X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
choroba

Pandemia w Polsce. Prof. Religa: jeśli mamy symptomy przeziębienia, powinniśmy udać się na izolację

- W chwili obecnej najważniejsze jest utrzymanie dystansu społecznego. Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie osoby mające symptomy przeziębienia, samodzielnie poddawałyby się izolacji i unikały kontaktów z innymi osobami. To przyczyniłoby się do znacznego ograniczenia rozpowszechniania się wirusa COVID-19 - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Religa (WUM).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia zdrowie wirus choroba społeczeństwo Polskie Radio 24 infografika

COVID-19 w Polsce. Dr Szarowska: jednakowe zasady bezpieczeństwa powinny być w całym kraju

- W miastach i dużych aglomeracjach zakażeń jest więcej, ale to wcale nie oznacza, że w małych miejscowościach jesteśmy bezpieczni. Ważne jest to, aby w Polsce były jednakowe zasady bezpieczeństwa, bo wirus atakuje tak samo w miastach i na wsiach - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Szarowska, lekarz chorób zakaźnych, pełnomocnik dyr. Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia choroba wirus zdrowie społeczeństwo infografika Rafał Dudkiewicz Polskie Radio 24

Niedzielski: musimy bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej

- Szef MZ w rozmowie na portalu rp.pl był pytany o stan epidemii za tydzień czy za miesiąc. - Jeśli będziemy mieli do czynienia z kontynuacją tego trendu wykładniczego, który ma miejsce od początku października, to w przyszłym tygodniu musimy się liczyć z tym, że średnia liczba zachorowań będzie ok. 15 tys. przypadków dziennie - przyznał minister. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski zdrowie choroba wirus infografika

"Mamy cztery główne linie obrony". Premier przedstawił w Sejmie strategię walki z koronawirusem

- Od sierpnia do dziś zwiększyliśmy liczbę łóżek z respiratorami 3,5-krotnie, każdy szpital potrzebujący respiratorów, dostanie je - mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że gotowych do podłączenia jest blisko 3 tysiące respiratorów. Podkreślił również, że Polska ma możliwość robienia 80 tys. testów na koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 premier pandemia społeczeństwo Mateusz Morawiecki infografika choroba wirus zdrowie Sejm

Rząd rozważa dodatkowe obostrzenia. Müller: decyzje możliwe już w weekend

- Z uwagi na liczbę zachorowań dodatkowe rygory raczej się pojawiają, decyzje będą zapadały w weekend albo od początku przyszłego tygodnia - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewniał, że rząd nie chce wprowadzać takiego lockdownu jak wiosną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Piotr Müller wirus choroba zdrowie Waldemar Kraska rząd Rząd RP infografika