more_horiz
PR24 Portal
Section05

CBOS

SONDAŻ PiS wygrywa wybory w przypadku samodzielnego startu. Sprawdź sondaż CBOS

Gdyby każde z ugrupowań tworzących poszczególne koalicje i bloki wystartowało w wyborach samodzielnie, to wśród zdeklarowanych uczestników wyborów najwyższe poparcie uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość (30,2 proc.). PO może liczyć na nieco ponad 20 proc. głosów. Na podium znalazłaby się też Polska 2050 Szymona Hołowni (7 proc.).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBOS sondaż polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość

W styczniu nastąpiła poprawa nastrojów na lokalnych rynkach pracy. Znamy wyniki badania CBOS-u

W styczniu pracownicy nieznacznie gorzej oceniali sytuację w swoich miejscach pracy, minimalnie poprawiły się natomiast ich przewidywania co do przyszłości - wynika z opublikowanego sondażu CBOS. Odnotowano też polepszenie nastrojów na lokalnych rynkach pracy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca pracodawcy pracownik POLSKA CBOS przedsiębiorstwo rynek pracy społeczeństwo zatrudnienie

SONDAŻ Andrzej Duda politykiem roku 2022 w Polsce, Wołodymyr Zełenski - na świecie. Jest nowy sondaż

Zdaniem 12 proc. badanych politykiem roku 2022 w Polsce jest prezydent Andrzej Duda, 6 proc, wskazało na premiera Mateusza Morawieckiego. 20 proc. badanych uważa, że politykiem roku na świecie jest prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, 15 proc., że prezydent USA Joe Biden - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka CBOS Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski POLSKA

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem, spadek notowań KO. Zobacz wyniki nowego sondażu

Z październikowego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą w niedzielę, do urn poszłoby 73 proc. respondentów. Wyborcy najwięcej głosów oddaliby na Zjednoczoną Prawicę - 30 proc. Spadek odnotowała z kolei Koalicja Obywatelska - 18 proc. i Polska 2050 Szymona Hołowni otrzymała 9 proc. poparcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka sondaż CBOS wybory parlamentarne zjednoczona prawica koalicja obywatelska

CBOS: sprawy urzędowe online załatwia jedna trzecia Polaków

W Polsce przybywa użytkowników internetu. Regularną obecność w sieci deklaruje ponad trzy czwarte dorosłych. W kwietniu co trzeci Polak korzystał z internetu do załatwiania spraw urzędowych – wynika z opublikowanego w czwartek opracowania CBOS "Korzystanie z internetu w 2022 roku".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Aleksander Ziemiańczyk internetowy bank internet Internetowe Konto Pacjenta online bankowość mobilna bankowość elektroniczna bankowość internetowa bankowość CBOS raporty raport Piotr Firan pandemia cyfryzacja dowód osobisty aplikacje

SONDAŻ PiS na prowadzeniu z dużą przewagą nad KO. Jest nowy sondaż

CBOS opublikował najnowszy sondaż. Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, PiS uzyskałoby poparcie 32 proc. To 4 punkty proc. mniej niż w maju. Spadek zanotowała też KO - poparcie na poziomie 17 proc. to 2 punkty mniej niż w ubiegłym miesiącu. Zwolenników zyskały za to Polska 2050 i Konfederacja. PSL i Lewica znalazłyby się poza Sejmem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL Konfederacja Polska 2050 lewica zjednoczona prawica CBOS