X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
ceny złota

Ceny złota powrócą do niskich poziomów?

Najbliższe tygodnie mogą przynieść spadki na rynku złota w okolice minimów z grudnia 2016 roku – przewiduje Dorota Sierakowska, analityk surowcowy z Domu Maklerskiego BOŚ. Oznaczałoby to, że surowiec czeka przecena o co najmniej 7–8 proc. Głównymi czynnikami, które mogą wywołać spadki, są ryzyka polityczne w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz oczekiwane przez inwestorów podwyższanie stóp procentowych przez amerykański bank centralny.
Zobacz więcej na temat:  ceny złota złoto

Ole Hansen: rynki towarowe reagują na wygraną Trumpa

Zwycięstwo Trumpa silnie wpłynęło na globalne rynki, w tym towarowe. Plany zwiększenia wydatków budżetowych oraz obniżki podatków wywindowały w górę rentowności obligacji USA. Wbrew oczekiwaniom, notowania złota nie zanotowały silnych wzrostów z powodu wygranej Trumpa, zakończyły dzień wyborczy bez większych zmian. Zaś ceny ropy naftowej pod presją z uwagi na rosnącą produkcję, która może pokrzyżować szyki OPEC.
Zobacz więcej na temat:  ceny złota Donald Trump giełda papierów wartościowych ropa naftowa

Ceny złota: szansa na odwrócenie trendu spadkowego

W krótkim czasie wzrosty cen złota powyżej 1300 dolarów za uncję są mało prawdopodobne – uważa Dorota Sierakowska z Domu Maklerskiego BOŚ. Jej zdaniem notowania surowca w najbliższym czasie może nieco wspierać słabnący dolar oraz wzrost globalnej awersji do ryzyka. Realizacja takiego scenariusza mogłaby przynieść trwałe wzrosty oraz zakończenie trwającego już od 2011 roku trendu spadkowego.
Zobacz więcej na temat:  ceny złota giełda papierów wartościowych inwestycje

Ole Hansen: ceny surowców spadają

Ceny ropy naftowej spadają w związku z obawami związanymi z podwyżką stóp i nadpodażą. Wyższy niż przewidywano poziom zapasów w Stanach Zjednoczonych wywiera mocną presję na ropę. Indeks surowców Bloomberg osiągnął najniższy poziom od 16 lat. Cena złota sięgnęła zaś pięcioletniego minimum w związku z odpływem inwestorów przed grudniowym posiedzeniem Fed. Obawy związane z huraganem El Nino przyczyniają się do wzrostu cen niektórych zbóż.
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw ceny złota ropa naftowa