more_horiz
PR24 Portal
Section05

Bydgoszcz

60. Bydgoski Festiwal Muzyczny - od Ewy Bem do Krzysztofa Pendereckiego

- To jeden z najstarszych festiwali odbywających się w Polsce, z pewnością najstarszy w północnej części naszego kraju. Od 2016 roku nosi on tytuł "Kontrasty", w tym roku z podtytułem "Nowa nadzieja" - mówił w "Poranku Dwójki" Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, organizatora trwającego 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Siwek Bydgoszcz filharmonia Dwójka MUZYKA

Budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Piotr Gilński podał szczegóły

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przyznał, że budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy będzie kosztowała ponad 400 mln zł, a środki publiczne środki na ten cel są zabezpieczone. Dodał, że projekt realizowany jest obecnie zgodnie z planem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński KULTURA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bydgoszcz społeczeństwo

4. Memoriał Ireny Szewińskiej. Plejada gwiazd w Bydgoszczy

Liczne grono medalistów – w tym złotych! – ostatnich igrzysk olimpijskich zaprezentuje się polskim kibicom w trakcie 4. Memoriału Ireny Szewińskiej. Impreza, która błyskawicznie zyskała prestiż w lekkoatletycznym świecie i już w ubiegłym roku otrzymała kategorię Gold World Athletics Continental Tour, odbędzie się 3 czerwca w Bydgoszczy.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Bydgoszcz Marcin Lewandowski Piotr Lisek Paweł Fajdek konrad bukowiecki Rzut młotem Bieg 800m Bieg 1500 m Bieg 110 m przez płotki Bieg 400 m przez płotki Bieg 400m Bieg 100 m przez płotki Skok o tyczce Skok wzwyż Pchnięcie kulą bieg 100 m Michał Haratyk Anita Włodarczyk Malwina Kopron

Polska wygrywa z Resztą Świata. Legenda kończy karierę

Żużlowa reprezentacja Polski pokonała w Bydgoszczy zespół Reszty Świata 51:38 w towarzyskim meczu. Do wygranej Biało-Czerwonych poprowadził lider drużyny Bartosz Zmarzlik. Przed spotkaniem kapitan Stelmetu Falubazu Zielona Góra Piotr Protasiewicz  poinformował, że ten sezon będzie jego ostatnim w karierze.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe żużel Bartosz Zmarzlik Bydgoszcz Janusz Kołodziej Patryk Dudek Maciej Janowski

Rocznica Bydgoskiego Marca w cieniu wojny na Ukrainie. Prezydent: dziś też mówimy "nie" bezprawiu

"Tegoroczne obchody rocznicy Bydgoskiego Marca 1981 r. nabrały wyjątkowego kontekstu w związku z wojną na Ukrainie" - napisał w liście prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił, Polacy, "czerpiąc z doświadczeń historycznych, także dzisiaj mówią »nie« bezprawiu i przemocy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Ukraina Andrzej Duda prezydent premier Mateusz Morawiecki Bydgoszcz polityka HISTORIA historia PRL Solidarność

Sylwia Trojanowska: "Łabędź" to książka z wiarygodną fabułą

- Poczułam tę historię w tamtych latach, wiedziałam, że musiała się zacząć w 1938 roku i zakończyć w pierwszych miesiącach II wojny światowej. O międzywojniu czytałam dużo, bardzo lubię ten okres dziejów. Napisałam tę książkę z wielkim szacunkiem do historii Fordonu, z dbałością o szczegóły i fakty historyczne, to pierwsza powieść, przy której korzystałam z tak szerokiego wsparcia - mówiła na antenie Dwójki Sylwia Trojanowska, autorka książki "Łabędź".
Zobacz więcej na temat:  miłość Jakub Kukla Monika Zając Dwójka Bydgoszcz literatura