more_horiz
PR24 Portal
Section05
ceny żywności

Minister finansów o wydłużeniu tarczy antyinflacyjnej: przyczyni się do stabilizacji cen

Rozwiązania zawarte w podpisanej przez prezydenta ustawie przedłużającej działania tarczy antyinflacyjnej mają na celu m.in. ograniczenie wzrostu cen paliw na stacjach - wskazała Magdalena Rzeczkowska. W ocenie minister finansów przyczyni się to również do stabilizacji cen w innych obszarach gospodarki, w tym cen żywności. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo tarcza antyinflacyjna Ministerstwo Finansów GOSPODARKA inflacja vat ceny żywności ceny paliw akcyza Magdalena Rzeczkowska prąd energia elektryczna Podatki 2022

Wicepremier Kowalczyk uspokaja: w Polsce żywności nie zabraknie

Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa mówił w Programie 1 Polskiego Radia o bezpieczeństwie żywnościowym w naszym kraju. - Żywności nie zabraknie. Świadczy o tym eksport, który w ubiegłym roku wyniósł prawie 40 mld euro, jest to duży zapas - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  vat ceny żywności podatki ceny POLSKA polityka Henryk Kowalczyk rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia Ukraina energia wojna na Ukrainie Grzegorz Jankowski

Eksperci: inflacja będzie rosła, trzeba zracjonalizować nasze wydatki

Wzrosty cen będą dotyczyły przede wszystkim towarów, choć usługi i tak już drożeją, że wielu z nas będzie musiało odłożyć wyjście do restauracji lub wyjazd na wakacje. Nie ma wyjścia, trzeba to przeczekać - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Bartkiewicz z banku Pekao SA i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja NBP ceny żywności ceny paliw

Główny ekonomista PKO BP: inflacja wyraźnie spadnie dopiero na przełomie roku 2023 i 2024

-Gdyby nie tarcze antyinflacyjne, wskaźnik inflacji w Polsce byłyby wyższy o około 3 punkty procentowe, czyli przekraczałaby 15 procent - powiedział Piotr Bujak, główny ekonomista banku PKO BP, odnosząc się do kwietniowego poziomu inflacji, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja Unia Europejska USA stopy procentowe fed NBP ebc wojna na Ukrainie ceny paliw ceny żywności

Do kiedy zostanie przedłużona pierwsza tarcza antyinflacyjna? Wiceminister finansów podał termin

Przedłużenie pierwszej tarczy antyinflacyjnej, m.in. obniżającej akcyzę na paliwa ma zrównać jej termin obowiązywania z tarczą 2.0 dot. VAT na żywność; później będziemy decydować, czy obie tarcze wydłużyć czy nie - powiedział w Sejmie wiceminister finansów Artur Soboń.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antyinflacyjna GOSPODARKA ceny ceny żywności inflacja Sejm POLSKA społeczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem