more_horiz
PR24 Portal
Section05

ceny żywności

ART. SPONSOROWANY Ceny już nie rosną. Inflacja będzie dynamicznie spadała w kolejnych miesiącach

W piątek Główny Urząd Statystyczny podał wstępny szacunek inflacji we wrześniu. Według urzędu inflacja spadła do 8,2 proc. z 10,1 proc. w sierpniu, zaś w ujęciu miesiąc do miesiąca ceny spadły o 0,4 proc. Wszystko wskazuje na to, że do końca roku inflacja spadnie co najmniej do poziomu 6-7 proc. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank centralny NBP ceny żywności ceny paliw gus inflacja

"Lepsze od przewidywanych". Rzecznik rządu o danych GUS dot. inflacji

- Piątkowe informacje GUS są lepsze od tych, które były przewidywane przez analityków. Daje to perspektywy na szybsze obniżenie inflacji na koniec roku - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do danych GUS o inflacji, która we wrześniu br. wyniosła 8,2 proc. rok do roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny paliw ceny żywności ceny mieszkań stopy rynkowe stopy procentowe Piotr Müller

Inflacja w Polsce. "Jej spadek jest pozytywnym sygnałem, będzie sprzyjał odbudowie konsumpcji"

- We wrześniu br. tempo wzrostu cen jest po raz pierwszy od lutego 2022 r. jednocyfrowe - komentuje piątkowe dane GUS o inflacji we wrześniu analityk z zespołu makroekonomii w Polskim Instytucie Ekonomicznym Sebastian Sajnóg. Zdaniem ekspertów spadek inflacji jest pozytywnym sygnałem i będzie sprzyjał odbudowie konsumpcji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny paliw ceny żywności społeczeństwo gus NBP żywność vat

Mniej Polaków niż w poprzednim kwartale obawia się wzrostu cen. Najnowsze badanie

Obawy dotyczące dalszego wzrostu cen wyraża mniej ankietowanych Polaków niż w poprzednim kwartale - wskazano w opublikowanym badaniu firmy doradczej Deloitte. Dodano, że odsetek spodziewających się np. podwyżki cen żywności spadł o 10 pkt bazowych w porównaniu do ubiegłego kwartału.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw ceny żywności inflacja stopy procentowe bank centralny handel sklep

"Niezależnie od decyzji KE". Ważna deklaracja premiera Morawieckiego ws. importu zbóż z Ukrainy

- Mówimy jednoznacznie "nie" wszystkim ukraińskim oligarchom, którzy chcą zdestabilizować polski rynek rolny - oświadczył w piątek w Dołhobyczowie premier Mateusz Morawiecki. Powtórzył, że Polska utrzyma zakaz importu zbóż z Ukrainy, niezależnie od decyzji KE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Mateusz Morawiecki rolnictwo zboże embargo POLSKA wojna na Ukrainie ceny żywności społeczeństwo