more_horiz
PR24 Portal
Section05

ceny paliw

Jak zapewnić Polsce niezależność energetyczną? "Potrzeba inwestycji w atom, OZE i modernizację sieci"

- Musimy zdawać sobie sprawę, że ceny energii w przyszłości będą wyższe - powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski. W Warszawie przedstawiciele największych spółek energetycznych wzięli udział w dyskusji o tym, jak możliwie szybko zapewnić Polsce niezależność energetyczną.
Zobacz więcej na temat:  energetyka bezpieczeństwo energetyczne ceny paliw inflacja POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA

Z Rosji wciąż płyną setki transportów z paliwem. Europejskie tankowce jawnie ignorują sankcje

Pomimo sankcji europejskie statki wywożą miliony ton paliw z Rosji i zapewniają tym samym fundusze potrzebne Moskwie do prowadzenia wojny przeciw Ukrainie - wynika z dochodzenia portalu śledczego Investigate Europe. W eksporcie paliw kopalnych z Rosji dominują greckie firmy spedycyjne - ustalili dziennikarze.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa węgiel Rosja embargo sankcje Unia Europejska eksport import ceny paliw

"Pozytywne dla Polski sygnały". Ekonomistka EBOiR o wzroście gospodarczym, inflacji i cenach paliw

Rynki oczekują, że ceny energii pójdą w górę, a to się przełoży na wyższą inflację - mówiła we wtorek główna ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Beata Javorcik. Dodała, że szansą dla polskiego przemysłu jest natomiast m.in. poszukiwanie dodatkowych dostawców przez firmy niemieckie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes serwis wschodni wojna 2022 wojna 2023 POLSKA wzrost gospodarczy paliwa inflacja ceny paliw

Polityk PO chciał zawstydzić TVP znajomością stawek VAT na paliwo. Pomylił je jednak z... prądem i gazem

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk nagrał film, w którym zaatakował TVP za materiał na temat paliw. "TVP kłamie, bo to nie Komisja Europejska, ale Polska jest winna narzuceniu 23 proc. VAT na paliwa" - mówi polityk. Jednak w swoim nagraniu to on pomylił stawki VAT na paliwo ze stawkami na gaz.
Zobacz więcej na temat:  vat podatki paliwa ceny paliw Platforma Obywatelska POLSKA polityka

Holandia: Zatrzymano mężczyznę za kradzież paliwa. Zatankował benzynę zamiast ropy i zepsuł mu się samochód

Mieszkaniec Bredy, na południu Holandii, został zatrzymany w Nowy Rok podczas próby kradzieży paliwa na stacji benzynowej - poinformowała policja. Okazało się, że mężczyzna zatankował benzynę do auta z silnikiem Diesla i zepsuł mu się samochód. Złodzieja zatrzymano na miejscu przestępstwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw finanse motoryzacja benzyna diesel lpg POLSKA prawo Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

Eksperci: firmy boją się niewypłacalnych kontrahentów

Należy się spodziewać, że końcówka minionego roku i początek 2023 roku będzie oznaczać zamknięcia sporej liczby firm, przede wszystkim tych, które utrzymywały się na powierzchni dzięki wsparciu z tarcz pomocowych rządu. Obecny kryzys tylko uwypuklił brak ich możliwości do działania. Następuje więc takie naturalne "czyszczenie" rynku. W kolejnych miesiącach bardziej niebezpieczne mogą okazać się zawieszenia i zalegający z płatnościami kontrahenci. - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska – Krzysztoszek z Wydziału Ekonomii UW i Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institiute.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie inflacja ceny paliw msp pracodawcy pracownicy wynagrodzenia tarcza antykryzysowa