more_horiz
PR24 Portal
Section05

ceny

Ceny biletów PKP Intercity. Premier: w ciągu miesiąca wrócą do poziomu z 2022 roku

Najpóźniej pierwszego marca ceny biletów za przejazdy pociągami należącymi do spółki PKP Intercity zostaną obniżone. Zapowiedział to premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zadeklarował, że w spółce zostanie dokonany przegląd kosztów, co powinno doprowadzić do znalezienia oszczędności. Podwyższając ceny biletów, przewoźnik tłumaczył, że stoją za tym przede wszystkim rosnące ceny energii elektrycznej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Intercity Mateusz Morawiecki ceny

Eksperci: wzrosty płac czy premie inflacyjne nie pomogą w walce z inflacją

Wzrost kosztów utrzymania w gospodarstwach domowych wynika z inflacji, na którą składają się czynniki zewnętrzne. Pomoc państwa z okresu pandemii spowodowała, że i tak jest zbyt dużo pieniądza na rynku. Dlatego oczekiwanie przez pracowników dodatkowy "premii inflacyjnych" nie jest dobrym rozwiązaniem - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Marek Kłoczko, prezes Krajowej Izby Gospodarczej i Adam Ruciński, prezes spółki BTFG.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja pracodawcy bezrobocie tarcza antyinflacyjna ceny

Jaki samochód używany wybrać?

Kupno używanego samochodu wiąże się z dużym ryzykiem. Dla wielu z nas jest to jednak jedyna metoda, aby stać się właścicielem wymarzonych czterech kółek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samochody sprzedaż ceny popyt POLSKA społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio handel COVID-19 finanse radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy

Eksperci: konsumenci z coraz większym optymizmem patrzą w przyszłość

Konsumenci są spokojniejsi o przyszłość niż w końcu ubiegłego roku, gdy obawiali się o dalsze podwyżki energii, bo rząd ograniczył wzrost cen energii elektrycznej czy ogrzewania wprowadzając limity. Do wzrostu ufności konsumenckiej przyczyniły się też ostatnie dane pokazujące spadek inflacji i cały czas bardzo dobre informacje z rynku pracy - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": radca prawny Paweł Pelc i Adam Ruciński, prezes firmy BTFG. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny handel recesja gus stopy procentowe

Ceny gazu dla biznesu. Rząd myśli o wakacjach rachunkowych na wzór wakacji kredytowych

Pracujemy nad rozwiązaniem dotyczącym wakacji rachunkowych porównywalnych do wakacji kredytowych - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa odnosząc się do osłon w sprawie cen gazu dla biznesu. Oceniła, że byłoby to pomocne szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma gaz ziemny ceny podatek VAT ulga podatkowa energia elektryczna

Ceny skupu kukurydzy i pszenicy. Ekspert: wpływ wojny na Ukrainie był stosunkowo niewielki

Analiza cen skupu kukurydzy i pszenicy w okresie marzec-październik 2022 r. pokazuje, że w województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim wpływ wojny w Ukrainie był stosunkowo niewielki - powiedział dr Wiesław Łopaciuk z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Zaznaczył, że region Polski południowo-wschodniej jest deficytowy w produkcji zbóż.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zboże ceny Ukraina import eksport rolnictwo