more_horiz
PR24 Portal
Section05
cenzura

"Nie ocenzurowano" ocenzurowane

Są takie spektakle, wystawy czy inne wydarzenia kulturalne, które bez intencji autorów wywołują skrajne emocje. A dodatkowo skłaniają do zabrania głosu zarówno tych, którzy daną rzecz widzieli, jak i tych, którzy jedynie powołują się na wypowiedzi innych. Zazwyczaj ten efekt nadmiernego zainteresowania wywołują powody pozaartystyczne: zbieg okoliczności, miejsc, kontekstu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA cenzura PRL Klub Trójki Monika Małkowska Trójka

"Oni tam giną, wszyscy równo". Rosyjski wojskowy pokłócił się z dziennikarzem reżimowej stacji

- Nie, nie, nie, stop! Nie chcę tego słuchać! - to słowa dziennikarza kanału Zwiezda, telewizji kontrolowanej przez Kreml, na słowa mężczyzny w rosyjskim mundurze. Co powiedział wojskowy? Odważył się stwierdzić, że w wojnie na Ukrainie giną rosyjscy żołnierze.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni telewizja Kreml propaganda cenzura ŚWIAT

Rosja będzie karać za nieprawomyślne przekazy o wojnie. Putin podpisał ustawę

W Rosji za publikowanie informacji o wojnie w Ukrainie innych, niż prezentowane przez władze, grozi do 15 lat pobytu w kolonii karnej. W piątek Władimir Putin podpisał odpowiednie poprawki do kodeksu karnego. W obawie przed konsekwencjami część rosyjskich redakcji niezależnych ograniczyła swoją działalność lub ją zawiesiła. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna 2022 Władimir Putin serwis wschodni media cenzura propaganda
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem