X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ceny paliw

"Tarcza antyinflacyjna pomoże rolnikom". Henryk Kowalczyk o nowych rozwiązaniach podatkowych

- Obniżony VAT na artykuły rolno-spożywcze to będzie przede wszystkim korzyść dla konsumentów, ale pośrednio również dla rolników - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antyinflacyjna inflacja ceny paliw vat ceny żywności podatki Senat ceny POLSKA polityka Henryk Kowalczyk rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia

Wzrost cen i wysoka inflacja. Dr Waldemar Kozioł wskazał czynniki takiego stanu rzeczy

- Pierwszym, podstawowym czynnikiem jest kwestia pandemii. Drugą, ważną kwestią jest to, że pomimo tego, że plony w zeszłym roku były wyższe, to jednak wciąż spadają globalne zapasy zbóż i to powoduje presję na rynku żywności. Kolejnym, istotnym czynnikiem są ceny energii - wymieniał na antenie Polskiego Radia 24 dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW, wyjaśniając przyczyny wzrostu cen oraz wysokiej inflacji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA inflacja ceny paliw ceny żywności popyt podaż infografika

Więcej produktów z obniżonym VAT-em? Senat przegłosował poprawki

Senat zaproponował wniesienie poprawek do ustawy czasowo obniżającej VAT do zera na żywność, nawozy i gaz, do 5 proc. na ciepło, oraz do 8 proc. na paliwa. Poprawki rozszerzają m.in. katalog towarów, które mają być od 1 lutego tego roku opodatkowane niższymi stawkami. Za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 99 senatorów. Teraz ustawa trafi ponownie pod obrady Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  vat tarcza antyinflacyjna Senat inflacja podatki zmiany 2022 ceny żywności ceny paliw ceny

Inflacja w Wielkiej Brytanii najwyższa od 30 lat. Ceny rosną, a to nie koniec

Wzrost cen dóbr konsumpcyjnych, w tym żywności i napojów, w Wielkiej Brytanii jest największy od prawie trzydziestu lat - w grudniu wyniósł 5,4 proc. Jak pisze agencja Reutera, wywiera to tym samym presję na Bank Anglii, aby w przyszłym miesiącu ponownie podniósł stopy procentowe. Tym bardziej, że wzrost cen nie wyhamuje - w kwietniu ma wynieść 6 proc., a powrót do zakładanego dwuprocentowego celu inflacyjnego, zajmie dwa lata.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Wielka Brytania inflacja ceny paliw ceny żywności ceny koronawirus

Eksperci: inflacja zostanie z nami na kolejne lata, choć teraz będzie odsunięta w czasie

Wysoka inflacja zostanie z nami pewnie przez najbliższe 2 lata. W znacznym stopniu wpływają na nią już teraz oczekiwania inflacyjne konsumentów i przedsiębiorców. Tę spiralę trudno będzie zatrzymać. Pakiet antyinflacyjny rozciągnie inflację w czasie, dlatego może okazać się, że szczyt inflacji będzie latem a nie teraz - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan i Piotr Bartkiewicz z banku Pekao SA.
Zobacz więcej na temat:  inflacja ceny paliw ceny żywności ceny GOSPODARKA gus tarcza antyinflacyjna

Eksperci zapowiadają wyhamowanie inflacji. Jakich spadków możemy się spodziewać?

Inflacja w grudniu wzrosła do 8,6 proc. licząc rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny. Według ekspertów to efekt dużego wzrostu cen żywności oraz energii i gazu ziemnego. Uważają jednocześnie, że w kolejnych miesiącach tempo wzrostu cen wyraźnie wyhamuje, a skutki podwyżek osłabi rządowa tarcza antyinflacyjna. Uważają jednocześnie, że czekają nas podwyżki stóp procentowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja tarcza antyinflacyjna ceny paliw ceny żywności gus

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Wniesiono poprawki do ustawy. Czego dotyczą?

Sejm wznowił obrady - posłowie mają przeprowadzić głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o podatku towarów i usług w bloku, który rozpoczyna się o godz. 17.00. Projekt tzw. Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, który zakłada m.in. obniżkę stawek VAT na żywność, gaz i nawozy do 0 proc., na prąd i ciepło do 5 proc. oraz na paliwo do 8 proc. trafił do Sejmu we wtorek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka inflacja GOSPODARKA podatek VAT vat podatki ceny żywności ceny paliw tarcza antyinflacyjna