strategiczne rosyjskie bombowce Tu-160 i Tu-95, zdolne przenosić ładunki nuklearne, zostały umieszczone w północnej bazie na półwyspie Kolskim w pobliżu granicy z Norwegią i ok. 150 km od fińskiej granicy. Zdjęcia satelitarne ukazujące kilkanaście tego typu ciężkich bombowców stacjonujących w bazie Olenja ujawniła norweska prasa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Finlandia Europa broń atomowa