more_horiz
PR24 Portal
Section05

Chorwacja

Szef MSW Chorwacji: w tym roku do UE przedostało się milion nielegalnych migrantów

- W 2023 roku na terytorium Unii Europejskiej przedostało się już około miliona nielegalnych imigrantów - stwierdził chorwacki minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović, przedstawiając parlamentowi raport swojego resortu. Prawicowa opozycja parlamentarna wezwała rząd Chorwacji do wysłania na granice kraju wojsk, by chronić je przed napływem imigrantów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chorwacja kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Unia Europejska

"Atak terrorystyczny u nas to już nie kwestia czy, ale kiedy". Były chorwacki dowódca o wojnie w Izraelu i migracji

- Atak terrorystyczny w Chorwacji to nie jest już kwestia tego, "czy", ale "kiedy" nastąpi. Wśród imigrantów znajdują się najpewniej byli członkowie radykalnych grup - oznajmił w rozmowie z dziennikiem "Jutarnji list" Ante Letica, były dowódca operacyjny chorwackiego wywiadu (SOA).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT terroryzm kryzys migracyjny migracja Chorwacja bezpieczeństwo

opinia Polacy mają szansę powiedzieć "nie" nielegalnej migracji. Wielu w Europie zazdrości nam referendum

Polacy będą mieli już 15 października, w dniu wyborów parlamentarnych, szansę wypowiedzieć się w referendum na temat nielegalnej migracji. Tej możliwości zazdrości nam wielu Europejczyków, którzy mogą swoje niezadowolenie wyrazić jedynie poprzez branie udziału w badaniach sondażowych czy oddawanie głosów na radykalne, antyimigranckie ugrupowania, często antyamerykańskie i prorosyjskie, które na fali społecznego niezadowolenia dążą do zbijania politycznego kapitału.
Zobacz więcej na temat:  kryzys migracyjny 2023 ŚWIAT Włochy Niemcy Chorwacja Francja

"Stop inwazji imigrantów". Chorwacka opozycja postuluje referendum ws. migracji

Dziennik "Jutarnji list" poinformował, że "opozycyjne ugrupowanie parlamentarne Ruch Ojczyźniany wezwało rząd Chorwacji do zamknięcia granic ze względu na napływ nielegalnych imigrantów. Prezes partii Ivan Paneva ostrzegł, że w przeciwnym razie jego formacja zorganizuje referendum w tej sprawie".
Zobacz więcej na temat:  kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie bezpieczeństwo Chorwacja prawo referendum ŚWIAT Europa

Unijna polityka w ogniu krytyki. Wicepremier Chorwacji: migracja określi przyszłość europejskiego stylu życia

Chorwacki wicepremier i minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović skrytykował unijną politykę do spraw migracji. Dodał, że to właśnie od tego jak będzie prowadzona polityka migracyjna zależy przyszłość europejskiego stylu życia. Tymczasem w Brukseli Europejska Partia Ludowa, do której należą PO i PSL, forsuje pakt migracyjny, w myśl którego państwa UE będą musiały przyjmować nielegalnych imigrantów, a w przypadku odmowy płacić ogromne kary. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chorwacja kryzys migracyjny 2023 migracja Europa imigranci w Europie Unia Europejska