more_horiz
PR24 Portal
Section05

budownictwo

Mikrokawalerki - patodeweloperka czy efekt zapotrzebowania?

Według Księgi Rekordów Guinnessa, najmniejsze na świecie mieszkanie powstało w Chinach i zajmuje 3 metry kwadratowe. W Polsce jednak pojawił się lokal o mniejszej powierzchni - 2,5 m kwadratowego. Dla wielu takie mikrokawalerki to przykład patodeweloperki. Pojawiają się jednak opinie, że małe mieszkanie może być opcją dla osób, które nie dysponują większym budżetem.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski budownictwo mieszkanie mikrokawalerka

Sukces programu Bezpieczny Kredyt 2 procent. Liczba kredytów wzrosła o ponad 232 procent

Wartość kredytów mieszkaniowych udzielonych przez banki i SKOK-i we wrześniu tego roku wzrosła w stosunku do września 2022 roku o 232,7 proc. do 7,17 mld zł - poinformowało w środę Biuro Informacji Kredytowej (BIK). To efekt wzrostu zdolności kredytowej, spadku inflacji, podwyżek płac oraz programu Bezpieczny Kredyt 2 procent.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budownictwo nieruchomości mieszkania banki BIK kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy

Profesor Mariusz Andrzejewski: wakacje kredytowe powinny być utrzymane także w roku 2024

Wakacje kredytowe miały na celu ochronę polskich rodzin przed zubożeniem z powodu płacenia dwa razy wyższych rat niż przed wybuchem wojny na Ukrainie i wywołaną przez to wysoką inflacją - powiedział prof. Mariusz Andrzejewski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w audycji "Ekspres Gospodarczy" PR 1 Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy budownictwo mieszkania banki

Gierkówka. Bubel na zamówienie pierwszego sekretarza

47 lat temu Edward Gierek, Piotr Jaroszewicz i Wojciech Jaruzelski dokonali otwarcia świeżo ukończonej drogi Warszawa-Katowice, potocznie zwanej "gierkówką". Oficjalnie odtrąbiono wielki PRL-owski sukces, choć właściwie wszyscy byli świadomi, że słowo "sukces" niezupełnie pasowało.
Zobacz więcej na temat:  Edward Gierek PRL historia Polski historia PRL HISTORIA budownictwo autostrada a1 autostrada drogi infrastruktura komunikacja motoryzacja Warszawa Katowice Piotr Jaroszewicz Wojciech Jaruzelski wojsko budowa inwestycje Częstochowa

"Program Pierwsze Mieszkanie okazał się sukcesem". Minister Buda o "bezpiecznym kredycie"

Złożono już 65, 6 tys. wniosków o "bezpieczny kredyt", a banki zawarły umowy na kwotę 6,9 mld zł - poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Minister Waldemar Buda zapewnił, że program nie jest zagrożony, a w razie potrzeby zwiększony zostanie fundusz, z którego realizowane są dopłaty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny mieszkanie budownictwo POLSKA kredyt