more_horiz
PR24 Portal
Section05

budżet

Wiceszef MON przewiduje rekordowy budżet na obronę. "W 2023 roku przeznaczymy 97 mld zł"

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział w Polskim Radiu 24, że środki finansowe przeznaczone na obronność kraju muszą być adekwatne do potencjalnych zagrożeń. W przyszłym roku rząd przeznaczy na ten cel ponad 97 miliardów złotych, a do Funduszu Modernizacji Sił Zbrojnych trafi 40 miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  budżet inwestycje Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej

Wiceszef MON przewiduje rekordowy budżet na obronę. "W 2023 r. przeznaczymy 97 mld zł"

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział w Polskim Radiu 24, że środki finansowe przeznaczone na obronność kraju muszą być adekwatne do potencjalnych zagrożeń. W przyszłym roku rząd przeznaczy na ten cel ponad 97 miliardów złotych, a do Funduszu Modernizacji Sił Zbrojnych trafi 40 miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA budżet inwestycje Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej

W Sejmie dyskusja o planie finansów państwa na 2023 rok. "Rozmawiamy o budżecie wyjątkowym"

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy budżetowej na 2023 rok. - To odpowiedzialny i ambitny budżet na trudne czasy, który stanowi odpowiedź rządu na sytuację geopolityczną i uwarunkowania makroekonomiczne - mówiła podczas I czytania minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Opozycja krytykuje projekt i wnioskuje o jego odrzucenie.  
Zobacz więcej na temat:  budżet Sejm PiS lewica Platforma Obywatelska

"Musimy szukać zgody, nie sporów". Premier Morawiecki rozmawiał ze związkowcami o budżecie

- Dziś musimy w społeczeństwie polskim poszukiwać nie wojny, lecz kompromisu i nie sporów, lecz zgody - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z przedstawiecielami NSZZ "Solidarność", na którym dyskutowano o projekcie budżetu na przyszły rok. Podkreślił, że przygotowana przez jego gabinet propozycja jest kompromisem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki społeczeństwo budżet rząd NSZZ

Nowelizacja budżetu na 2023 r. i nowy program na wybory. Sobolewski o planach PiS

– Mówimy o tym, co byłoby z naszej strony propozycją adekwatną do sytuacji ekonomicznej, gospodarczej i społecznej w danym czasie - podkreślił w "Salonie politycznym Trójki" sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, zapowiadając nowy program partii na przyszłoroczne wybory. Jednocześnie zaznaczył, że dopiero "okaże się", czy program ten będzie "skromniejszy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski Beata Michniewicz PiS polityka zjednoczona prawica wybory w Polsce inflacja budżet Trójka

"Ambitny budżet jest możliwy do zrealizowania". Rzecznik rządu o wydatkach na armię w przyszłym roku

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany był w TVP Info o projekt budżetu na 2023 r. Zaznaczył, że jest ambitny i możliwy do zrealizowania, a teraz też niezbędny, aby zabezpieczyć się przed rosyjską agresją. Jak wskazywał, projekt budżetu na 2023 r. przewiduje zwiększenie wydatków na armię do ponad 97 mld zł w 2023 r. oraz dodatkowe 30-40 mld zł na specjalny fundusz uzbrojenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller armia budżet Wojsko Polskie

PR24 Stefaniuk: jeden Orlen ma przychody takie, ile za czasów PO-PSL wynosił budżet państwa

- Budżet za czasów PO-PSL to było 289 mld zł, a dzisiaj sam tylko PKN Orlen generuje przychody w wysokości 250 mld złotych - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk. - Jedna spółka Skarbu Państwa jest porównywalna z tamtym budżetem. To świadczy o tym, gdzie byliśmy wtedy jako państwo, a gdzie jesteśmy dzisiaj dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Świątek budżet budżet Polski PKN Orlen gospodarka polska

Jak wydatki na obronność wpłyną na stawki VAT? Wiceminister Soboń tłumaczy planowane zmiany

Dopóki wydatki na obronność będą przekraczać 3 proc. PKB, stawki VAT powinny pozostać na poziomach 8 i 23 proc. - powiedział wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że od roku 2024 będzie powiązanie stawek VAT z wydatkami na obronność.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko broń bezpieczeństwo budżet Podatki 2022 Ministerstwo Finansów finanse publiczne Polska Grupa Zbrojeniowa