more_horiz
PR24 Portal
Section05
budownictwo

Porzucili pracę, by walczyć na Ukrainie. "Budowlanka będzie się zmagać z luką kadrową"

Sektor budowlany będzie się zmagał z problemami, na które wpływa luka kadrowa oraz niestabilna sytuacja związana z dostępnością i cenami materiałów. Z komentarza CBRE wynika również, iż luka kadrowa w branży budowlanej wynosi ok. 150 tys. osób. To efekt wojny na terytorium Ukrainy i odpływu mężczyzn na Ukrainę z Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca firma budownictwo zatrudnienie inwestycje pracownicy

"Łabędzi śpiew" wysokiego popytu. Eksperci komentują najnowsze dane GUS

- Dane o sprzedaży detalicznej pokazują, że nie ma bariery popytu, aby przerzucać koszty na ceny - uważa analityk ING Banku Śląskiego Rafał Bonecki. Z kolei według ekonomistów Pekao SA "wysoki odczyt GUS sprzedaży detalicznej w kwietniu to jej łabędzi śpiew. W kolejnych miesiącach odczyty będą maleć".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny sprzedaż detaliczna handel internetowy budownictwo mieszkania

Eksperci: pomoc w spłacie kredytów - tak, ale tylko faktycznie potrzebującym

Należy pomóc tym kredytobiorcom, którzy rzeczywiście tej pomocy potrzebują, a nie wszystkim. Z drugiej strony wymagałoby to analizy ich sytuacji finansowej, którą musiałyby wziąć na siebie banki - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP. Z opinią o pomocy, ale tylko tym, którzy z powodów losowych nie są w stanie spłacać podwyższonych rat kredytów, opowiedział się także Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute. Zaznaczył, że za taką pomoc na końcu zapłacą wszyscy podatnicy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja budownictwo mieszkania kredyt hipoteczny kredyt walutowy stopy procentowe NBP Rada Polityki Pieniężnej

Konferencja klimatyczna Togetair 2022. Ekologiczne budownictwo to przyszłość

O budownictwie przyszłości i wpływie wojny na Ukrainie na ten sektor rozmawiano na konferencji klimatycznej Togetair. Prelegenci podkreślali, że ostatnie lata wiązały się z wieloma wyzwaniami dla branży produkcyjnej oraz budowlanej, m.in. przez zachwiane łańcuchy dostaw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka konferencja klimat budownictwo Ministerstwo Rozwoju ekologia energetyka Szczyt klimatyczny w Warszawie GOSPODARKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem