more_horiz
PR24 Portal
Section05

burze

PROGNOZA POGODY Pogoda na noc i drugą połowę dnia. Mogą pojawić się burze

Z zachodu nad Polskę wkracza niż, który przyniesie opady deszczu i ochłodzenie. Jak przekazał synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik, "po południu w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu na południowym wschodzie". - Dodatkowo na zachodzie mogą pojawić się burze - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców pogoda prognoza pogody prognoza IMGW deszcz burze burza

PROGNOZA POGODY Pogoda: deszczowa i pochmurna aura nad Polską. Sprawdź prognozę IMGW na piątek

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek ma być deszczowo niemal w całym kraju z wyjątkiem północno-wschodnich krańców. Miejscowe przejaśnienia mają się jednak pojawiać w ciągu dnia na zachodzie i południu Polski. Najbliższe dni upłyną pod znakiem gwałtownych zjawisk atmosferycznych, a ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się nieznacznie wahać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców prognoza pogody pogoda prognoza IMGW deszcz burze mgła regiony

Ostatni weekend wakacji. Służby miały pełne ręce roboty: kilkaset wypadków, powalone drzewa i zalane ulice

Prawie 4 tysiące interwencji podjęli w ostatni weekend wakacji strażacy w całym kraju. Najczęściej funkcjonariusze pracowali przy usuwaniu skutków burz. Zalane były ulice i budynki. Niestety burzowa aura spowodowała też trudne warunki na drogach. Służby wyjeżdżały do wypadków i powalonych drzew. Policja z kolei odnotowała 218 wypadków, w których zginęły 23 osoby. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna wakacje burze wypadek policja bezpieczeństwo na drodze

ALERT POGODOWY Pogoda: przed nami burzowa noc. Ostrzeżenia IMGW

Noc z piątku na sobotę będzie ciepła, ale burzowa. Najgorszej sytuacji można się spodziewać na zachodnich i południowych krańcach Polski. To jednak dopiero zapowiedź pogodowych zawirowań, które czekają nas w ten weekend. Najbliższe dni upłyną bowiem pod znakiem upałów i gwałtownych zjawisk atmosferycznych. W związku z tym IMGW wydał liczne ostrzeżenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców IMGW pogoda prognoza pogody burze mgła deszcz alert pogodowy

ALERT POGODOWY Pogoda: nad Polską ekstremalne upały i gwałtowne burze. Sprawdź ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Ekstremalne upały odczują z kolei mieszkańcy na wschodzie, w centrum, na południu i częściowo na północy kraju. Obowiązują alerty pierwszego i drugiego stopnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo prognoza pogody pogoda upały burze IMGW alert pogodowy Radio kierowców regiony

Nawałnice nad Polską. Zalane piwnice i podtopione ulice. Strażacy wyjeżdżali ponad tysiąc razy

Strażacy odnotowali ponad półtora tysiąca interwencji w całym kraju po ostatnich nawałnicach, jakie przeszły nad Polską. Najwięcej zgłoszeń było na Dolnym Śląsku - ponad 370. Jak poinformowała Monika Nowakowska-Drynda z Wydziału Prasowego Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, ulic i posesji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna nawałnica burze