more_horiz
PR24 Portal
Section05

CBA

CBA zatrzymało byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL. Żaryn: proceder korupcyjny na ogromną skalę

- Mamy do czynienia z osobami, które od lat są zaangażowane politycznie. W przeszłości pełniły wiele funkcji państwowych i powinny rozumieć zasady prawne, moralne i etyczne. W ramach śledztwa zgromadzono szereg dowodów. Uzasadniały one postanowienie prokuratury o postawieniu zarzutów - mówił w Polskim Radiu 24 zastępca ministra koordynatora służb specjalnych minister Stanisław Żaryn. Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL, sekretarza Warszawy Włodzimierza K.
Zobacz więcej na temat:  Rosja POLSKA korupcja Warszawa CBA Polskie Radio 24

"Jesteś bohaterką dla naszych nacjonalistów". POLITICO ujawnia treść wiadomości Sikorskiego do dziennikarki

Sprawą dochodów Radosława Sikorskiego, osiąganych poza pensją za sprawowanie funkcji europosła, zajmują się nie tylko polskie, ale i światowe media. Europoseł KO nie kryje irytacji tą sytuację nie tylko na Twitterze, ale dał też temu wyraz w wiadomości wysłanej do dziennikarki POLITICO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Platforma Obywatelska korupcja CBA dziennikarze media

Spotkanie z Sikorskim nie dla dziennikarzy TVP. Europoseł PO został zapytany o pieniądze z ZEA

W piątek wieczorem w placówce Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo odbyło się spotkanie autorskie z europosłem PO Radosławem Sikorskim, na które nie została wpuszczona część mediów oraz kilka innych osób. Podczas spotkania zapytano Sikorskiego o honoraria ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Radosław Sikorski CBA służby i bezpieczeństwo

Arabska afera Sikorskiego. CBA wszczęło kontrolę oświadczeń majątkowych europosła PO

Funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych Radosława Sikorskiego, które eurodeputowany złożył w latach 2019-2022 w związku z wykonywaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski POLSKA służby i bezpieczeństwo Parlament Europejski POLSKA CBA

Miliony w łapówkach, przestępcy i potężne kontrakty. B. wiceminister w rządzie PO-PSL ma trafić do aresztu

- Zatrzymany przez CBA były wiceminister skarbu Rafał Baniak ma trafić do aresztu na trzy miesiące - przekazał IAR rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński. O areszcie zdecydował Sąd Rejonowy Katowice-Wschód. W tej samej sprawie CBA zatrzymało również trzech przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  CBA POLSKA policja korupcja służby i bezpieczeństwo POLSKA