more_horiz
PR24 Portal
Section05

CBŚP

Komendant CBŚP: w zeszłym roku zabezpieczyliśmy rekordową ilość narkotyków

Generał Paweł Półtorzycki w rozmowie z PAP podkreślił, że 2022 rok można dla CBŚP, jak i całej policji uznać za udany pod wieloma względami. - Przede wszystkim rozpoznanie i zatrzymywanie członków grup przestępczych było na lepszym poziomie niż w 2021 roku. W zeszłym roku zatrzymaliśmy zdecydowanie więcej członków grup, ale też liderów, którzy tymi grupami kierują - poinformował szef CBŚP.
Zobacz więcej na temat:  policja CBŚP służby i bezpieczeństwo POLSKA służba policyjna

Udana akcja policji. Rozbito grupę handlarzy narkotyków

Stołeczni policjanci wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji rozbili grupę zajmującą się handlem narkotykami oraz bronią. Do sprawy zatrzymano osiem osób, a kolejne siedem zostało doprowadzonych z aresztów śledczych i zakładów karnych. Grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet 390 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 1,3 miliona złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja CBŚP mazowieckie regiony Warszawa przestępczość

Gang wyprodukował sterydy o wartości ponad 5 mln zł. Akcja CBŚP

Zabronione w sporcie sterydy o wartości 5 milionów 400 tys. złotych wyprodukował gang zlikwidowany przez CBŚP. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedem osób, odpowiedzialnych za nielegalną produkcję i handel substancjami anabolicznymi, hormonami i czynnikami wzrostu. W akcji policji brali udział eksperci z Polskiej Agencji Antydopingowej.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP produkcja handel zatrzymanie areszt POLSKA służby i bezpieczeństwo

Prawie miliard złotych strat w budżecie. Kolejne zatrzymania KAS i CBŚP

Krajowa Administracja Skarbowa z woj. warmińsko-mazurskiego wraz z olsztyńskim zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymała pięć osób z grupy przestępczej, która zajmowała się obrotem paliwami i praniem brudnych pieniędzy. Przestępcom zatrzymanym przez funkcjonariuszy KAS i CPŚP zarzuca się wyłudzenie od państwa prawie miliarda złotych nienależnego zwrotu podatku VAT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA podatek VAT CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa