more_horiz
PR24 Portal
Section05

Bruksela

W PE uczczono pamięć Janusza Krasińskiego: dawał świadectwo o dwóch totalitarnych systemach

W Brukseli w Parlamencie Europejskim otworzono wystawę pt. "Janusz Krasiński - przeciw milczeniu", która prezentuje sylwetkę i dorobek pisarza, harcerza Szarych Szeregów oraz więźnia niemieckich obozów koncentracyjnych, a po wojnie - więźnia komunistycznego aparatu bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ŚWIAT Bruksela Parlament Europejski Zdzisław Krasnodębski

NASZ NEWS Jest projekt sankcji UE wobec Białorusi. Informacje Polskiego Radia

Jest projekt unijnych sankcji wobec Białorusi za jej współudział w wojnie rozpętanej przez Rosję na Ukrainie. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka widziała dokument, który przygotowała Komisja Europejska i który dziś został rozesłany do krajów członkowskich.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Europa Bruksela Białoruś reżim Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej sankcje Beata Płomecka ŚWIAT

Korupcja w PE a rezolucje przeciwko Polsce. Tarczyński pokazał kolejne dowody. Przypomniał działania Trzaskowskiego

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który poszukuje dowodów na korupcję i działania przeciwko Polsce w Parlamencie Europejskim, mówił w TVP Info, że rezolucje przeciwko naszemu krajowi były pisane przez grupy polityczne i ludzi, którzy są albo oskarżeni o korupcję, albo już aresztowani, albo znajdują się w kręgu podejrzeń.
Zobacz więcej na temat:  Dominik Tarczyński Parlament Europejski Bruksela Unia Europejska ŚWIAT Katar

Prace nad ustawą o SN. Sellin: opozycja chce, by pieniądze z KPO wpłynęły po wyborach

– Opozycja chce pokazać, że pieniądze z KPO przyjdą dopiero po wygranych przez nich wyborów, to spór czysto polityczny – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin (PiS), wiceminister kultury. Tymczasem zdaniem posła Lewicy Tomasza Treli "to w rządzie Zjednoczonej Prawicy jest Zbigniew Ziobro, który blokuje wspomniane środki". W "Śniadaniu w Trójce" o Krajowym Programie Odbudowy dyskutowali jeszcze Paweł Sałek, doradca prezydenta RP, i sekretarz generalny Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński. 
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Program Odbudowy Sejm Senat Bruksela Unia Europejska POLSKA

Afera korupcyjna w Brukseli. Córka aresztowanego polityka w areszcie domowym

Córka aresztowanego w Brukseli pod zarzutem korupcji byłego włoskiego eurodeputowanego Antonio Panzeriego, Silvia, pozostanie w areszcie domowym - zdecydował sąd apelacyjny w Brescii na północy Włoch. Wcześniej sąd postanowił, że żona Panzeriego ma zostać przekazana wymiarowi sprawiedliwości Belgii. Decyzję tę zaskarżyli jej adwokaci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski korupcja Włochy Bruksela

TYLKO U NAS Prof. Legutko o 40 tys. euro Sikorskiego: nie spodziewam się wyciągania przez PE konsekwencji

- Sprawa 40 tys. euro za konsultacje Radosława Sikorskiego jest marginalizowana w Brukseli - mówi portalowi PolskieRadio24.pl prof. Ryszard Legutko. Eurodeputowany PiS podkreśla, że nie spodziewa się wyciągnięcia konsekwencji wobec samego Sikorskiego, jak i zmian systemowych w instytucjach unijnych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Radosław Sikorski Ryszard Legutko Bruksela Parlament Europejski

Owocny szczyt w Brukseli. Politycy porozumieli się m.in. ws. węgierskiego KPO i pomocy dla Ukrainy

Jest porozumienie w sprawie pomocy finansowej dla Ukrainy, węgierskiego KPO, zmniejszonej puli zablokowanych węgierskich funduszy z unijnego budżetu oraz podatku od międzynarodowych korporacji. Porozumienie osiągnęli przywódcy na unijnym szczycie w Brukseli i tym samym zostały sfinalizowane wszystkie procedury - informuje Beata Płomecka, korespondent Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska wojna na Ukrainie pieniądze pomoc Krajowy Plan Odbudowy Węgry ŚWIAT Europa Bruksela