X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ceny

"Tarcza antyinflacyjna pomoże rolnikom". Henryk Kowalczyk o nowych rozwiązaniach podatkowych

- Obniżony VAT na artykuły rolno-spożywcze to będzie przede wszystkim korzyść dla konsumentów, ale pośrednio również dla rolników - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antyinflacyjna inflacja ceny paliw vat ceny żywności podatki Senat ceny POLSKA polityka Henryk Kowalczyk rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia

Eksperci: polscy przedsiębiorcy doskonale sobie radzą mimo pandemii i kryzysu

- Cały czas pozytywnie zaskakuje nas rosnąca produkcja polskiego przemysłu. Przedsiębiorcy dają sobie radę mimo kłopotów związanych z pandemią, co jest wynikiem ich operatywności - mówili goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: Mariusz Adamiak, dyrektor biura Inwestycji Strategicznych banku PKO BP i Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  produkcja przemysłowa produkcja GOSPODARKA inflacja ceny

Zatrudnienie, wynagrodzenia, produkcja przemysłowa. GUS przedstawił najnowsze dane

Produkcja przemysłowa w grudniu 2021 r. wzrosła o 16,7 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,9 proc. - podał GUS. Natomiast przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 0,5 proc. (r/r) i wyniosło 6 361,6 tys. osób. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w tym sektorze wyniosło w grudniu 6 644,39 złotych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny przemysł produkcja przemysłowa ceny deweloper mieszkania budownictwo zatrudnienie płace

Więcej produktów z obniżonym VAT-em? Senat przegłosował poprawki

Senat zaproponował wniesienie poprawek do ustawy czasowo obniżającej VAT do zera na żywność, nawozy i gaz, do 5 proc. na ciepło, oraz do 8 proc. na paliwa. Poprawki rozszerzają m.in. katalog towarów, które mają być od 1 lutego tego roku opodatkowane niższymi stawkami. Za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 99 senatorów. Teraz ustawa trafi ponownie pod obrady Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  vat tarcza antyinflacyjna Senat inflacja podatki zmiany 2022 ceny żywności ceny paliw ceny

Inflacja w Wielkiej Brytanii najwyższa od 30 lat. Ceny rosną, a to nie koniec

Wzrost cen dóbr konsumpcyjnych, w tym żywności i napojów, w Wielkiej Brytanii jest największy od prawie trzydziestu lat - w grudniu wyniósł 5,4 proc. Jak pisze agencja Reutera, wywiera to tym samym presję na Bank Anglii, aby w przyszłym miesiącu ponownie podniósł stopy procentowe. Tym bardziej, że wzrost cen nie wyhamuje - w kwietniu ma wynieść 6 proc., a powrót do zakładanego dwuprocentowego celu inflacyjnego, zajmie dwa lata.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Wielka Brytania inflacja ceny paliw ceny żywności ceny koronawirus

Rzecznik rządu odpowiada Tuskowi ws. Rady Medycznej: miał okazję się wykazać

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że "gdy Donald Tusk był premierem sam miał okazję wykazywać się w różnych trudnych momentach". - Jednak jak była inflacja nie było tarczy antyinflacyjnej, jak był kryzys gospodarczy, nie było żadnej poważnej tarczy antykryzysowej - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller Donald Tusk Adam Niedzielski POLSKA zdrowie pandemia pieniądze ceny PiS PO społeczeństwo

Eksperci: inflacja zostanie z nami na kolejne lata, choć teraz będzie odsunięta w czasie

Wysoka inflacja zostanie z nami pewnie przez najbliższe 2 lata. W znacznym stopniu wpływają na nią już teraz oczekiwania inflacyjne konsumentów i przedsiębiorców. Tę spiralę trudno będzie zatrzymać. Pakiet antyinflacyjny rozciągnie inflację w czasie, dlatego może okazać się, że szczyt inflacji będzie latem a nie teraz - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan i Piotr Bartkiewicz z banku Pekao SA.
Zobacz więcej na temat:  inflacja ceny paliw ceny żywności ceny GOSPODARKA gus tarcza antyinflacyjna