more_horiz
PR24 Portal
Section05

burza

PROGNOZA POGODY Pogoda na noc i drugą połowę dnia. Mogą pojawić się burze

Z zachodu nad Polskę wkracza niż, który przyniesie opady deszczu i ochłodzenie. Jak przekazał synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik, "po południu w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu na południowym wschodzie". - Dodatkowo na zachodzie mogą pojawić się burze - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców pogoda prognoza pogody prognoza IMGW deszcz burze burza

Bezpieczna jazda w czasie burzy

Sezon na burze i podtopienia w pełni. Kierowcy poruszający się po drogach często spotykają się z gwałtownymi ulewami, które sprawiają, że podróże mogą się skomplikować. Jak powinniśmy się zachować, gdy w trakcie jazdy złapie nas burza lub grad?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 burza Piorun bezpieczeństwo

ALERTY POGODOWE Pogoda: tropikalne upały i burze z gradem. Liczne ostrzeżenia IMGW

Pogoda da się we znaki mieszkańcom prawie całej Polski. Dokuczać będą wysokie temperatury i intensywne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał liczne ostrzeżenia dla niemalże całej wschodniej, centralnej i południowej części kraju. W miejscach prognozowanych burz obowiązują też alerty związane z możliwymi podtopieniami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda burza społeczeństwo alert pogodowy

ALERTY POGODOWE Pogoda: przed nami burzowy wieczór. Sprawdź, jakie ostrzeżenia IMGW obowiązują

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województw południowych, centralnych i północno-wschodnich. Ponadto obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla województwa dolnośląskiego, gdzie do jutra może spaść od 25 do 40 litrów wody na metr kwadratowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców IMGW pogoda prognoza pogody prognoza alert pogodowy alert hydrologiczny burza deszcz wiatr społeczeństwo