X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
budżet Polski

Eksperci: projekt przyszłorocznego budżetu ma wiele niewiadomych

Przyszłoroczny budżet to raczej pewne ramy, w których wiele może się zmienić. Zależy to nie tylko od naszych działań, ale też od sytuacji w gospodarce światowej. W efekcie już teraz można zakładać, że budżet będzie w przyszłym roku nowelizowany. Wzrost gospodarczy może być niższy od zakładanego, a inflacja sporo wyższa - uważali goście audycji "Rządy Pieniądza": Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego i Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja budżet Polski Unia Europejska ceny paliw gaz ziemny podatki COVID-19

Ponad 280 milionów więcej na sport. Gliński: to dzięki polskim medalistom z Tokio

W przyszłym roku państwo przeznaczy 284 miliony złotych więcej na rozwój programów sportowych - oświadczył wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński na gali PKOl na cześć polskich olimpijczyków z Tokio. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone w większości na sport powszechny, ale - jak mówił Piotr Gliński - "sport wyczynowy na tym zyska bardzo wiele, gdyż sport powszechny jest podstawą sportu wyczynowego". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński SPORT Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Polski igrzyska olimpijskie

Dochody budżetu państwa wyższe niż planowano. Skuza: dodatkowe 4 mld zł dla samorządów

- Dochody podatkowe w 2021 r. mogą być nawet o 55,7 mld zł - czyli o ponad 15 proc. - wyższe niż pierwotnie planowano - powiedział w Sejmie wiceminister finansów Sebastian Skuza. Odbyło się tam pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy budżetowej na 2021 r. oraz związanego z nią projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021, czyli tzw. ustawy okołobudżetowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse publiczne budżet Polski Ministerstwo Finansów Sejm samorząd

Jakie podatki dają najwięcej pieniędzy do budżetu państwa? Szef resortu finansów nie pozostawia złudzeń

Podatki nas zaskoczyły w tym roku; nie spodziewaliśmy się, że gospodarka będzie tak dobrze rosła i podatki będą w takiej skali płacone - stwierdził w środę minister finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że nie ma planów, by podwyższać składkę zdrowotną od przedsiębiorców do poziomu wyższego niż 4,9 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów budżet Polski deficyt budżetowy podatki finanse publiczne Tadeusz Kościński

Eksperci: ostrożny budżet jest wskazany w trudnych czasach

Warto pomyśleć, aby jak najwięcej pieniędzy, przeznaczyć na ochronę zdrowia, a część na edukację młodzieży i pracowników do potrzeb nowoczesnego rynku pracy. To, że mamy w budżecie więcej pieniędzy niż zakładano wynika z ostrożnego planowania – oceniali goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Ekonomii UW i Adam Ruciński z firmy BTFG.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet Polski Unia Europejska inflacja COVID-19

"Nie przewiduję problemów z powodu lockdownu". Minister finansów o budżecie na 2022 rok

- Jak przyjdzie kolejna fala, to wtedy będziemy się zastanawiać. Finanse publiczne są względnie bardzo zdrowe. W sierpniu zamiast deficytu w budżecie mieliśmy 43 mld zł nadwyżki. Myślę, że wystarczająco pieniędzy by było, gdybyśmy potrzebowali, ale nie przewiduję większych problemów, żeby finansować gospodarkę z powodu lockdownu - powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA pieniądze Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Grzegorz Jankowski budżet Polski lockdown Koronawirus w Polsce COVID-19

Rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok. Kościński: finanse publiczne są w dobrym stanie

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2022 rok. Prognozowane przychody państwa w przyszłym roku wyniosą 481,4 miliarda złotych, a wydatki - 521,4 miliarda złotych. - Polska gospodarka funkcjonuje bardzo dobrze, finanse publiczne są w dobrym stanie - mówił na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister finansów Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski GOSPODARKA Tadeusz Kościński POLSKA społeczeństwo

Eksperci: kolejny ostrożny budżet na okres przejściowy

Projekt budżetu państwa na 2022 r. został skrojony na czas przejściowy. Jest tak ostrożny, jak kilka wcześniejszych. Kładzie nacisk na inwestycje ze wskazaniem na rozwój tych publicznych. Mamy na to środki, ale europejskie pieniądze z Planu Odbudowy będą nam niezbędne, chociażby na transformację energetyczną - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich i Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet Polski Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska finanse publiczne deficyt budżetowy

Projekt budżetu na 2022 r. Rząd przewiduje wzrost PKB oraz dochodów i spadek inflacji

We wtorek rząd będzie omawiał projekt ustawy budżetowej na 2022 r., wynika z porządku obrad Rady Ministrów. Przewiduje on wzrost PKB o 4,6 procent, utrzymanie w ryzach inflacji na poziomie 3,3 procent, stopę bezrobocia 5,9 proc. oraz wzrost dochodów budżetu. Pozwoli to na zmniejszenie deficytu do 30 miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski GOSPODARKA finanse podatki vat finanse publiczne

"Efekt ciągłości i skuteczności polityki fiskalnej". Prof. Modzelewski o zmniejszeniu deficytu

- Dynamika przyrostu dochodów budżetowych jest szybsza niż przyrost PKB. Efektywność systemu wzrasta pomimo braku wzrostu obciążeń podatkowych - mówił w PR24 prof. Witold Modzelewski (Instytut Studiów Podatkowych), komentując zmniejszenie deficytu budżetowego zapowiedziane w nowelizacji ustawy budżetowej.
Zobacz więcej na temat:  podatek ustawa POLSKA Polskie Radio 24 Witold Modzelewski Antoni Trzmiel GOSPODARKA polityka vat budżet Polski