X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
choroby zakaźne

Spada liczba zakażeń w Hiszpanii. Mniej także zgonów w ciągu doby

Liczba ofiar śmiertelnych w Hiszpanii przekroczyła 13 tysięcy. To właśnie Hiszpania jest drugim po Włochach krajem najbardziej dotkniętym koronawirusem. Miejscowe służby poinformowały, że w ciągu ostatniej doby zmarło tam 637 osób. Równocześnie jednak władze twierdzą, że jest szansa na poprawę sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Hiszpania pandemia choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie

Kolejne zmiany w działaniu placówek oświatowych. Zobacz, o które ośrodki chodzi

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza kolejne ograniczenia w działaniu placówek oświatowych. Dziś wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego poradnie psychologiczno-pedagogiczne będą mogły pracować zdalnie oraz ograniczone będzie działanie m.in. specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Ograniczenia będą obowiązywały od dziś do 10 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia choroby zakaźne POLSKA

RELACJA 170 marynarzy lotniskowca USA z koronawirusem, ewakuacja okrętu. COVID-19 na świecie

U 170 członków załogi lotniskowca USS Theodore Roosevelt potwierdzono obecność koronawirusa. Amerykańska armia poinformowała, że na brzeg ewakuowano około 2 tys. osób. Władze USA wykluczają całkowitą ewakuację okrętu. Na USS Theodore Roosevelt pozostaną osoby niezbędne do codziennej obsługi lotniskowca, w tym reaktora jądrowego, którym okręt jest napędzany. Portal PolskieRadio24.pl na bieżąco relacjonuje sytuację dotyczącą pandemii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Australia Afryka koronawirus COVID-19 choroby zakaźne pandemia

Niemcy wprowadzają obowiązkową kwarantannę dla wjeżdżających do kraju

Niemiecki rząd planuje wprowadzić obowiązkową dwutygodniową kwarantannę dla wszystkich osób wjeżdżających do kraju. Z kwarantanny zwolnieni będą ludzie dojeżdżający do pracy, przewoźnicy towaru i ludzi, pracownicy usługowi lub skierowani na krótką delegację, a także osoby przejeżdżające przez Niemcy tranzytem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Niemcy pandemia choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie kwarantanna

W Hiszpanii koronawirus powoli odpuszcza?

Hiszpańskie służby ratunkowe 5 kwietnia poinformowały, że liczba ofiar koronawirusa wzrosła do niemal 12,5 tysięcy. W ciągu ostatniej doby zmarły 674 osoby. – Nawet jako lekarz od chorób zakaźnych nigdy nie miałem do czynienia z taką skalą zachorowań – stwierdził zamieszkały w Barcelonie dr n. med. Mariusz Łucejko.
Zobacz więcej na temat:  Trójka pomoc społeczeństwo Piotr Łodej koronawirus epidemia służba zdrowia szpital Hiszpania Barcelona lekarz choroby zakaźne

69 tysięcy ofiar śmiertelnych, zakażonych ponad milion 260 tysięcy osób. Pandemia na świecie

Na całym świecie zmarło do tej pory ponad 69 tys. ofiar, a zakażonych jest milion 266 tysięcy - to najnowsze dane podawane przez amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii. Udało się też wyleczyć 261 tysięcy osób. Zapraszamy do prześledzenia relacji, gromadzącej ważne informacje o przebiegu pandemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ameryka Azja Afryka koronawirus COVID-19 pandemia choroby zakaźne

Poseł PiS: w obliczu pandemii Polacy stworzyli wielki ruch społecznej solidarności

- W Polsce zaczął tworzyć się wielki ruch społecznej solidarności. Polacy w trudnych momentach potrafią się jednoczyć. Oczywiście są wyjątki, ale należy je teraz odłożyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był również Marek Sowa, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie pandemia Marek Mądrzejewski

Politolog: żadne państwo nie poradzi sobie w pojedynkę ze skutkami pandemii

- Unia Europejska stoi być może przed największym wyzwaniem w swojej historii. Głównym atutem UE są argumenty finansowe i tutaj może interweniować, ale na razie nie wiemy, czy pandemia będzie miała jedną fazę, czy nastąpi jej nawrót - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 obecny w Strasburgu Zbigniew Stefanik, politolog, europeista.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus pandemia choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie Łukasz Sobolewski

Prof. Gut: możemy uniknąć nowej fali zachorowań, jeśli zdyscyplinujemy się na święta

- Nadal jesteśmy na etapie wzrostu zachorowań. Problem polega na tym, że nie jesteśmy w stanie odwrócić trendu. Możemy jedynie przerywać łańcuch zakażeń poprzez pozostanie w domu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, doradca Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia choroby zakaźne choroba wirus wirusy zdrowie Krzysztof Sobolewski