X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ciąża

15-latek przyznał się do zabójstwa dziewczynki. Rodzice Patrycji: traktowaliśmy go jak syna

To był normalny chłopak, z normalnej rodziny, traktowaliśmy go jak syna - jeździł z nami na ryby, na kajaki, na wycieczki - mówią o prawdopodobnym zabójcy córki rodzice 13-letniej Patrycji z Bytomia. Oboje chcą, by 15-letni Kacper poniósł surową karę za swój czyn. Mówią, że trudno im będzie wybaczyć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie śmierć zabójstwo przestępczość ciąża sądownictwo służby i bezpieczeństwo prokuratura sąd rodzice

Jakub Jałowiczor o orzeczeniu ws. aborcji: sprawę rozwleczono i zawisła w powietrzu

- Teraz sprawę rozwleczono i ona trochę zawisła w powietrzu - powiedział Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. Odniósł się tym samym do braku publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z konstytucją zapisu o tzw. aborcji eugenicznej.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Trybunał Konstytucyjny prawo Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki POLSKA polityka Polskie Radio 24 dzieci ciąża

Strajk Kobiet próbą zmiany rządu? Bartoszewski: władze wybiera się w głosowaniu i tak powinno pozostać

- Władze w naszym państwie wybiera się w lokalach wyborczych. Tak to jest przewidziane w konstytucji i tak było w ostatnich 30 latach - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Stanisław Janecki Władysław Teofil Bartoszewski PSL-Koalicja Polska aborcja strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny protest protesty w Warszawie Marta Lempart demonstracje ciąża

Targi Men Having Babies. Tekieli: kolejny front w wojnie cywilizacji życia i śmierci

- Mówimy o imprezie objazdowej, sprzedaż dzieci ma charakter obwoźny. Kupujący korzystają z kobiet, które nie mają pieniędzy lub nie chcą pracować, a wynajmują swoje ciała, żeby zostać zapłodnione niczym zwierzęta hodowlane - powiedział publicysta Robert Tekieli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka LGBT Magdalena Złotnicka homoseksualizm Robert Tekieli dzieci ciąża noworodek

"Dopuszczają się czynów barbarzyńskich". Borowiak o protestujących po orzeczeniu TK ws. ochrony życia

- Czyny, których dopuszczają się manifestujący po orzeczeniu TK ws. ochrony życia, a także ataki na Kościół, są barbarzyńskie - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak z PiS. Gośćmi audycji byli też: Paulina Piechna-Więckiewicz z Lewicy, Krzysztof Kwiatkowski, senator opozycyjny oraz Lech Jaworski z Porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 aborcja ciąża Trybunał Konstytucyjny protest społeczeństwo

"Aborcja to nie jest wyrwanie zęba". Iwona Arent o protestach po wyroku TK ws. ochrony życia

- W Konstytucji powinny znaleźć się nowe zapisy dotyczące życia. Jeśli to się nie uda, to należy zmienić ustawę i dokonać kompromisu chroniącego te dzieci, które mogą żyć  - powiedziała w Polskim Radiu 24 Iwona Arent z PiS. Gościem audycji była też Małgorzata Prokop z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka aborcja lewica PiS Trybunał Konstytucyjny kobieta ciąża protest

NASZ WYWIAD "Kobiety będące w ciąży letalnej były zdziwione swoimi możliwościami, swoją siłą". Tak działają hospicja perinatalne

- Mamy powtarzają, że mają taki rodzaj spokoju, że zrobiły absolutnie wszystko, żeby się upewnić, że nie dało się odwrócić wyroku losu. Też często podkreślają, że to daje im poczucie siły. Są same zdziwione, że w tak bardzo trudnej sytuacji potrafiły dać radę. Były zdziwione swoimi możliwościami, mocami, swoją siłą. Dla nas, dla pracowników fundacji, jest to zawodowo największy komplement, bo pomogliśmy im w tym i się udało - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes zarządu Fundacji Gajusz, która prowadzi hospicjum perinatalne pomagające rodzicom w walce o życie dzieci z wadami letalnymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja ciąża rodzina

NASZ WYWIAD "Aborcja zabiera potrzebny czas". Rozmowa z rodzicami dziecka, które urodziło się ze śmiertelną wadą

- Trzeba wejść głębiej w przypadki ciąż patologicznych, wtedy się okaże, że aborcja ze względu na wadę letalną nie jest pomaganiem kobiecie, a wobec dziecka jest fałszywym miłosierdziem - stwierdziła Irena Kaczyńska w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. Poniżej całość rozmowy z Ireną i Maciejem Kaczyńskimi, rodzicami czwórki dzieci, którzy opowiedzieli o historii swojej najmłodszej córki Anielki, która urodziła się z bezczaszkowiem i zmarła w domu w otoczeniu rodziny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja rodzina zdrowie kobieta dziecko ciąża